Systémový lupus erythematosus (SLE)

Príspevok v téme: Systémový lupus erythematosus (SLE)
maťa

...pekný deň, zatiaľ nepoznám osobne človeka, ktorý trpí rovnakou chorobou ako ja (SLE) a tak mi napadlo, že možno na tejto stránke sa nájde niekto,kto má rovnaký osud ako ja a trápi sa s lupusom.

------------------------
Ahojte... tato tema ma uz vela prispevkov. Verim, ze sa v nom najde aj vela "dobrych rad".

Pomozte nam ich najst a oznacte ich pomocou nasej novej funkcie. Urcite ste si ju uz vsimli....

Mirka912

25 Bendik :) no primar mi slubil, ze v utorok uz pojdem domov, ale moja lekarka mi povedala ze mi to este dnes potvrdi tak som zvedava - zavisi od vysledkov .... ale citim sa fajn, na to ze ma pred mesiacom bolelo aj pohladenie... :))) tak šup do boja s lupusnikom :) dá sa to :) inak sa s nim aj niekedy rozpravam, dohovaram vnutornostiam a tak :)) ha ha ale pomaha mi to byt dobre naladena.

Mirka912

Nikushka, začala som pit zeleny mlady jačmen, pred par dnami, zaludok mam ok, ľavobok prestal boliet a dnes som mala stolicu - konecne bez klismy :)))) to je uspech, som happy... samozrejme som ten jacmen zacala brat po porade s lekarkou. moc to neuznava, ale povedala ze mozem a jupiiiii zabralo to. ja si Nikusik davam tiez pozor na to co jem, nielen koli vahe ale celkovemu zdraviu a to uz dlhodobo. suhlasim ze fakt ci pribebiem z prednisonu mam len vo svojich rukach.... co sa tyka odmietnutia prednisonu - ono je to zlozite a verim, ze az sa raz stretneme, budem ti to môct porozpravat - nebolo to jednoduche a sekundove rozhodnutie ... ako sa teda stravujes? co jes? lekari sa venuju tomuto problemu ze slabo travis?

agatulen

Holčinky!
Můžete taky přijít popovídat si na stránky Facebooku,kde máme diskusi /české lupusinky,ale zveme srdečně i vás...jazyk není překážkou, lupus nás spojuje/
Přijdte,je tam přátelská atmosféra a všichni si pomáhají a radí o sto šest.

Odkaz:
www.facebook.com

agatulen

Stránky na předchozím příspěvku se neteviraji,tyto odkazy jsou lepší
(jsou to zrovna ty,jak se léčit a co hlídat při braní Medrolu,Prednizonu a kortikoidů obecně):

kortikoidy obecně:
www.lupusinky.estranky.cz
jak snižovat dávky,opatrnost!!!
www.lupusinky.estranky.cz
není třeba přibírat při kortikoidech:
www.lupusinky.estranky.cz

Snad vám pomohou.

agatulen

Kdepak,já nejsem zakladatelka této stránky - tou je Mata /koukni se hned na prvni příspěvek hned pod nadpisem systemovy lupus...)
Ja jsem založila stránky
www.lupusinky.estranky.cz,kde najdeš mnoho informací.
Existují ještě jedny české,od Teresy, www.lupus-sle.cz
Držím ti moc pěstičky a uvidíš,bude zase dobře :o),jen se člověk musí poučit a být pokorný,i když vůči nemoci...

[zruseny17]

mirka-inak tie nevolnosti ti mozu sposobovat aj tie pulzy,ja som po nich aj zvracala,ze vraj je to normalne...prednison sposobuje problemy s travenim,aj palenie zahy,ja uz skoro vobec nejem,jednak mi netravi a jednak pri prednisone sa lahko pribera...ale da sa to drzat pod kontrolou,clovek si zvykne na vsetko...

[zruseny17]

aj ja som zacinala so 40 prednisonom a teraz po dvoch rokoch som na 20 mg...tiez mam ist na pulzy,teraz cakam az mi daju termin,snad to bude az po novom roku...a tie lieky beriem okrem prednisonu este euthyrox-stitna zlaza,pritor-vysoky tlak,furosemid-odvodnenie,helicid-na zaludok,plaquenil-pomaha pri liecbe lupusu,kaldyum-draslik,vitacalcin-vapnik,voltaren-od bolesti a este nieco na chudokrvnost...
bendy,ten vysoky tlak mas asi z toho ze ti nepracuju dobre oblicky,alebo je to sposobene prednisonom,on sam osebe dviha krvny tlak...
a este jedna vec-ja osobne by som prednison nikdy nevysadila,mala som hrozne bolesti a ked ma prvy krat hospitalizovali a dali mi injekcne prednison 100mg,do smrti nezabudnem na tu ulavu...konecne som mala pokoj od bolesti...dokonca este aj dnes ked som ho raz zabudla uzit uz o tretej poobede som nebola schopna vstat z postele...
ps-drzim vam obom palce,mirka,neboj,si v dobrych rukach,tam ta daju do poriadku,len to teraz chvilu potrva...ja sa davam dokopy uz druhy rok a ide to velmi velmi pomaly...ale aspon ze to ide:)

25Bendy

Agatulen:
ako som sa postupne docitala, ty si teda zakladatelka celej tejto stranky? Je dobre a chvalim, ze si sa na to dala a tak my lupusinky si aspon mame s kym pokecat a komu sa vyrozpravat v tych najtazsich chvilkach zivota. Chcela by som vediet, ci mas aj nejaku mailovu adresu, na ktoru by sa ti dalo osobnejsie pisat ...