Kvasinky, výtok z pošvy

Príspevok v téme: Kvasinky, výtok z pošvy
ivinka

Ahojte ženy...už asi tri roky mam problemy kvasinkami...Vkuse vytoky, palenie, svrbenie v pošve, bolesti v podbrušku. Posledné 4 mesiace je to uz neuveritelne...Skusala som asi všetko, Gyno Pevaryl, candibene - čapíky, kremy.. Ketonal do konečníka..Probiotika a napriek tomu že nemam pomer mam ich vždy, včase ked beriem vag. tablety ale aj ked ich vysadim. Uz fakt nemozem,,,Prosim poradte mi ako sa ich mam navzdy zbavit.

lenuliatko

NIE JE DOBRE SA LIECIT SAMA PRETOZE SA TO CASTO VRACIA.A NAJLEPSIE JE IST NA GYNDU UROBOIT KULTIVACIU A VYSETRENIA LEBO TO MOZE MAT NEPRIJEMNE NASLEDKY

lenuliatko

ečba
Mykóza je pri sexuálnom kontakte prenosná oboma smermi. Muž má určitú výhodu vďaka anatomickej stavbe genitálií. U mužov dochádza k miernemu zápalu, ktorý sa prejavuje sčervenaním. Ak u partnera ťažkosti pretrvávajú, je vhodné mu odporučiť antimykotickú masť alebo krém. U mykóz platia v podstate rovnaké zásady ako pri riziku prenosných sexuálnych ochorení.
Žena rozozná mykózu tým, že opakovane trpí pošvovými mykózami, chronickými močovými problémami, nafukovaním, svrbením konečníka, neurčitými bolesťami brucha. Liečba by mala byť systémová.
V prvej fáze (svrbenie, pálenie, masívny výtok hrudkovitej konzistencie) sa používajú protizápalové prostriedky, výplachy a antimykotické prípravky. Pri opakovanom ochorení sa odoberie vzorka na kultiváciu a na citlivosť (zisťuje sa citlivosť na danú mykózu, nakoľko existuje viac druhov kvasiniek). Liečba sa po zistení výsledného efektu doplní podľa výsledkov kultivácie. Mykózy sa liečia aj celkovo, perorálne podávanými antimykotikami, a to hlavne v prípade recidív. Súčasťou liečby je aj tzv. „protikvasinková diéta“, ktorá spočíva vo vynechaní potravinových alergénov (napr. mlieka a vajec, cukru, medu a všetkých sladkostí).

lenuliatko

dobry je GYNO-PEVARYL(159sk),CANDIBENE(49sk)na predpis asi je to neviem isto,skus sa opytat.ale aj canesten je dobry.ale ak to nie je na vo vnutri tak staci krem ak je to z liekov urcite to ide z vnutra takze dobre su cipky.fakt velmi rychlo pomahaju a este JENAMAZOL

lenuliatko

Medzi rizikové faktory, ktoré podporujú vznik ochorenia patria: príliš tesné oblečenie, pracie prostriedky, tehotenstvo, menopauza, cukrovka, liečba antibiotikami a pod. Najčastejšími príznakmi mykotického zápalu je svrbenie a pálenie v pošve i na vonkajších rodidlách a niekedy i pri močení.

zofia

Mykoza? ako som to mohla dostat mam to asi mesiac a sex som nemala uz dobreho pol roka. neviete ci by sa to dalo preliecit aj bez navstevy lekara ja mam totiz z gyndy hrozu

lagunasa

zofia:
ak su tie biele utvary ako jemne nadroleny tvaroh tak chod k doktorovi urcite nejakemu. mam podozrenie ze je to plesen=mykoza. to robi sarapatu. aj ja som to mala.

zofia

AHOJTE ja vlastne neviem co mi je a preto prosim ak sa s tym niekto stretol dajte mi vediet zacinam sa bat ale som momentalne daleko od svojho gynekologa. nemam vytok z posvy ale vo vnutri sa mi tori mnozstvo bielych mazolavych utvarov je to dost neprijemne na sex ani nepomyslam...ale fakt neviem co to mozebyt...prosim o radu

lagunasa

gigina:
mas s Multi-gyn-nom viac skusenosti? vies mi poradit ci po mojom prelieceni na kvasinky by som mohla znova brat HAK a preventivne si davat ten Multi-gyn? lebo bez HAK to asi s priatelom s nami dlho nevydrzi, sme na nu zvyknuty ( teda hlavne ja ).