Zarastený necht

Príspevok v téme: Zarastený necht
ingrid

tak dnes som to konecne absolvovala po pol roku odhodlavania. po navrate z porodnice sa zacali moje problemy so zarastenym nechtom na nohe. zo zaciatku som si to nevsimala ale ked som sa uz nemohla obut navstivila som lekara. predpisal mi bactroban a nejake antibiotika trocha sa to ustalilo ale len n akratku dobu. potom som zacala navstevovat pedikerku, ta mi vystrihavak necht, davala som si ichtyolovu mast na to betadine, kupel v repikovom caji. po dlhej dobe som to dostala do stavu povediac prijatelneho. ale zacalo mi rast tzv. dive maso, nastupilo lapisovanie- je to velmi bolestiva procedura a nepomohla.a tak mi nic ine neostavalo ako navstivit chirurga. kto sa stale odhodlava na tento krok nech nevaha, zakrok nie je az taky hrozny. palec sa umrtvuje a za 10 minut je to hotove.ked mi dr. ukazal ten obrovsky kusisko zarasteneho nechtu nechcela som verit vlastnym ociam ako to tam mohlo take narast.trocha to boli ked prestane ucinkovat bolest ale da sa to vydrzat a ked to boli velmi treba si vziat paralen. na druhy den je potrebne ist na prevez a za tyzden ste fit.aspon moj dr. mi to slubil......takze odvahu priatelia.....zdielajuci podobny problem..........

Súvisiaci obsah

mamco

ja mam podobny problem.mne zarasta nechcet na lavom palci a mam to tak asi 1mesiac.prve dni som si myslel ze ma to boli iba tak a ze to prejde,ale nestalo sa.stale ma to boli,palec mi opuchava ale mi to este nehnisa.bojim sa ist na chirurg.operaciu lebo moj spoluziak bol a ked mi to popisoval tak mi behal mraz po chrbte.

Jurco

Ahojte
mám rovnaký problém.
2 x-krát mi zarastal necht na nohe a dva krát mi rezali polovicu nechtu.
TEraz sa mi do tho pridala aj druhá noha na ktorej to tiež dosť bolí, ale nie je o až také zvyčajne ma to na nej bolí taký tyžden a poto som mám zas epokoj na 3 týždne.No chcel by som povedať tie chirurgicke zákroky su neni vobec strasne vobec to neboli nemaj te z nicoho takeho strach

Candy17

Chcem apelovat na \"luci\", podobne, tiez som si prezila svoje. Necht na pravom palci mi zarastal velmi dlho. Vyse pol roka som s tym nerobila nic. Raz boli bolesti silnejsie, inokedy som ani nevedela, ze mam nech zarasteny. Zacal mi hnisat a rana sa mi zapalila. Opat som to hodila za hlavu. A az dnes, po takom dlhom case, som sa odhodlala navstivit chirurga. Najprv som bola u mojej obvodnej, ktora mi odporucila prave tohto pana doktora. Na druhy den som ho teda sla navstivit, hoci s obavamy, ale ani na sekundu som nezavahala. Miestami som sa uz asi aj tesila :) ze to hlavne budem mat za sebou a nebudu ziadne problemy. Zakrok trval naozaj priblizne 15 min. Bolestiva bola hlavne injekcia, poviem vam uprimne. Slzy sa mi tisli do oci, ale po umrtveni som necitila absolutne nic. Prst mi po zakroku previazali a zajtra idem znova na prevez, pretoze samozrejme, rana sa precistuje. Predpisal mi antibiotika - na vyliecenie zapalu, taktiez bactroban. Liecenie vraj bude trvat priblizne dva tyzdne. Aj ked nemam moc vela behat a mat nohu takto skoro po zakroku vylozenu, aby krv neprudila priamo do rany, som stastna ze som podstupila to, co som podstupila. Som rada ze som v sebe pozbierala vsetky sily a prezila to :) Teraz uz len poriadne prevezovat, mastit, douzivat tabletky a huraaa na dovolenku :) So zdravym prstikom :) Tesim sa. A dufam ze som aj tym menej odvaznejsim dopomohla premoct sa :) Naozaj sa netreba nicoho bat. :)

Laulsa

Mám 12 rokov a bola som prave dnes na chirurgicom zakroku lebo som mala zarasteny necht na palci ichtilove masticky nepomáhali nič nepomahalo.. tak nás kozna poslala na chirurgiu kde som prisla dezinfikovala a pichla pod zarastený necht injekciu bolelo to ale určite nie tak že by ste museli plakať od bolesti potom nožničkami mi to odstrihla abolo teraz ma to ešte furt bolii ale určite menej co som si tie 2 mesiace stym nechtom prežila čize chcem s týmto povedať že netrpte koli tomu že sa bojite jednej malej injekcie .. ja som sa bala a už man ič neboli..

tinul_qa

mam dvojiti necht na palci na nohe.......nechcem ist ktomu k lekarovi a nechcem ani plasticku chirurgiu, prosim pomoztemi kto moze ako si to mozem inac liecit:(za kazdu pomoc vopred dakujem

1evina

som pedikérka a zarastené nechty vidím každý den len som vám chcela poradiť prv než pojdete ku chirurgovi pohladajte šikovnú pedikérku pretože vám môže jednoducho a bezbolestne pomocť .skalpelom sa dajú nechty krásne vybrať a nemusíte ísť na operáciu

marka2222

toto ču tu píšete som prežila pred cca 15 rokmi ako decko, tiež mi strhavali nechty z oboch palcov a aj tak mi zarastaju ,,resp. nezarasta, lebo si to vystrihnem ,dam si tam kusok vaty aj ked boli tak to tam treba zatlačiť, 2-3 dni to boli ale potom to sa to zahojí a v pohode. To mi poradil chirurg čo mi strhaval nechty, vraj ked si nechet vystriham ,ten ktory zarasta ,ta vata to tam vysuši, len ju treba meniť aspon 3x za deň , kym nie je čista a sucha. Mne to pomaha skuste to aj ked už to máte v takom štádiu že vám tam rastie to dive maso.

laura444

luci: ja mám moju dcerku ktorá bude mať 12 rokov tiež má zarastený necht na palci.. Už jej to aj hnisalo a veľmi ju to bolelo ten nech sme zastrihli a už ju to nebolí len stále to má napuchnuté a červené doktorka povedlal ked sa to nezaahoji tak máme ísť k chirurgii moja dcera sa strašne boji že ju to bude boleťť aspoň kled som jej ukazala váš príspevok sa jej trochu ulavilo dakujemm a keby stem mohli prirovnat tu bolest ako to asi boli lebo dcera to strasne chce vediet...dakujem píšte aj ostatny

necht:(

Zdravím, aj ja som mala a dokonca až dodnes mám podobný problém..Už sa s tým trápim skoro 10 rokov, asi cca.6-krát mi strhávali necht z palca na ovidvoch nohách, samozrejme nie súčasne, potom na pravej nohe mi vykonali plastiku nechtového lôžka, asi 2 roky to bolo ok, ale moje problémy sa znovu vrátili. Nechty už nemám také pekné ako predtým. Rastú mi asi iba do polovičky pôvodnej dĺžky a rastú oveľa pomalšie ako predtým...toto všetko by som aj obetovala, keby som nemala stále znovu tie isté problémy...ale už to ošetrujem doma, lieh, vydezinfikované nožnčky a idem..No nič moc..a chcem eše dodať, že vôbec nenosím úzke topánky, takže z toho to asi nebude:( Držte sa a nech dopadnete lepšie ako ja, pa.

luci

Mám osobnú skúsenosť zo zarastajúcim nechtom, prežila som si svoje ako ostatní... Práve pred 3 dňami som sa vrátila z chir. ambulancie kde mi vykonali plastiku nechtového ložka. Všetko to začalo pred asi 4 mesiacmi, necht po ostrihaní začal v čižmách nepríjemne bolieť až nakoniec bolesť bola neznesiteľná, pridružil sa zápal a mokvajúca rana s vytekajúcim až zapáchajúcim hnisom, bolesť, prst modrel a puchol. Veľmi som sa bála chir. zákroku a to bol dovod preco som trpela takmer 4 mesiace. Najprv som skúšala repík, tea tree olej, framikoinovu masť, ychtiolovú masť a stále rovnako, nemohla som obuť tesnejšie topanky a to už nie na opätku.Až napokon som absolvovala tento spominaný výkon u plastického chirurga. No injekcia nebola príjemná ale dalo sa - a keď to už ja napíšem je čo povedať... následne som absolutne nič necítila, trvalo to všetko asi 15 min. Domov som prišla v pohode, po svojich a hneď som si dala liek - ibobrufen. Inak absolutne ma rana nebolela, nič výrazné necítim, nič nebolí... dúfam že nebude!!! Na druhý deń som bola na preväz, po svojich a po týždni na kontrolu. Na tretí deň som absolvovala aj nákup v obchode. Chcem týmto len ostatným odkázať s podobným problémom že to vobec nič nieje, ja som sa hrozne bála - mala som prečítané všetky fóra a recenzie o tomto probléme, ktorý znel tak bolestivo a to bol dovod prečo som trpela!!! Nie nie je to vobec také strašné ako sa píše v mohých príspevkoch!!!