Kvasinky, výtok z pošvy

Príspevok v téme: Kvasinky, výtok z pošvy
ivinka

Ahojte ženy...už asi tri roky mam problemy kvasinkami...Vkuse vytoky, palenie, svrbenie v pošve, bolesti v podbrušku. Posledné 4 mesiace je to uz neuveritelne...Skusala som asi všetko, Gyno Pevaryl, candibene - čapíky, kremy.. Ketonal do konečníka..Probiotika a napriek tomu že nemam pomer mam ich vždy, včase ked beriem vag. tablety ale aj ked ich vysadim. Uz fakt nemozem,,,Prosim poradte mi ako sa ich mam navzdy zbavit.

lagunasa

IMUNOLOGIA JE SICE FAJN ALE MNE TO NEPOMOHLO. JA SOM MALA IMUNITU V POHODE, AJ SOM UZ ABSOLVOVALA ZATAZOVY TEST NA CUKOR A AJ TEN VYSIEL NEGATIVNY CIZE TAM SOM TIEZ ZDRAVA.
MNE NAJVIAC POMAHAJU LAKTOBACILY. RAZ SOM ICH NEBRALA TRI DNI LEBO NEMALI V LEKARNI A TAK STRASNE SA MI TO ZHORSILO. TAK DO TEBA HADZTE VITAMINY A LAKTOBACILY A UVIDITE. K ZUBAROVI SA CHYSTAM OBJEDNAT PO NOVOM ROKU. VRAJ TO TIEZ POMOZE SA TAM PRESETRIT.

lagunasa

BABULKA:
AK BY BOL NEJAKY UNIVERZALNY SPOSOB AKO SA TOHO ZBAVIT TAK BY NEEXISTOVALO TOTO FORUM. NIEKTO SA TU S TYM TRAPI AJ NIEKOLKO ROKOV. MNE VELMI AJ KED NIE NA STO PERCENT POMOHLO NAPRIKLAD VYSADENIE ANTIKONCEPCIE ALE TO NEPOMOZE KAZDEJ. SKUS SI PRECITAT TOTO FORUM CELE OD ZACIATKU A POTOM SA SKUS SPITAT NA KONKRETNE VECI. JE TU TOHO DOST POPISANEHO LEN TREBA CITAT.

babulka

Prosim vas napiste mi co vam pomaha.Mne stale vychadzaju vysledky-kvasinky a nieco crevne neviem co to je bacil neviem to presne.Uz mi dal gyn.take zlte vajicka vkladat do posvy a potom zase druhe vaginalny krem -GYNAZOL ten si dam teraz.No tak som zvedava ci mi to zabere.Mate nieco vyskusane 100/PERCENTNE co tieto kvasinky vam uz vyliecilo???Ak ano napiste mi prosiiiiim vrela vdaka vopred mail: 23bianka@zoznam.sk budem velmi ale velmi rada dakujeeeem

RNG

myslim, ze to musim znovu posunut sem, lebo je to zasypane a pripomenut este roztok GSE na vyplachy, tiez koloidnu striebornu vodu, a pouzivanie oreganoveho oleja na vybitie kvasiniek v crevach;
Mykozy su hlavne v crevach. Ak ich tam nevybijes, nemas dost protilatok na vybitie ani na vaginalnu nakazu.
Zase vybit si ich vaginalne cipkami ci vyplachmi neznamena, ze sa ti nevratia spat, ked si ich nevybijes aj v crevach a inde v tele.
Kvasinky a pesne ziju hlavne z cukrov a preto treba sacharidy na par dni UPLNE vylucit, nahradit ich zeleninami, tukmi, bielkovinami.
Dobra pomocka je kokosovy olej, ten do znacnej miery nahradi pri tvorbe energie cukry. A ten plesne ani kvasne infekcie(candida albicans) nevedia pouzit, takze ich nechas zdochnut od hladu.
Viem, je to radikalna metoda po ktorej sa musia okamzite nasadit probiotika v masovych davkach, aby vytlacili aj zbytky kvasnych infekcii (pokial su oslabene) a produkovali protilatky proti plesniam a kvasnym infekciam.Tj rekolonizovanie criev len uzitocnymi bakteriami.

dirtyd

v prvom rade treba ist na imunologiu a riadne sa preliecit ked je oslabena imunita..potom si ju uz len udrziavat vitaminom b,c a samozrejme je aj uzivanie probiotik a prebiotik...takisto som uz citala o kokosovom oleji,ten si tiez mienim zadovazit...s tym sladkym je to fakt velmi tazke,ale ja sa drzim nadmieru dobre,nejem sladke a zatial v poho...majte sa

lagunasa

mamča:
ahoj. ja som prve 4 dni nejedla nic ine ako len zeleninove salaty a kuracie maso a probioticke jogurty neochutene a acidka neochutene. to treba hlavne neochutene. potom mi z toho zacalo sibat ked uz aj u nas doma zo mna boli na nervy ze nevedeli co mozem a co nie. po asi tych 4-5 dnoch som trocha zmiernila a dala som si aj zemiaky k masu. podstatna je zelenina. a hltala som vitaminy C, B ale len ako celaskon a B-komplex, ziadne sumive. potom som skusila aj umele sladidlo ale to tiez nie hocijake. tak som si urobila aj uhorkovy salat z umeleho sladidla. bol celkom dobry. ono cukor je snad asi v kazdom jedle.
co sa tyka energie tak nech skusi papat oriesky. napriklad slnecnicove jadierka alebo nieco podobne. tie maju energiu. ja som neskor dokonca aj do fitka zvladala ist. postupne som si dala aj celozrnny ( teda skor viaczrnny ) chlieb s maslom a samamou... ale az asi po 2 tyzdnoch. ver mi ze viem o com to je lebo do prace denne dochadzam 50km do bratislavy a tiez som tu z niecoho musela byt ziva. este ze v robote ponukaju aj delenu stravu takze aspon tak som sa najedla. skus si na internete dat do googla "protikvasinkova dieta" a kopec stranok to vyhodi. mne pomohlo hlavne ze som vysadila antikoncepciu a antibiotika uz v zivote do ust nedam aj keby som mala lezat v postely 3 tyzdne.

lagunasa

janka:
ahoj. s tym kupanim mas pravdu. ziadne kupanie vo vani a ani na plavarni nedoporucujem ani ja. mozno ciste more moze posobit dobre ale take tuniske urcite nie :-).
tiez ziadne tanga, len bavlnene nohavicky ani tampony, ziadne mydlo, a uz vobec nie nejake zarucene uzasne od oriflame a urcite nie ziadme mydla parfumovane alebo s kamilkami. je to blbost. jedine co moze byt dobre je s tou spravnou kyselinou a nie kamilky.
s nikym si nepoziciavat ziadne uteraky. na to doma kladiem extra prisnost. s tou plesnou v kupelke... hmmm... to uz musi byt posadnutost umyvak kupelku tak casto aby tam ziadna nebola ( a kedy to stihat to je dalsie ) ale budis, nikomu nevyvraciam ale je to uz podla mna troska prehnane.
a preboha, nesprchujte sa viac krat ako raz denne lebo to tiez neni dobre. stali si narusate to prostredie co sa tam chce obnovit.
a ja papam laktobacily kazdy den rano a vecer jeden. raz som ich nemohla zohnat a tri dni som nic nebrala a moj organizmus uplne zblbol a taku mykozu som este v zivote nezazila. take to bolo zle. takze papajte laktobacily. a verte tomu ze na klavite zalezi. ja papam asi tie najdrahsie a nedam na ne dopustit.

mamča

lagunasa, prosim ta napis, co si vobec jedla pri tej diete. dcera bude musiet podstupit liecbu mykozy, lebo po dobrati antibiotik ma uz vyse mesiaca kozne problemy a mne sa zda, ze je to z hub v crevach. ale vobec neviem co jej mam davat jest a k tomu aj desiaty do skoly.ma 19 rokov a vela ucenia a z niecoho musi mat energiu- ale ked cukry treba uplne vylucit, tak neviem ako to zvladneme... a k tomu idu aj vianoce a kopa kolacov...hm..
dakujem

janka

Ahojte. Ak mozem poradit z vlastnej skusenosti: Ziadne tanga, ziadny farebny toaletny papier, ziadne tampony, ziadne intimky kazdy den, vlozky pocas menstruacie menit tak casto ako sa to len da, silonky ak sa da nenosit casto ani obtiahnute oblecenie. Maximalna hygiena v kupelni - ziadne plesne na obkladoch, vani, zemi, uteraky dobre vysusit po kazdom pouziti, prat ich casto. Pouzivat iny uterak na nohy, iny na telo. Po potrebe sa utierat smerom ku konecniku. Ja sa umyvam len cistou vodou v intimnych partiach a vobec sa nekupem, len sprchujem(minuly mesiac som sa okupala, ze preco nie, ved uz som vytok nemala viac ako rok, som si myslela, ze uz ho ani nemozem dostatm, pridala som si aj penu do kupela a samozrejme, ze som ho dostala...)Lekar mi vzdy predpisal Candibene cipky a mast. S mastou sa natieral aj priatel.
U kazdeho je to individualne, ale zakladne veci ako su hygiena a cistota v kupelni su podla mna najdolezitejsi faktor.
Plavaren ani voda morska alebo v jazere na to nemaju velky vplyv, ak sa hned po plavani osprchujem.
Som rada, ze som sa toho zbavila, lebo to bolo neznesitelne a obetujem aj kupanie vo vani, ci luxusne spodne pradlo, ktore vsak nie je z bavlny. Stoji mi to zato.

ada13

Ahojte, ja sa s tym trapim uz vyse roka,vyskusala som uz vsetko mozne,je to pravda ze stale pouzivanie vselijakych masti cipkov... je uz zbytocne lebo uz voebc nezaberaju,/macmiror, dafnegin,../ tiez som sa poucila ze ziadne intimky,lebo to tam cely cas kvasi a je to este horsie , bavlnene nohavicky,alebo si mente intimky kazdu hodinu.nevravim, ze som sa toho zbavila skor som sa s tym zmierila,niekedy je to horsie , niekedy lepsie, pouzivam intimne mydlo momentalne z Oriflame, ale najlepsia je asi cista voda, sem tam mydlo. prehnana hygiena tiez nerobi dobre,vela vitaminov, hlavne ovocie, sladkosti von,sem tam si urobim vyplach tantum rosa, alebo rosalgin.aj nejaka pol rocna kura s probiotikami nie je na zahodenie, zrovna nemusi stat 700 sk- vid candivac/ na eura si prepocitajte/to uz zalezi od vasho gyn. co Vam odporuci.
Pri sexe to tiez nie je sranda,treba mat chlapa s doboru imunitou ,ak teda nepouzivate kondom,
V decembrovom zdravi je o tom dobry clanok.a tak z mojej strany asi vsetko, drzim palce, nevesajte hlavy nie ste jedina, je nas strasne moc,je to otrava tak ak mate nejake zaujimave a ucinne rady sem s nimi. pa