Zarastený necht

Príspevok v téme: Zarastený necht
ingrid

tak dnes som to konecne absolvovala po pol roku odhodlavania. po navrate z porodnice sa zacali moje problemy so zarastenym nechtom na nohe. zo zaciatku som si to nevsimala ale ked som sa uz nemohla obut navstivila som lekara. predpisal mi bactroban a nejake antibiotika trocha sa to ustalilo ale len n akratku dobu. potom som zacala navstevovat pedikerku, ta mi vystrihavak necht, davala som si ichtyolovu mast na to betadine, kupel v repikovom caji. po dlhej dobe som to dostala do stavu povediac prijatelneho. ale zacalo mi rast tzv. dive maso, nastupilo lapisovanie- je to velmi bolestiva procedura a nepomohla.a tak mi nic ine neostavalo ako navstivit chirurga. kto sa stale odhodlava na tento krok nech nevaha, zakrok nie je az taky hrozny. palec sa umrtvuje a za 10 minut je to hotove.ked mi dr. ukazal ten obrovsky kusisko zarasteneho nechtu nechcela som verit vlastnym ociam ako to tam mohlo take narast.trocha to boli ked prestane ucinkovat bolest ale da sa to vydrzat a ked to boli velmi treba si vziat paralen. na druhy den je potrebne ist na prevez a za tyzden ste fit.aspon moj dr. mi to slubil......takze odvahu priatelia.....zdielajuci podobny problem..........

Súvisiaci obsah

ANGEL-DEMON

mne zarastal necht na palci nohy... vyliečila by som si to sama... ale raz mi v skole ked som mala 15 jedna krava nan stúpila a ten prst mi zaliala krv... a to bol zaciatok problemov niekolkorocných a bolesti...
zoperoval mi to chirurg, ku ktoremu nechapem preco ma zobrali rodicia ked vedeli, ja v tom čase nie, že je ožran!!
ten jeho pristup ako sa so mnou bavil..ako koko*t...
a z jedneho nechta mi hajzel spravil dva,... tak mi rastli 2... potom mi to zarastat zacalo zase a dive mäso sa mi urobilo...
už som bola na strednej...asi po roku mi to zoperoval druhy Dr...
vyčistol to a to bolo všetko... chvilu bolo dobre potom zase to zarastlo...ani na lyiarsky som nemohla ist, lebo ma tlačila lyziarka na ten prst, stale som sa aj bala na ulici, v obchode, v skole ze mi nan niekto skočí... nenormalne bolesti..
Tak akoze 2 doktori si nevedeli dať rady s jednym nechtom...!!!
tak potom mi ho zas tretí raz operoval tretí Dr... a ten konečne!!! mi pomohol , urobil mi tzv. "plastiku nechtového lôžka" tak, že necht mi na kožu nedolieha v tom "rohu"

Nata007

Mam len 12 rokov Tak ze ja mam taky isti problem na lavej nohe som mala zarasteny necht bala som sa nevedela som co to je :\. Mala som to pol roka a moji rodicia dufali ze mi to vylecia nedalo sa asi..:( tak sme isli k mojej doktorke ona ma poslala k chirurgovi tak som sla a on hned povedal ze treba zakrok bala som sa ale musela som . Posla som pichly mi injekciu no 4× podla toho ci ty 1 zabere pockal 5 min a isiel ma operovat operacie trvla okolo 15-20 min. Mna bolelo iba to jak učinkovala injekcia no ja uz prestala učinkovat tak mi mamka dala tabletku kazdy den som chodila na previaz a po 7 dnoch mi vybral stehy a po par mesiacoch mi toto iste zacalo na lavej nohe tak to nam teraz uz 4 mesiac a mala som ist na operaciu 6.7.2016 ale nesla som preto lebo sa daco stalo... :( tak od vtedy som nebola u doktora ale musim ist dokedy nieje škola ale uz sa tak ani nebojim lebo som to uz pocitila :) a to co sa mi stalo no nie len mne kopu ludom tak vam radim chodte cim skvorsie a budete to mat zasebou...aj ja uz pojdem ;) drzim vam place a neprajem to nikomu.

bolelo to ako.....

Dobrý deň, aj mám takýto istý problém so zarastaním nechta na palce na ľavej nohe. už som to mal aj roky predtým no sa mi to objavilo po pol roku. asi další pol rok som sa snažil to vyliečiť sám, palec som mal zarastený nechtom na obidvoch stranách nechtu, používal som gafor ichtylovú masť, sem tam som si ho vymáčal v repíkovom čaji, ale nepomohlo, tak som sa snažil sam o chirurgický zákrok, ale ako som sa odhodľal tak som to hned aj vzdal lebo to neuveriteľne bolelo.... po daľsom mesiaci som sa rozhodol ísť ku chirurgovi. vedel som že mi pômože ako po minule. ako som bol u chirurga tak sa mi na to pozrel a hned konal... jeho zákrok na môj palec bol neskutočne drastický.. bez umrtvenia zobral chrirugické nožnice (s tým takým zakriveným koncom) a vrazil mi ich pod necht aby mohol vystrihnuť ten necht... taká neuveriteľná bolesť to bola , že to neprajem nikomu zažiť.... ani nepriateľovi. jednou výhodou bolo, že som zacítil tu najväčsiu bolesť ale ako som to mal už zafašované v obväzi, cestozu domov to už bola len ustúpujúca bolesť, nie ako po minule mi dal umrtvujucu injekcia a cestou domov po účinku tej injekcií som odpadaval od bolesti.. v niečom to je výhoda a vniečom nie... teraz v po ndelok pojdem na kontrole, som zvedavy čo povie chirurg po 4 dnoch regenerácie po zákroku, jedine čoho sa bojím je aby mi nakoniec nestrhol celý necht, aby mohol lepšie rásť. ak to bude treba urobiť tak jedine s injekciou najprv umrtviť mi ten palec, lebo by som to nevzdržal..... jeiná nevýhoda je že ako čakam na tu kontrolu tak mi ten palec smrdí ako hnilé mäso :-/ (nemožem si ho odbaliť od obväzu, povedal chrirug, že sním nič nemám robiť, a mám si davať pozor na vodu, takže sa sprchujem so sáčkom na nohe čo je dosť obmedzujúce a trápne... len tolko mojej skusenosti s so zarasteným nechtom, chodievajte na pedikúru :-)

T i n a

Ak mate tento problem ako aj ja vyskúšajte túto metódu skúšam to už druhý deň ale mam pocit, že to bude fungovať naozaj sa to tkanivo pomály oddeluje od nechtu.

m.nechty-dajana.webnode.sk

liliped

Ahojte Ludia.
Chcem sa vyjadriť ku problému , ktorý mám po roku konečne za sebou.
Zabudnite na všetky mastičky, vývary, čajíky , hlupostičky..
Rok som mala tento problém na oboch nohách, sama som si to vystrihávala,hnisalo mi to , puchlo, bolelo to.Všetko to bolo zbytočne.Po roku som sa odhodlala zájsť s tým k lekárovi.Najprv obvodný, ten ma poslal ku chirurgovi a ten mi to zrobil za 20 minut.O 2 týždne boli nohy zahojené a bez bolesti.Takže moja rada znie nečakať, rovno treba ísť k chirurgovi on to vystrihne a je po probleme.Zákrok absolutne nebolí.

Ka

Ahojte,tento problem so zarastajucim nechtom mam uz asi 5 rokov na obydvoch nohach. Davala som si tato rozne maste a ale nic nepomahalo. az o neaky ten cas som objavila pedikerku ktora sa zaobera takymito vecami, Objednala som sa a nasadila mi na obe nochy špony, su to take drotiky. Tak ako vyrovnava strojcek zuby(ktory mam)tak vyrovnava spona nechty mam 15 a sandale alebo rozne topanky s otvorenou spickou som nemala nasebe 4 roky.Teraz mam na jednej nohe necht v poriadku ale natej druhej nie lebo my ta spona stale odletovala lebo to mokvalo. Radim vam chodte na google a pohladajte si vo svojom meste medicinsku pedikuuru lebo tu bolest s tymi nechtami neprajem nikomu

Janka-aknaJ

DVA KRÁT VYREZÁVANÉ MASO!! Zhrnutie na začiatok :D Mám 17 rokov a s týmto mám problém už asi 2 roky... prvý krát čo som bola u chirurga som netušila čo sa mi to tam na nohe deje :D on mi to umŕtvil a divé mäso vyrezal aj kúsok nechtu vystrihol ktorý zarastal.... po mesiaci to bolo viac menej v pohode.. no po pár mesiacoch som znova videla,že mi to znova zfialovelo tak som si to máčala občas v repíku no nepomáhalo a divé mäso sa vrátilo... Neskôr mi jedna známa poradila, že si mám na kúsok obväzu dať pár kvapiek vodičky Betadine (kúpite v lekárni.. na dezinfekciu) a následne na to ešte ichtyolovú masť (vyťahuje zápaly) a potom to celé obviazať. Takto som to robila každý deň asi pol roka no stále nepomáhalo.. Akože boli dni kedy som mala toho mäsa menej potom zasa viac... bolesť časom aj ustúpila a moc ma to nebolelo iba niekedy no vyzeralo to príšerne... Lenže keď mamina videla, že mi to nepomáha a že to nemám len na jednej strane nechtu ako na začiatku, ale už na oboch tak sa dohodla s jedným chirurgom, aby sa mi na to pozrel... a dnes som bola u neho a myslela som si, že keď ani nie som objednaná, že sa na to pozrie a objedná ma inokedy ale keď to uvidel tak sa zmohol len na PREBOHA! a ja som presne vedela čo bude nasledovať :( ležala som tam úplne strpnutá a snažila sa myslieť na príjemnejšie veci.. jediné čo bolí je injekcia ktorou vám pichne do prstu aby ho umrtvil a potom to už je len také nepríjemné.. cítite že niečo sa deje ale nebolí to skoro vôbec... No a teraz sedím doma s vyloženou nohou pretože to celkom aj bolí a dúfam, že sa mi to už nevráti, lebo je to vážne trápenie :/