Zarastený necht

Príspevok v téme: Zarastený necht
ingrid

tak dnes som to konecne absolvovala po pol roku odhodlavania. po navrate z porodnice sa zacali moje problemy so zarastenym nechtom na nohe. zo zaciatku som si to nevsimala ale ked som sa uz nemohla obut navstivila som lekara. predpisal mi bactroban a nejake antibiotika trocha sa to ustalilo ale len n akratku dobu. potom som zacala navstevovat pedikerku, ta mi vystrihavak necht, davala som si ichtyolovu mast na to betadine, kupel v repikovom caji. po dlhej dobe som to dostala do stavu povediac prijatelneho. ale zacalo mi rast tzv. dive maso, nastupilo lapisovanie- je to velmi bolestiva procedura a nepomohla.a tak mi nic ine neostavalo ako navstivit chirurga. kto sa stale odhodlava na tento krok nech nevaha, zakrok nie je az taky hrozny. palec sa umrtvuje a za 10 minut je to hotove.ked mi dr. ukazal ten obrovsky kusisko zarasteneho nechtu nechcela som verit vlastnym ociam ako to tam mohlo take narast.trocha to boli ked prestane ucinkovat bolest ale da sa to vydrzat a ked to boli velmi treba si vziat paralen. na druhy den je potrebne ist na prevez a za tyzden ste fit.aspon moj dr. mi to slubil......takze odvahu priatelia.....zdielajuci podobny problem..........

Súvisiaci obsah

Ba2

Ked bolo zapalene pouzivala som na to koloidne striebro- s pomocou vaty som viackrat dala na zapalene miesto . O par dni bolo ovela lepsie...

Benova

Ahojte. Ja mam tiez takyto problem zo zarastajucim nechtom mam to zdedene po mame a strasne ma to boli. Kozna mi odporucila ist k chirurgovi viete mi odporucit fakt nejakeho dobreho, ktory sa tomu venuje? Lebo nechcem ist len tak k hocijakemu a este, ze kolko by som platila zato. Prosim napiste mi na mail budem vam fakt velmi vdacna.

lienkaaaaaaaaaa

PEDIKÚRA‎ > ‎
Ošetrenie zarasteného nechtu "tamponáda"
Tamponáda je účinná metóda ošetrenia na vyrovnávanie okrajov zarastených nechtov. Ide o jednu z najjednoduchších metód ošetrenia, počas ktorej pedikérka zarastajúci necht mierne nastrihne a uvoľnené miesto zaplní špeciálnou tampónovou hmotou.
Zarastené nechty trápia predovšetkým dospievajúcich, ale i dospelých. Spúšťačom bývajú rôzne faktory – napríklad chybné zastrihnutie nechtu, tesná obuv... Ošetrenie zarasteného nechtu nerobte NIKDY sami! Problém nevyriešite len na krátku dobu kým nechet znova nedorastie. V prípade, že je tamponáda neúčinná použijeme pri ošetrení šponovanie nechtu.

zdoj: Podologie Praha
Zarastený necht: tamponáda:

Petra01

Takisto som mala problém so zarastajúcimi nechtami. Raz na jednej, raz na druhej nohe.Väčšinou sa mi to podarilo doma preliečiť kúpeľmi a dezinfekciou. Raz som išla k pedikérke a tá mi to tak rozvŕtala, až mi bolo do revu a kolotoč sa začal. Trápila som sa s tým asi 2 roky s tým, že som posledného pol roka radšej nechodila nikam na dlhšie, lebo by som to v topánke nevydržala, ale bála som sa chirurgie ako čert kríža. Posledné leto to bolo už na nevydržanie, tak som sa objednala na chiru. Všetci ma strašilo aký je to bolestivý zákrok, tak som sa na to snažila psychicky pripraviť a nakoniec to nebolo úplne najhoršie. Aj bolesť potom sa dala celkom vydržať, čakala som horšie podľa "recenzií".keď mi začal necht pomalyčky dorastať tak asi po 1 mesiaci sa mi zapálil znova a to ani nebol dorastený. DOLEŽITÉ bolo nájsť si dobrú pedikérku, ktorá sa špecializuje na zarastené nechty!!!!!! Tá mi to postupne zastrihávala, podkladala gumičkami a dezinfikovala, necht mi krásne narástol a vyzerá ako nový. Som po 2 a pol rokoch od operácie a nemám žiadne problémy. Ak sa mi necht troška zapáli, nestrihám, dezinfikujem a podkladám gázou, aby sa mi zápal stiahol a všetko je OK ! :)

BMW1991

po dvoch rokoch trapenia a vyskusania vsetkych dostupnych metod (vratanie navstevy chirurga) som narazil na dezinfekcny sprej Dermatico a po dvoch tyzdnoch sa mi zahojili palce na oboch nohach!! doporucujem vsetkym s tymto problemom www.zarastenynecht.sk

Zuzana2810

Ahojte mala som aj mám rovnaký problém
Na palcoch mi nechty zarastajú z obidvoch strán z jednej strany som to mala už operované( v 11) a zarasta mi to znovu. Na jednej strane nechtu to mám už v 3. štádiu (divé mäso). Rodičom som sa to nepovedala v čas, pretože som sa bála chirurgie. Bola som u pedikurky ktorá mi povedala že nechce aby som šla znovu na chirurgiu ale že proces ošetrovania bude trvať 16-18 mesiacov(zo začiatku 2krat za týždeň jej návšteva neskôr 1krat). Deň na to som išla ku obvodnej doktorke tak ma poslala rovno na chirurgiu

DominikaHU

Presne viem, o čom hovoríš. Je to až smiešne, akú galibu si vieme narobiť obyčajným zlým zastrihnutím nechta. Najskôr som sa hanbila, o tom niekomu povedať, aby sa na mňa nepozerali tak, že si neviem, ani strihať nechty, no keď ma prst začal veľmi bolieť, opuchol a celý sa zapálil, už som nemala na výber. Našťastie, dodnes spomínam, akí boli v Nu´Clinic ku mne ústretoví, milí a nedali mi ani na sekundu pocítiť, že "som trubka, čo si nevie strihať nechty." Vyliečili mi ho a naučili ma aj správnu techniku strihania. Veľká spokojnosť.

Jakub U

Vám všetkým čo máte problémy so zarastajúcimi nechtami
Ja som mal 4 roky problémy so zarastajúcimi nechtami ,riešil som to najprv rôznymi masťami a močením nohy v repíkovej vode,no nepomohlo mi to ,začal som to riešiť inak,išiel som ku chirurgovi ktorý mi to spravil,to nebolo všetko necht zasa dorástol ,nepáčilo sa mi to lebo som sa tešil,že stým budem mať pokoj,a zasa sa mi rezal do palca ,potom som našiel iného chirurga ten mi to urobil ale odbornejšie,ale aj tak nebudete mi veriť ale na ďalšom palci sa mi to stalo tiež išiel som teda k chirurgovy ,spravil mi to ,zasa sa to vrátilo na obidvoch palcoch na nohách-veľká bolesť ,poznáte to,takto to trvalo ešte 4 krát(chirurgicky zakrok) ,už ma to fakt nebavilo tak som povedal,že do dverí chirurga už viac nevstúpim,tak som to nechal ,jeden príbuzdný z rodiny stým mal problémy ale počul som ako to riešil,tak som to spravil aj ja ,vraj šiel na pedíkúriu v leviciach,tak som teda išiel,pani čo mi to robila tak sa stým veľmi vyznala ,zneškodnila infekcciu a iné problémy avšak bezbolestne ten necht upravila(žiadne rezanie ani bolesti) ,necht podložila tzv. chirurgickým drôtikom (33euro),ktorý držal necht aby ďalej nerástol ten necht mi tvrdne,na kontrolu o 5 mesiacov,hovorím bezbolestne!!!!!!!!!!!!,a teraz necítim bolesť ani mi z boku nerastie necht ,ničoho sa nemusíte báť podotýkam bezbolestné ,povedala mi keby ma začalo niečo bolieť tak sa mám nahlásiť už to mám dva mesiace-chirurgický drôtik ,tá pani sa fakt vyzná,poradí vám určite,URCITE SKUSTE POMOZE VAM NA 100% ,dám vám aj adresu ,nemusíte sa ničoho báť ,aj keď ten necht máte v nahoršom stave tak vám tá pani určite poradí ,hlavné je sa nebáť a prísť oznámte to aj iným známim ktorý tento problém majú,ja hovorím z vlastnej 4ročnej skúsenosťi a tá adresa:vebová stránka je: www.pedikurastudio.sk presná adresa je aj nastránke ale pre istotu Kontakt
Business Hotel Astrum Laus****
1. posch., vľavo od reštaurácie
P. O. Hviezdoslava 2A
934 01 Levice
telefón: +421 908 839 483
e-mail: info@pedikurastudio.sk
Prepáčtemi moju gramatiku mám 17 rokov ,chcem vám poradiť aby ste stým nemali problémy skúste to ,je to milá pani ktorá vám pomôže URCITE :)
Ďakujem vám za moje vypočutie a dúfam že som vám pomohol.....