Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

cat

mno...mne sa velmi paci, ako niektori ludia radi posudzuju inych bez toho, aby o nich co i len 1% vedeli...ale v istom zmysle som asi nikdy nemala depresiu ako ty, lebo vzdy ked sa mi prihodila udalost v zivote (a ze ich bolo niekolko!!), tak som sa snazila so sebou nieco robit, aby som to neskor nelutovala, ze som premarnila najlepsie roky zivota ... ale ty rob ako myslis, vsak nakoniec je to tvoj zivot - mne sa zda, ze ty ani nechces pocut nazor inych

lieeenka1

Layla ja ti presne rozumiem.Sice ja som sa nastastie nikdy nedostala az tam ze by som sa chcela rezat alebo co, ale byva mi naozaj dost zle.Myslim ze to zacalo tym natlakom-skola plus robota, aj ked si tak matne spominam, ze aj predtym v minulosti som byvala smutna, ale nie ako teraz.Teraz staci hocico male,aby som do toho spadla.Predminuly vikend bol strasny a aj ja som bola - cloveku ktory je mi najmilsi som povedala za cely den asi 20 slov a hocijaka poznamka ma priviedla k slzam a nik nechape co mi je.teraz je to lepsie, dufam ze aj tebe a myslim si ze ked budes mat toho psika ti to pomoze.

layla

cat-ako vidno nikdy si nemala depresiu a nic o nej nevies..mozno keby bolo menej ludi zmyslajucich ako ty tak by nebolo tolko samovrazd teenagerov..depka nieje o tom kolko mas rokov,ja sportujem-mam doma rotoped a jeziis ako sa mam stretavat a rozpravat ludmi ked mam problem vobec byt sama so sebou..ludia ma nechapu..nemam sa o com s nimi rozpravat..a vlastne aj tak ti to zbytocne vysvetlujem lebo to nepochopis..dufam ze aspon niketo to chape :(

cat

preboha..16rocna a ma depresiu..no to sme pomaly uz jak v amerike..chod si prosim ta zasportovat, znic sa v posilke - budes mat ine myslienky. chod von, stretavaj ludi, rozpravaj sa s ludmi - ta prejdu take hovadiny.. zivot je krasny, co take ti chyba?

layla

peans a mirka-ach no zatial som to este nespravila lebo od vcera mi je uz trochu lepsie aa tesim sa na psika a dnes svietilo slnko :D alee ja viem ze sa depka vrati skor ci neskor a vtedy newiem proste to je taky beznadejny pocit ze neviem co so sebou a plac nepomaha..mam kamosku ktora sa rezala ale sa jej tam dostala infekcia a na pohotovosti jej nato prisli a musela ist na psychiatriu no a to by som necela taze neviem..ako ja sa neznasam a svojim sposobom citim take zadostucinenie ked si mozem nejak ublizit..a nejak to musim vyventilovat...

mirka283

a ako sa ti podarilo s tým prestať? lebo ja aj keď si poviem že už to nebudem robiť, chvíľu vydržím, niekedy dokonca dosť dlho, aj týždne (hoci teraz už tak maximálne 4 dni), a potom sa stále k tomu vrátim. neviem či by som bola schopná žiť bez toho. ale už to nechcem robiť, máš úplnú pravdu, nemáme život na to aby sme si ubližovali..

peans381

awoj layla, debky su zle..ale podla mna stale je dôvod ze sa vyvola debka...ja mam tiez depresie,,,mam 17 a je to hrozne...vazne ine neviem čo v tedy robit...je to hrozne...ja som si tiez ublizoval...neviem mal som v tom zmyslel...upokojobvalo ma to...ale už to nerobim...naposledy som mal debku pred 4 dnami...ale strastne ma to tahalo dačo zobrat a ublizit si...ale dako som to zvladol a nic som si nespravil...predtym som to nedokazal...teraz ano...a bojim sa stale ze si ublizim este viac...nikdy to nerob prosim..vazne sa pozri na havka a mysli na to ze zit zivot ma zmysel a nemame ho na to aby sme si ublizovali...prajem ti z celeho srdca vela stastia a nech sa ti dari....

mirka283

layla prosím ťa nikdy toto neurob čo si chcela urobiť... lebo skončíš ako ja.. keď som to urobila prvýkrát tak som si myslela že sa nič nedeje, vedela som že to nie je normálne porezať sama seba, ale myslela som že už to nikdy neurobím.. a teraz- som závislá a riešim tak každý problém, neviem prestať, mám celé nohy pokryté samými jazvami, a tie mi už nezmiznú. takto sa problémy neriešia, na chvíľu sa síce cítiš lepšie, dokonca super, cítiš sa ako keby si si dala nejakú drogu, úžasný pocit. lenže to trvá len krátko, a nestojí to za to!! ja som na to prišla, ale pozde.. teraz neviem ako prestať, a tých jaziev sa už nikdy nezbavím a budú mi moje depresie pripomínať celý život. najlepšie je vôbec nezačať, tak prosím ťa nikdy to neskúšaj, ani netušíš ako sa od toho človek dokáže stať závislý..

00001

mirka
cesta boja proti depke je príliš dlhá a ťažká a málo ľudí sa na ňu odhodlá. No verím, že ty patríš medzi takých čo s ňou chcú na dobro skoncovať.
Takže prvý krok si už spravila CHCEŠ! Ak si nevieš dať sama s tým rady tak vyhľadaj odborníka, dokonca nemusí byť len jeden, podľa toho uvidíš ktorý ti sadne. Psychológ ti pômože nájsť koreň tvojich problémov a spolu ich zvládnete. Ak to bude málo a stále ti to nepomôže tak lieky a terapia je to najlepšie... V dnešnej dobe je už úplne normálne že ľudia navštevujú psychiatrov. Nie je to žiadna hanba!