Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

mirka283

no ja som skúšala aj čokoládu, dokonca ju jedávam dosť často, ale nemám pocit že by mi pomáhala.. ale to môže byť u každého inak, možno že niekomu čokoláda pomôže, oplatí sa to skúsiť. a keď už nič iné, tak je aspoň chutná..

RNG

to nie je zly napad s tou cokoladou, hlavne ked je malo sladka a nie mliecna.Najlepsie su tie, kde su kakaove boby len jemne prazene(svetlejsie druhy, tie su menej horke a bohatsie na polyfenoly. Tie su vysoke na antioxidanty, obsahuju teobromin(kontrola vahy) a stimuluju vylucovanie endorfinov na pocit spokojnosti.

RNG

Podvyziva na urcite latky neznamena, ze clovek vyzera chudy...
Znamena, ze nieco nefunguje normalne tak, ako by malo.Ja ta nenutim jest maso. Staci ked pijes mlieko(pokial ho tolerujes) a jes vajcia.
Ale ked chces zdroj rastlinneho polotovaru na serotonin, je jeden velmi dobry, griffonia simplicifolia, z ktorej sa vytazuje 5-HTP. 50 mg 5-HTP zobraneho vecer vyriesi mnohe problemy okolo depresie a nedostatku serotoninu.

layla

Ja rozhodne nemam podvyzivu meriam 161cm a vazim 49kg..takze..a pijem teple mlieko aj normalne jem..teda vsetko skoro okrem MASA-som vegetarianka uz cca.1 rok a nikto ma nedonuti jest maso lebo je to proti mojmu presvedceniu a hnusi sa mi..mozno to tak je s jedlom ale obavam sa ze u mna to bude hlbsi problem ako jedlo :(

RNG

Laila, depresie su casto vysledkom podvyzivy, ked nejes jedla obsahujuce potrebne latky na vyrobu serotoninu, alebo mas zle travenie.
Skus vypit vecer pohar tepleho mlieka pred spankom alebo jest castejsie maso z morky.

layla

no tak ja sa o to pokusim..sice este neviem ako ale mozno keby som si seba viac vazila tak by mi to pomohlo..mozno staci len zdvihnut sebavedomie..neviem ale v kazdom pripade chcem to aspon skusit u psychologicky ta asi najlepsie vie co so mnou.

cat

ked chces tak chod za lekarom, ale lieky ti podla mna nepomozu. ty musis chciet a nehovormi, ze to nejde..ty si samu seba nevazis. a to je velka chyba, ty musis byt ta najdolezitejsia v tvojom zivote! tak niekde zacni!

layla

bojim sa ze ked budem mat psika tak tu depresiu prenesiem aj nanho..lebo zviera vyciti ked je clovek smutny a ja nechcem aby trpel kvoli mne :(((dnes mam uplne hrozny den,aj vy mate niekedy taky pocit ked idete po meste alebo po ulici ze sa vsetci na vas pozeraju a prepadne vas taka panika,chceli by ste strasne niekam ujst,schovat sa ale nemozete...mne sa to casto stava,hlavne ked idem sama a velmi znervozniem potom..

layla

cat-ja ta neposudzujem ale skor ty mna!Aj ked si prezila tazke zivotne situacie dokazala si sa z toho dostat tak ti uprimne zavidim...dala by som vsetko na s¨vete preto aby som bola normalna,aby som sa nebala ludi,aby som mala nejaky zmysel v zivote,aby som nerozmyslala o samovrazde..aa kolkokrat som si povedala ze so sebou nieco spravim..ze zmenim svoj zivot..ale proste top NEJDE!a nemam nikoho kto by mi chcel pomoct,lebo nikto ma nepozna a nechape!Tak co mam robit?mam ist ku psychiatrovi po lieky?a zaberu vobec?budem to stale ja?