Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

mirka283

no neviem či to u mňa je detská depresia keď budem mať o mesiac 19..
to je ten problém že ja keď už to neviem vydržať tak si naozaj niečo robím... ale musím s tým prestať. teraz som na tom už lepšie, namiesto žiletky alebo noža som vzala do ruky činky a poriadne som si zacvičila. a teraz mi je omnoho lepšie :-)

fifik

mirka to prejde aj ked to teraz urcite nevidis.vola sa to detska depresia a ta sa prejavuje tak ako to ty popisujes.nalada velmi kolise.v jednej chvili si happy a vzapeti si na uplnom dne.to je velmi nebezpecne lebo je sanca ze to nevydrzis a daco si spravis.ty za to nemozes ze ta premohla.nie je to tvoja chyba

mirka283

mne je zase mizerne, ja fakt neviem čo sa to so mnou robí, jednu chvíľu mi je super a zrazu som na dne, ja to nechápem. tak som sa snažila prekonať tú depresiu, myslela som si že sa mi to celkom darí, skoro týždeň som na tom bola skvele, a teraz je to tu znova, ja už neviem čo mám robiť, takto sa nedá žiť, ja to nechápem.. prečo sa mi stále vracia tá depresia, bez príčiny, len tak zrazu.. a pritom som dnes mala celkom pekný deň, ja to naozaj nechápem, neviem čo mám robiť, toto už nie je normálne..

atlanta

ti ludia su stale rovnaki,iba ich v tychto stavoch vnimas senzitivnejsie.zmena robi zmenu a tak mozes byt novym clovekom a nikto sa nad tym nepozastavi ze si ina.dobry vylet do zivota...

layla

atlanta a birdie:tak v prvom rade dakujem ze ste mi poradili:}ja dufam ze ked skoncim skolu,zbalim sa a pojdem niekde do zahranicia kde zacnem novy zivot no ale neviem ci je to realne :(A sama som si snazila pomoct,niekedy je to fakt dobre ako napr.tento vikend-to som bola v pohode ale ked to na mna pride tak neviem a myslim si ze hlavne ludia zato mozu ze sa mi tak zhorsi nalada..ako stale mam pocit ze mi nerozumeju a ze su taki..ehm..jednoduchi..mozno od nich vela ocakavam..

atlanta

ono sa to lahko povie ist medzi ludi,zazila som to.najlepsie mi bolo bez ludi,ale v skutocnosti som tuzila aby som pre niekoho zila.nemysli s pochybnostami nechaj to,prekvapi ta zivot ked to necakas.prechadzky su super.ad ta zastavi myslim ze si normalna ze ich nepotrebujes,psychoska ta aj tak iba zanalizuje,ty si vytvaras svoju realitu sama.alchymista veril vo svoju.atlanta

birdie

ahoj layla,
v prvom rade ti chcem pripomenut ze si este stale v puberte, skus to prezit, dokonci skolu, zacne sa ti novy zivot.
V druhom rade ti chcem vysvetlit rozdiel medzi psychologom a psychiatrom. Psycholog je vystudovany a pomoze ti najst priciny depresie a psychiater ti rovno predpise AD ale len vtedy ked je to naozaj nutne. No ziadny z nich nevyriesi pricinu tvojej depresie bez teba. Chcem tym povedat ze kazdy clovek je jedinec sam o sebe, cize si skus pomoct najprv sama. Patraj po pricinach a hladaj odpovede na otazky. Uz to ze si to dala na net znamena ze mas potencial a chces vediet viac. Osobne si myslim ze to prejde, caka ta strasne vela zmien v zivote, pozitivnych aj negativnych, nestracaj cas umaranim sa a chod von medzi ludi, chatuj, sportuj alebo sa venuj budovaniu svojej buducej kariery :o)))
tvoja birdie

layla

no ved ja sa snazim mysliet pozitivne ale proste mi to nejak nejde :(ach a nepoznate nejake AD ktore sa daju kupit bez predpisu??? lebo ja sa ist k tej psychoske asi fakt neprinutim:(

lencok1

ja beriem zoloft a da sa znasat a ta malatnost hlavne na zaciatku liecby a potenie neskutocne...horucavy, pocit na odpadnutie, casom sa to upravilo...pribrat som z ad myslim nepribrala, lebo s prestavkami ich beriem 6 rokov a keby som mala z nic priberat tak som uz obrovska gula...moja vaha je v rozmedzi od tych 47-51 kg