Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

vierka

8no,k tej trávičke.Aj jamám veľký pozemok okolo domu a na ňom trávu a kosím týždenne 2 hodiny a poriadne si pri tom oddýchnem,a to mám tri deti.Treba si to naplánovať,a mať na to čas.je pravda,že ja ho na materskej mám.

wwww

dd , co sa tyka mat najviac travicky okolo domu, tak je zrejme, ze ty dom nemas, lebo mat vela travicky znamena stravit kosenim 5 hodin kazdy tyzden...Ked ju chces mat peknu a nezavolas si na to lidi.

dd

hmm..lenuliatko..moja svokra projektuje okrasne zahrady :D.inak Ti poviem, ze oni, co maju postaveny dom, tak je az moc prekrasleny, prilis velky a z mojho pohladu aj zle stavebne vyrieseny..okolo maju porobenu okrasnu dlazbu a len vzadu na zahrade maju travnik..ja osobne by som si dala okolo chalupky co najviac travicky asi..myslim, ze je to tak lepsie, dietatko si na nej neublizi, ako na dlazbe..inak tie kilecka sa fakt neboj:) ja som pribrala za cele tehu 18kg a uz je to skoro vsetko dole(mam cca 52kg a pred tehu som mala cca 50-51), ale este stale malu dojcim a doprajem si pri nej aj dostatok spanku..vraj toto povacsine k chudnutiu po porode dobre dopomaha :).a k tomu sids..neviem, ci ste o tom s manzelom premyslali, ani Ta nechcem na nic nahovarat..ale my sme kupili na monitorovanie dychu dcerky angelcare..poradil nam to manzelov ujo a je to celkom fajn..paci sa mi to a ked bola dcerka malicka, bola som troska pokojnejsia aj ked prespala celu noc, pretoze som vedela, ze keby cosi, tak to zacne pistat..vtedy sa to este na slovensku tusim ani nedalo zohnat, doniesla mi to kamaratka z anglicka..

lenuliatko

a viem co je sids.niesom nevzdelana.(Sudden Infant Death Syndrom – SIDS)nahla smrt dietata.evysvetliteľná smrť dieťaťa medzi prvým a dvanástym mesiacom života.
viem co to je.beriem to na vedomie moze sa stat hocico.ale co teraz akoze stym?mam sa uz teraz bat ze moje dieta umrie?to nie.tesim sa z pritomnosti a nesmutim nad buducnostou.nemam nadcim.moja dcerka je uplne v poriadku a ak sa nedajboze nieco take stane zrutim sa ztoho potom a nie teraz.nebudem prenasat na malu nervozitu a pochybnosti.ja ziadne nemam

lenuliatko

a teba tu neikto volal?!si si nevsimla ze sme tu nejaka partia co sa rozpravame o hocicom moznom a hlavne o dietatku?a uz ldhsiu dobu ak si si nevsimla takze tu nepisem nahodne a len tak ze ma svrbia prsteky.to ze am niekto nema rad nie je premna dovod ustupit.niekto len ziarli ze nema to co mam ja alebo niektora z nas tu.takze vas vsetkych co nam nieco zle prajete posielame do teplych krajin :)
je mi luto ze si potratila ale ja sa neprestanem tesit z nasej male princeznej len preto aby som nahodou nepotratila a co sa mam trapit a stukat och boze co ked potratim a podobne hovadiny?a ked sa mala narodi budem sa chytat za hlavu ze som si neuzila tehotenstvo?ja si to pekne uzivam a aj ked planujem veeelmi dopredu .musim lebo dom si nestavias na jeden rok moja zlata a velky pozemok treba vyuzit a treba vediet co snim v bududcnosti.
a ak nevies dom s anepostavi ta tri minuty ale stavia sa velmi dlho a nas bude dokonceny tak do roka cize mala uz bude mat rok a potom s adon prestahujeme to uz bude snad aj chodit pomalicky takze si myslim ze ihrisko nie je zla vec ak je nan priestor.a mame v rodine aj ine male deti ktore ked pridu k nam budud sa mat kde hrat.
tak to je vsetko k tvojej poznamke.ak sa ti nepacim nepis tu.zbohom!

klaska

lenuliatko, naprv dieta musis porodit a ty uz teraz rozpravas o tom, ako sa vyda:) Prepac, ale naozaj by si ani takto nemala pokusat osud, mnoho zien potratilo v siedmom mesiaci alebo dieta zamrelo 2 dni pred porodom, alebo uplne nahle po porode, vsetko zdrave deti, nevie sa preco...Takze planovanie ihriska ma cas, ked ti bude zit 3 rocne dieta (hovori ti nieco sids)? tak sa neunahli. Myslim to v dobrom, dvakrat mi vynosene kilove deti umreli (jedno v osmom mesiaci (malo vyse troch kil a druhe dve hodiny po porode, mal 4 kg). Tak sa tes len tak "primerene".
Nekto ti tu pisal, ze ta nema rad. Ale teba furt len prsteky svrbia a musis sem pisat.

lenuliatko

este ktomu hematomu on ked vyrastie velky tak praskne a mozes dost kravacat a to nie je nic prijemne.zajdi zase k lekarovi nech stym nieco robi ak ho tam mas.

lenuliatko

ahoj dd:no aj man uz napadlo ze ako zhodim tie kila naspat po porode.ked sa vsak spametam z porodu a mala bude pekne aj spinkat a trosku podsrastie urcite budem chodit behat.s manzelom sme chodili behavat kym som neotehotnela.tak snad budem aj porode vladat.nerpibrala som az taku hromadu kil mam normalnu postavu az na vytrcajuce brusko.a obleikam si to co úredtym.rifle obtiahnute tricko aj ked je pravda ze mi pribudly nejake tehotenske vecicky :D klasika saty na traky take nad kolena ale to uz odbieham od temy asi :D
no domcek stoji a stoji a vo vnutri sa seka elektrika.uz sa tesim.priecky su uz postavene takze ked sa dorobi elektrina zacnu sa robit izby.dufam ze to stihnu co najrychlejsie.ale co bude najtazsie je asi zahrada.za domom mame obrovsky pozemok a chceme si ho nejako rozplanovat aby sa nam zmestilo ihrisko pre malu(nejake pieskovisko preliezacka.dreveny domcek smykacka hombacka)chceme aj bazen ktory uz ma aj svoje miesto no a nejake ovocne stromceky a kvety hlavne....ked sme kupovali pozemok necakali sme ze bude taky velky musime premysliet co snim...:D mozno raz ked mala vyrastie a vyda sa bude si moct vzadu na pozemku postavit svoj vlastny domcek :)takze tak no...
a k tomu hematomu co ma musiatko..no je to krvna zrazenina ktora sa da potlacit leikmi ktore by ti mohli nasadit aby sa hematom nezvacsoval a neodrezal babo od vyzivy.tie lieky su bezpecne ale neviem presne ako sa volaju zda sa mi ze DUPHASTON..hematom sa vstrebe sam a treba sa setrit.nic ti nato lekar nedal????!!!

dd

musiatko: drz sa a davaj si pozor.neviem sice, co by mohol ten hematom narobit, ale dobre to isto nebude..vela zdravicka!
lenuliatko: tak to super pokracujete s chalupkou :) a v 9.mes.budes mat taake veeelke brusko..ja som nevladala uz ani po par schodoch vyjst.citila som sa velikanska jak slonica :D.ale uz som skoro taka chuda, ako som bola pred tehotenstvom :).

lenuliatko

nechela som ti pisat lebo nie je to nic prijemne precitat si ze niekomu tu vadim.
mam sa celkom dobre.mala kopka ostosest a za chvilku nam zacne 6 mesiac takze sa to vsetko blizi.no a inac nic take.brusko rastie kazdym dnom neviem si predstavit ake ho budem mat v 9 mesiaci.uff.to sa asi nepohnem ani.no a auticko je opravene takze veselo jazdim dalej.musim no.nemozem sediet furt len doma a nic nerobit.na dome uz mame strechu a robia elektrinu takze to ide.