Zarastený necht

Príspevok v téme: Zarastený necht
ingrid

tak dnes som to konecne absolvovala po pol roku odhodlavania. po navrate z porodnice sa zacali moje problemy so zarastenym nechtom na nohe. zo zaciatku som si to nevsimala ale ked som sa uz nemohla obut navstivila som lekara. predpisal mi bactroban a nejake antibiotika trocha sa to ustalilo ale len n akratku dobu. potom som zacala navstevovat pedikerku, ta mi vystrihavak necht, davala som si ichtyolovu mast na to betadine, kupel v repikovom caji. po dlhej dobe som to dostala do stavu povediac prijatelneho. ale zacalo mi rast tzv. dive maso, nastupilo lapisovanie- je to velmi bolestiva procedura a nepomohla.a tak mi nic ine neostavalo ako navstivit chirurga. kto sa stale odhodlava na tento krok nech nevaha, zakrok nie je az taky hrozny. palec sa umrtvuje a za 10 minut je to hotove.ked mi dr. ukazal ten obrovsky kusisko zarasteneho nechtu nechcela som verit vlastnym ociam ako to tam mohlo take narast.trocha to boli ked prestane ucinkovat bolest ale da sa to vydrzat a ked to boli velmi treba si vziat paralen. na druhy den je potrebne ist na prevez a za tyzden ste fit.aspon moj dr. mi to slubil......takze odvahu priatelia.....zdielajuci podobny problem..........

Súvisiaci obsah

Alena75

Cavlo, dakujem za prispevok co si pisal 31.1.2012. Konecne som nasla v Bratislave tu pedikerku z NTC, co si o nej pisal. Ona tam uz nerobi ale robi v Bratislave-Prievoze v salone Krasne miesto (co teda aj je krasne miesto). Dcere velmi pomohla, necht na palci na nohe vyliecila (hrozne jej zarastal a bolel) a uz k nech chodim aj na pedikuru. A to sme chodili po doktoroch a chirurgoch ako na hodiny klavira.

Mamuša

Ahojte,ja mám takéto problémy už dávno s nechtami na nohe,,vždy pomohol len chirurg,ALE RAZ SOM vyskúšala obyčajnú OCTANOVU MAST,,,natrela som si zapálený necht,zarastený,opuchnutý a bolestivý octanovou masťou,zaviazala obväzom a dala do mikrotenoveho sáčku na noc,sáček uviazala samozrejme a takto som to robila po 3-4 dni a ked som uvidela vysledky bola som z toho hotová,,,Necht krásne odpuchol,vydenzifikoval sa,bolesti ustúpili,nič nepichalo,nebolelo,,,no nádhera,,návštevu chirurga som odvtedy nepotrebovala,,,vlastným očiam som neverila a to som vyskúšala za moje roky kadečo,,,musela som Vám to napísať,aby ste to aj vy vyskúšali a dôfam,že vám to pomôže tak ako aj mne,,,Vaša Ivka,,,,

Simááá

1 týždeň si lapisujem divé mäso.... No po 5 dnoch mi sčernel necht a teraz ked si ho zatlačim tak mi vyteká hnis... nožnice som si zatlačila skoro až pod uplne cely necht a vobec ma to nebolelo..
môže mi necht odpadnúť??
ak áno bolí to??
dakujem za odpovede ..

Dulce

mam 12 rokov a na lavej nohe mam zarasteny necht.Najprv sme si mysleli ze je to zapaleny tak sme na to davali ichtylovu mast a mocili v repiku ale ked som to stale mala opuchnute tak sme isli k mojej doktorke pre odporucanie hned povedala ze je to zarasteny necht. Tak sme isli k chirurgovi ten mi to vystrihol, bolelo toale dalo sa to vydrzat.Trvalo to cca 1-2min.Nadvihol mi necht a dal vatu.(povedal ze keby mi ta vata vypadla okamzite mame prist) Teraz si to musim mocit v morskej vode cca 30min. Ale vsimla som si ze mi na druhom palci tiez zarasta necht.No dobre tak nech mito odstrihne ale nechcem aby mi to uz viac zarastalo lebo naozaj nechcem aby mi strhavali necht. Prosim neviete mi poradit kde robia tu pedikuru sponou??
Dakujem velmi pekne

CMP

Zarastenie nechtu ci uz sposobene zlym zastrihavanim alebo deformaciou sa da dnes riesit tzv "šponou". v 90-tich percentach nie je nutny chirurgicky zakrok. Po vytrhnuti nechtu sa automaticky nechtovy val zdeformuje. NECHT MA SVOJU FUNKCIU!!!
Nahliadnite do fotodokumentacie na FB nick: zarasteny necht alebo na www.podiater.sk

Macka1114

Moja skusenost: necht mi na chirurgii trhali pred rokom, no nebol to prijemny zazitok, prevez na druhy den uplny hrozny, plastika dopadla tak, ze mam jeden prst uplne iny ako druhy. Cele leto som chodila s obviazanym prstom, pretoze palec bez nechtu vyzeral hrozne. Az pokym mi nenarastla asi polka nechtu a ja uz som zacala citit staru znamu bolest pri tlaku na palec. Necht mi opat zarastal. A to este nebol vyrasteny. Nastastie som v tom case videla inzerat v novinach na medicinalnu pedikuru. Skusila som a dnes lutujem, ze som tam nesla uz pred rokom. Asi 4 mesiace mam na nechte nasadenu sponu a necht je skoro na 100% vyrasteny, vobec neboli a ja mozem robit naozaj co chcem. A este chcem podotknut, ze som na materskej a nejako zvlast ma to nezruinovalo. Dakujem za to, ze som tam vtedy naozaj sla. Takze vsetci, kto mate problemy so zarastujcimi nechtami, ziadna chirurgia uz dnes nieje potrebna. Medicinalna pedikura !!!!!!!!!!!

hoda 225

ahojte, neviete mi prosím povedat, kde v Bratislave robia plastiku nechtoveho lozka? chcela by som sa tohto problemu uz nadobro zbavit, tak ju zvazujem. Neviete, ci sa to potom moze aj po plastike vratit? lebo mne necht raz vystrihavali na chirurgii, ale zase to mam take iste..dakujem

Bubliii

No mne zarastali oba nechty na nohách asi rok.. a keďže som počula že na chirurgii je to riadna mäsiarčina a stŕhanie nechta tiež neznie veľmi lákavo, tak som sa prvýkrát v živote objednala na pedikúru.. pani bola veľmi milá zlatá nasadenie dvoch špon trvalo do 20 min, a mám pokoj dúfam..akurát je to beh na dlhé trate a s prázdnou peňaženkou sa to tiež nedá.. ale myslím že to je lepšie riesiť takto, i keď dlhšie, ale nenásilne.

Hehehe

mne to robily v BB ale ja som mal na oboch nohach zarasteny tak ma uspaly a mal som to dost zle ked mi to robily više 2 hodin ale pohoda inak ked som sa prebudil kus bolelo ale to sa da zvládnut ale teraz som už 2 mesiace po zákroku a stale to mam opuchnute akože rany už nemam žiadne ale je tam taka hrčka ešte po akom čase to bude normalne ??