Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

gabi000

...ja ho beriem od zač. januára...ale našťastie vtedy ešte dosť nepravidelne. Musím ho začať užívať obdeň, nech sa ho postupne zbavím. Ja som asi stále taká naivná (možno až hlúpa), že si myslím, že tieto stavy prejdu bez liekov. Ale verím tomu. Dnes ma príšerne bolí hlava. Musím si dať ibalgin :-(

kpl

nuz ako citam na nete: "Celková dĺžka liečby nemá prekročiť 8 až 12 týždňov vrátane postupného znižovania dávky"

gabi000

...to je ten Lexaurin fakt taký zlý liek? Aj keb beriem len 1,5-ku??? Ja som bola v domnení, že keď to obvodná lekárka predpísala tak patrí medzi najľahjšie lieky za psychiku...

kpl

Pred par rokmi som mala tieto iste problemy a neliecila som sa, po troch rokoch trapenia mi to preslo, proste som to nejak potlacila, teraz po piatich rokoch sa mi to vratilo, lenze uz chodim do prace, potrebujem fungovat a povedzme, ze som nabrala odvahu riesit to. Tentoraz som na lieky pristupila uz po 4 mesiacoch. Nedalo sa to vydrzat. Nehovorim, ze mi je stale uzasne, no bez tych liekov mi bolo pernamentne zle, teraz aj ked sa obcas necitim dobre, nie je to az take strasne ako v obdobi bez liekov. Mozem normalne zit a riesit problemy, nie moje stavy, ako som pisala nizsie. Da sa to proste jednoduchsie zvladnut.

kvetkaH

kpl, ako dlho si trpela uzkostami, ked si sa zacala liecit, ked Ti tak rychlo zabrali. Ja sice beriem lieky, ale raz je horsie a raz lepsie.

gabi000

leaa - viem že lexaurin je návykový no keď ho beriem len na noc, a málokedy cez deň tak sa to dá :-)...keď to prejde tak nebudem brať nič. Bojím sa ostatných liekov, tak čo mám robiť :-(...

rena23

kpl, ake lieky beries? Ja som uz z toho bola vonku, ale tento tyzden zomrela kolegyna a ja som tam, kde som bola pred rokom - dnes som celu noc nespala, ale verim, ze to bude len kratkodobe a ze to zase "rozchodim". Ja beriem coaxil a terapiu som uz davnejsie uspesne skoncila, ale dnes idem urcite terapeutke znovu volat... Poriadne peklo je tato choroba, nezelam nikomu...

leaaa

Sedatif pc mi jasne ,ze vobec nepomohol na moje stavy to bola taka lentilka ...sedatif pc moze pomahat jedine nervoznym ludom ,ale nie takym co maju obsedantne myslienky a uzkosti preboha ....pekne krasne treba ist k psychiatrovi..RNG silne uzkosti si asi este nezazil preto tu radis cajicky a vitaminy ...ja som toto skusala a nic sa nedialo jedine som sa triasla viac a viac a bala sa viac a viac nakoniec som zacala maj aj depky a zacala som mysliet na smrt hned som utekala uz k lekarovi ....urcite by som tu neradila vitaminky a cajiky clovek nikdy nevie aku uzkost ci depresiu ma ten dotycny co tu pise a ziada o pomoc ...niekto tu bude mat silne uzkosti ,alebo depky a da na rady vitaminov a este si nejako ublizi kvoli svojim obsedantnym myslienkam na ktore mu vitaminy nepomozu ...nestracajte cas navstivte psychiatra .. vitaminy si potom mote kupit ako podporu k liecbe ,ale nikdy nie ako prvorady .prvorady je psychiater