Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

leaaa

rena sulprid v nizkych davkach uvolnuje dopamin a posobi ako AD vo vyssich davkach uz blokuje dopamin a posobi ako antipsychotikum a bezne sa davaju u uzkosti nizsie davky antipsychotik ..pozri sulpirid 50mg ...

leaa

este som chcela dodat predoslich 14 rokov som to neliecila len som nahanala vitaminy .no ,ale konecne som to zacala riesit u psychiatra a psychologa...zaujimave je ,ze ako nahle mam liek na zvysenie uvolnovanie dopaminu zacina mi byt lepsie odmalicka sa neviem sustredit mam dojem ,ze mi chybal dopamin,ze som mala nedostatok dopaminu www.soulwork.sk

Chcem sa ta este opytat moze sa stat nieco dietatu ked je este v bruchu a tam ho skrti pupocna snura ?moze to znizit nejaku latku v mozgu ...moja mama mala cisarsky rez inac by ma neporodila lekar meskal ,lebo pozeral futbal a ja som sa zatial dusila mama mi hovorila ,ze ked dosiel a zistil ,ze ma cisaraka tak sestricky lietali ako fretky a pocuvali ci este dycham aj vyssiu narkozu jej dali co po nej spala cely den ....a to je skrz toho ,ze sla k lekarovi ktoreho nepoznala inac mala svojho lekara v inom meste lenze babicka povedala ze ma znamosti tam tak rychlo ked to na nu prislo odvliekla mamu inam ..

leaaa

varecha a ako zistim v akom stave mam autonomny nervovy system ?nemam depku mam silne uzkosti hlavne su uzkosti agorafobia ,panicke ataky ,SF neviem nie som si ista ci to nie je len agorafobia ....a potom naslede z vela uzkostnych myslienok som mala depku ,ale hlavna je uzkost,,,,ale teraz je to lepsie uzivam Alventu a sulpirid a zacinam byt aktivna co je dobre ,ze konecne.... mam to 14 rokov..

rena23

varecha, o psychokineziologii som nasla len toto, tak mi to, prosim, vysvetli... Příčinou nemocí jsou většinou blokované duševní problémy, které byly způsobeny předchozími traumatickými událostmi. Psycho-kineziologie využívá tělesných signálů, aby odhalila duševní příčiny. Prostřednictvím svalového testu se propracujeme k původnímu duševnímu konfliktu.

varecha

leaaa : ako som spominal nutricny faktor je len jeden aspekt, na chorobu/depresiu.. treba ist komplexne ak nezabrala nutricia tak treba zistit v akom stave mas autonomny nervovy system , ak si ten das doporiadku tak verim ze bude citelne zlepsenie a potom uz mozes aj pracovat na vnutornych blokoch , nemam nic proti asertivnej a neviem akej psychologii ale su to "zvecsa" len omacky ktore mozu byt fajn ale malokedy dostacujuce . z vlastnej skusenosti viem ze mentalny stav je odrazom funkcnosti autonomneho nervoveho systemu ved to je logicke ked on ma nastarosti naladay , emocie atd... cize uvediem priklad ak mas v nervovom tkanive toxicke kovy (ortut z amalgamu, hlinik , cadmium atd) tak tie narusuju funkciu neuronov(vid na nete mnozstvo info o tom) . cize pokial ty neodstranis tu pricinu tak mozes do seba pchat neviem co alebo snazit sa vsugerovat si nieco , nepohnes sa dalej. takychto pricin co sposobuje narusenie nervoveho prenosu je viacero... mam skusenost ze rozne psychoterapie atd nemaju apsolutne ziadne alebo len ombedzene vysledky pokial nefunguje autonomny system z toho titulu ze je prevodovy system medzi nasou psyche a fyzickym telo( neurohormonalne mechanizmy) ako si uz iste pocula o podvedomi tak ak budes chciet s nim pracovat , znova sa budem opakovat(opakovanie matka mudrosti) bez funkcneho autonomne n. systemu to nepojde lebo to je prostrednik medzi vedomim , fyzicnom a nasim nevedomim.

leaaa

varecha chodim na psychoterapiu studujem aj knihy napriklad Asertivne do zivota ,Jak se zbavit napeti stresu a uzkosti .,Panicka porucha a agorafobia ,Jak vybudovat a posilit sebadoveru ,socialna fobia ....Asertivne do zivota je dobra kniha aj Socialna fobia aj panicka porucha a agorafobia ...kazdy den uzivam magnezium B6,thiamin ,Bkomplex ,kyselina listova ...pred liekmi som uzivala aj tryptofan ,ale vobec mi nepomohol a este par vitaminov ...kavu ,zeleny caj ,coca kola ,pepsi cola ,kofola ,alkohol ,cierny caj nepouzivam ..kavu mam doma len bez kofeinu ,lebo po kave mam uzkost na tom som prisla pred liekmi ,lebo po kave som stale mala triasky no a uz viem preco..

varecha

lieky su fajn ked sa potrebujes na chvilu znormalizovat aby si mohla vnimat , a fungovat , no ostat len pri liekoch nieje rozumne. potom treba hladat riesenie odvolavas sa na serotonin, co je hlavne neurotransmitter ale jeho samotne podanie vo fomre lieku nema zmysel ked uz tak ma byt podavany vo forme prekurzorov co su v podstate aminokyseliny ktore najdes v urcitych potravinach... ale ani to neieje az take doelzite lebo v jeho synteze hraju dolezitu ulohu rozne mineraly a vitaminy cize ak ty mas nutricne nedostatky nepomozes si ale podme hlbsie na to aby mohla uz mala davka serotoninu mat efekt zalezi to od stavu receptorov ked oni nedokazu dobre naviazat neurotransmitery tak musia sa podavat vysoke davky alebo rozne stimulovat receptory atd... ak mas tieto podmietnky splnene (co lieky nevyriesia) mozes hladat pricinu serotonin sa produkuje v epifyze alebo v mienterickom plexe ak mas zablokovany autonomny nervovy system v tychto oblastiach alebo jeho drahy znova lieky ti nepomozu len ta mozu oblbnut a takto by sme mohli pokracovat ale vzhladom na plodnu debatu si nieco viac o tom nastuduj. Antidepresivne latky su len urychlene docasne riesenie aby si mohla fungovat ale pozor to nieje LIEK neriesi dlhodobo pricninu len potlaca symtmy alebo docasna nahrada niecoho co v tele nefunguje ok... napr funkciu nervoveho systemu a jeho odbloku sa venuje regulacna diagnostika a naslendne aj psychkineziologia co je vedecka metoda vyvinuta Dr.Klinghartom pouzivana v nemecku a ma obraovsky uspech aj na liecenie depresi a inych psychickych stavov ale to uz je na inu debatu... ze som z dalsich mudrlantov mozno ale mal som uprimnu snahu ti pomoct .. btw mal som depresie cele detstvo.. neviem kedy si to ludia uvedomia ale medicina v dnesnom stave je uboha , o psychologii a jej liekoch nehovoriac... je vela objavov pokrokov ale su przdene farmeceutickymi spolocnostami , je smutne ze to hovorim ked to sam studujem .....

rena23

A este jedna vec - vcera som sem pisala, ze som celu noc nespala, lebo som mala neskutocne silnu uzkost, cez den som ju postupne zmiernila hlbokym dychanim do brucha, lebo moj psychiater tvrdi, ze uzkost sposobuje nedokyslicenie nejakej casti mozgu. Musela som si davat velky pozor, aby som stale poriadne dychala, stale som sa kontrolovala, ale dnes som uz vpohode a vyspala som sa vyborne. Zdanliva malickost, ale ako vie pomoct, odporucam vyskusat.

rena23

gabi, leaaa ma pravdu, urcite zacni brat AD - na zaciatku Ti bude horsie, ale potom Ti skutocne pomozu, takto sa urcite zbytocne tyras. A ten Lexaurin vysadzaj ovela pomalsie - po 1/4 denne jeden tyzden... Urcite nevynechaj hned celu dennu davku, aby si abstak minimalizovala.