Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

leaaa

gabi a lexaurin je akoze co ?to je benzodiazepin este aj navykovy ...co neuzivas nejake antispychotika ,alebo antidepresiva ,ale radsej uzivas vacsie zlo lexaurin ...to je rozum

leaaa

bambulka chod k psychiatricke nakupis kopec vitaminov minies a nic z toho ...viem podla seba ako som kupovala vitaminy a citala co je na co a nic z toho ani tryptofan mi nepomohli na panicke ataky a uzkosti agorofobia co ma trapi uz 14 rokov a az teraz som sla k lekarke ..melantonin je dobry na spanie ten si kup ...vitaminy skupiny B napriklad B komplex ukludnuje ,ale len na chvilu ...potom je este kyselina listova,,thiamin atd atd...rybie oleje su tiez dobre,ale necakaj zazraky tie hladinu serotoninu ,dopaminu ,noradrenalinu nezvysia ..ja mam momentalne len magnezium ,B6,B9,B komplex forte a plus liek od psychiatricky ..ja som mala take silne uzkosti len sa zhorsovali a zhorsovali nic nepomahalo az teraz citim ,ze mi je lepsie odkedy som zacala uzivat liek od psychiatra ..

kpl

gabi000 to som rada, ze sa ti podarilo ist do obchodu :) Verim, ze sa obe a aj ostatni z tejto choroby dostaneme. A zase budes chodit rada do prace :) A verim aj, ze kazdy den bude lepsi a lepsi ;)

gabi000

Tak, bola som predsa dnes v obchode, celkom dobre som to zvládla :-). Mala som kúsok dňa jak-tak znesiteľného.

Verím, že zajtra budem mať trošku lepší deň ako dnes a nebude ma dusiť, škrtiť.

kpl - to je super že vládzeš chodiť do práce :-). Ja som rada chodievala do práce ked som bola zdravá.
Mám denne také 2-3 hodinky kedy trošku vládzem, a moje stavy sú jak-tak znesiteľné. Už čo by som bola zdravá

kpl

Konecne doma z prace. Myslim si, ze statnice zvladnes. Ved si sa roky ucila na skusky, nie? Teraz si to len zopakuj a das to ;) Co sa tyka vztahov, tak aspon takto zistis aky charakter je tvoj priatel. Pre ludi, co si tymto nepresli je to nepochopitelne a tazko predstavitelne. Tak by si aj ty mohla trochu chapat svojho priatela. Mozno si to len nevie predstavit. Aj o tomto sa mozes s terapeutkou porozpravat, ako mu to mas vysvetlit. Ked sa citis zle, tak nemsli na to, ze nieco MUSIS robit. Ked to v tom okamihu nemozes, tak to nerob a netrap sa myslienkami, ze sa ti nechce vstat, ist do obchodu. Pojdes, ked sa na to budes citit. Ved hadam su dni alebo aspon casti dna, kedy ti nerobi problem vstat a ist nakupit, ci nie?

gabi000

kpl ďakujem :-). Ja zas vôbec nie som nervozna, som úplne kľudná. Len cítim ako mi opuchá hrdlo, jazyk, ťažko sa mi dýchy a ako nič nevládzem. Niekedy ani vstať z postele nevládzem. Som tu sama zatvorená v byte a ani nie som schopna prijať nejakú návštevu. Dnes má prísť priateľa, no aj ten náš vzťah je už "na vážkach", pretože si myslí že ja vymýšľam, že mi šibe :-(...dlhú budúcnosť to asi nemá. Stále mám pocit že zomriem, že ma niečo v hrdle zadusí. So psychologičkou som o liekoch hovorila a povedala, že sa dá z toho dostať aj bez liekov, len to bude dlhšie trvať. Napr. dnes sa necítim ani na to, aby som si šla nakúpiť do obchodíku, ktorý je asi pol kilometra od môjho bytu. Bývam často zúfalá. A ešte sa mám učiť na štátnice no nejako bevládzem myslieť na psychologiu keď takto strašne trpím. Keby vo mne nebol ten pocit, resp. strach zo smrti, tak to asi lepšie zvládam. CHodim aj alergologovi a ten mi zistil alergiu na pár potravín. Tak si stále myslím, že ma to dusí z alergie. Pritom nemôže alergia dusiť a škrtiť od rána do večera. Som zúfalá :-(

kpl

gabi000 bola som neskutocne nervozna, mala som chut skakat od podlahy po strop, strasny nepokoj vnutorny, tlacilo ma neuveritelne na hrudniku, tazko sa mi to popisuje, niekedy mi bolo zle psychicky, nie fyzicky, zvijala som sa na posteli, nebola schopna mysliet na nic ine len na moje problemy, myslela som doslova, ze sa zblaznim, bola som uplne mimo, nevedela som rozmyslat, casto som svoje telo akoby opustala, ako ked sa zahladis pri ceste autobusom z okna, lenze mne sa to stavalo v uplne nevhodnych situaciach - pri rozhovore, v praci... Nemohla som dychat a tak. Trvalo to niekolko mesiacov, potom som pristupila na tie lieky a som rada. Je to choroba, da sa to liecit a lieky velmi pomahaju. Rozpravala si sa o liekoch aj s terapeutom? Vies, jednou z faz terapie je stabilizacia a mne tuto fazu urychlili lieky a teraz mozem na sebe pracovat a riesit moje problemy, nie moje "stavy".

gabi000

kpl, napíš mi prosím ako "zle" si sa ty cítila.(popíš mi prosím tvoje stavy) Už len to, že nie som sama s takými to problémami mi pomôže. ďakujem

gabi000

kpl no mne býva strašne zle...aj teraz totálne...dusí ma, hlava sa točí, nič nevládzem, jazky mi strpa, ledva ma nohy držia ked stojím... idem si poplakať

kpl

gabi000 no povedzme, ze mi byvalo velmi velmi zle, psychicky a z toho aj fyzicky. Beriem AD, inak by som nezvladala chodit do prace, tie lieky prisli ako sa hovori sekundu pred zblaznenim. Velmi som sa im branila, ale teraz to lutujem, mohla som si usetrit kopec bolestnych dni. Teraz sa mam tak v pohode, i ked niekedy ma moje myslienky - neziaduce, pekne zrazia na kolena, no odolavam a chodim na psychoterapiu, tiez verim, ze sa z toho dostanem :)