Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

Mati

Depka? depka je hnusna, to je fakt. Najprv nam je smutno, potom citime nejaku cudnu melancholiu, zaciname rozmyslat o svojom zivote, nenachadzame zmysel, nic nas netesi, vsetko sa nam zda marne, sme unaveni, slabi, prestaneme sa o seba starat, ved naco, aj tak nas nik nevidi. Ano, potom si pre istotu zapneme nejaku udbu, samozrejme, aby to bola depka ako sa patri, tak nejaku brutalne pesimisticku pesnicku, co sa nam az do zil zareazva, schulime sa do klbka, zatiahneme roletu. A ked nam napriklad treba na zachod, a musime vstat a ist do kupelne, zistime, ze ked prejdeme par tych krokov, je nam akosi lepsie. Tak rychlo spat do ukrytu, ved mame predsa depku... V mnohych pripadoch, teda v "zarodkoch" depresie, si ju mozete kontrolovat sami. Napriklad, vedeli ste, ze ked sa zacnete pohybovat, teda robit nejaku fyzicku aktivitu, depka nie je mozna?
Ak citis, ze zacinas mat depresiu, okamzite zacni nieco robit. Chod von, ku kamaratke, citaj, prihlas sa na nejaky kruzok, zapni si hudbu, hocico, co ta bavi. Len nezostavaj doma a nelutuj sa. Toto samozrejme plati pre lahku depresiu. Pri vaznejsich stavoch mozete vyhladat lekara.

mirka283

layla ja tiež poznám také stavy, keď proste len plačeš.. kedysi som tiež dokázala celé hodiny plakať.. teraz už ani to nedokážem, tak by som chcela plakať ale tie slzy už ani neprichádzajú.. (preto som plač potom nahradila tým rezaním sa..) ale s tým chcem navždy skončiť, už si viac nechcem ničiť telo, aj tak som si ho už zničila teda poriadne...
fakt neviem ako by sme mali bojovať s tou depresiou. mám pár tipov čo mi niekedy pomôžu, aj keď nie vždy. Počúvať hudbu, čítať si, ísť sa prejsť, pohľadať si na internete fotky nejakého pekného herca.. je veľa možností.. problém je len ten že keď už sme v takom hroznom stave že už nemáme na nič na svete chuť, tak toto nám nepomôže, a vtedy naozaj neviem čo by sme mali robiť.. možno nejaké lieky, ale toho sa bojím, nechcela by som byť závislá na nejakých liekoch.. najlepšie by bolo keby som mala nejakú kamarátku ktorá by mi pomohla, porozprávala sa so mnou.. ale takú bohužiaľ nemám, kamarátky na mňa kašlú. tak neviem čo mám robiť. ale nejako sa z toho treba dostať. musíme sa z toho dostať, lebo potom neskôr budeme ľutovať, ako sme premárnili najkrajšie roky v depresii..

layla

Tak dnes som bola u doktorky na gastre-mam zvyseny bilirun a prave sme sa bavili o mojom stravovani..ja som cokoladu jedla a veeelmi vela,vlastne tym ze som sa doslova ozierala som istym sposobom zahanala depku..vtedy som bola stastna..nato jedine som sa tesila-ze pridem domov,ozeriem sa a budem pozerat telku,no ale po case sa mi tento sposob zivota zunoval a mala som este vacsie depky z toho ze som tucna a pod.a tak mi prestalo chutit jest a schudla som 7kil..takze si vazne nemyslim ze to ma nieco s jedlom spolocne,inak teraz jem uz celkom dobre,pijem mlieko a tak ale na ten moj bilirubin by som nemala jest vela tucnych veci a robili mi testy na HTM a to mam v norme. a mna v poslednej dobe dokaze rozplakat fakt uplne kazda blbost,vcera som pisala s kamoskou ktora sa na mna hnevala ze nejdem do skoly a ja som uplne vybuchla,zacala revat jak sialena..aj dnes ako som prisla z mesta som vkuse revala asi 2 hodiny..

layla

Tak dnes som bola u doktorky na gastre-mam zvyseny bilirun a prave sme sa bavili o mojom stravovani..ja som cokoladu jedla a veeelmi vela,vlastne tym ze som sa doslova ozierala som istym sposobom zahanala depku..vtedy som bola stastna..nato jedine som sa tesila-ze pridem domov,ozeriem sa a budem pozerat telku,no ale po case sa mi tento sposob zivota zunoval a mala som este vacsie depky z toho ze som tucna a pod.a tak mi prestalo chutit jest a schudla som 7kil..takze si vazne nemyslim ze to ma nieco s jedlom spolocne,inak teraz jem uz celkom dobre,pijem mlieko a tak ale na ten moj bilirubin by som nemala jest vela tucnych veci a robili mi testy na HTM a to mam v norme. a mna v poslednej dobe dokaze rozplakat fakt uplne kazda blbost,vcera som pisala s kamoskou ktora sa na mna hnevala ze nejdem do skoly a ja som uplne vybuchla,zacala revat jak sialena..aj dnes ako som prisla z mesta som vkuse revala asi 2 hodiny..ani neviem preco vlastne...

cat

ludia, ja sa vas chcem opytat..rodicia?co na to?nemate kamaratov?spoluziakov, kolegov?nikto, kto by stal za pokec....??

kytyka

cavte.ako vidim niesom v tom sama. ja som chodila aj k psychologicke dokonca aj k psychiatricke a beriem antidepresiva. mali ma dat dokonca aj do cvokarne ale nakoniec som nesla. zlepsilo sa to trochu ale aj tak nemam pocit ze by ma nieco v zivote tesilo.neviem sa k nicomu donutit.:( a mam pocit ze mrham zivotom. ja neviem tiez co robit:(

cat

tak neviem, mozno na to nejdem dobre..ale keby mne bolo zle, nechcela by som, aby ma len niekto utesoval..ako ma chape, mne by bolo este 100x horsie, lebo by som na to stale myslela.. ja by som chcela, aby ma niekto nakopol nieco robit - nakopol v dobrom.. :) aby som sa od toho odputala - proste robit nieco ine, zmenit vzduch atd..no podla mna to chce urcite nejaku zmenu...

katty19

preboha..16rocna a ma depresiu....chod si prosim ta zasportovat, znic sa v posilke - budes mat ine myslienky. chod von, stretavaj ludi, rozpravaj sa s ludmi - ta prejdu take hovadiny....ale v istom zmysle som asi nikdy nemala depresiu ako ty, lebo vzdy ked sa mi prihodila udalost v zivote (a ze ich bolo niekolko!!), tak som sa snazila so sebou nieco robit,....ked chces tak chod za lekarom, ale lieky ti podla mna nepomozu. ty musis chciet a nehovormi, ze to nejde..ty si samu seba nevazis.....
pri každej jednej z týchto viet, cat, sa ti dá niečo vytknúť, chyba za chybou aby si rozbehla ďalšiu depresiu v človeku; jediné, čo ti môžem uznať, že sa trápiš a že predsa len chceš nejako pomôcť, to je pekné

katty19

cat, ja poznám tieto stavy a ubezpečujem ťa, že takto layle nepomôžeš, určite nie, mňa by si svojimi výrokmi pred časom dohnala iba k slzám a k šialenstvu, ty vôbec nevieš, čo je to depresia, nemáš ani tušenie o čom to celé je;
myslím, že to nemyslíš zle, ale poviem ti, ideš na to tak nesprávnou taktikou ako si možno myslíš, že ňou ideš dobre