Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

leaaa

varecha ty si dalsi s tych mudrych ked je clovek v prdeli a nie je schopnu fungovat tablety su dobra vec a viem podla seba take rozpravky mozu pisat len ludia co nikdy nemali skutocnu hlboku depresiu ,alebo skutocne silne uzkosti ...samanstvom to clovek nevylieci ked ma take silne ...ked je klesnuty dopamin ,alebo serotonin tak terapia nepomoze ,lebo ten clovek ma take uzkosti ,ze sa nevie sustredit ani na terapiu ..ja som sa nevedela sustredit na nic a to som uz tak mala roky samanila som a vitaminovala a prt mi to pomohlo zhorsilo sa mi to tak ,ze som zacala mat samovrazebne myslienky samozrejme priciny viem ,ale prt mi to pomohlo potrebovala som lieky inac by som nebola schopna pracovat s psychoterapeutickou ....takze pekne lieky jest a nesamanit ,,.ked zacnes uzivat AD na zaciatku liecby sa zhorsia uzkosti a depky ,ale to len preto ,ze sa telo brani s tou troskou latky co v sebe ma ,ale ta je biedna takze preto sa na zaciatku stav zhorsi a potom sa zlepsuje ....lieky by som nepodcenovala a vobec by som sa nebala ich uzivat ani nechapem ako sa niekto moze bat ich uzivat ...ved keby sa aj bojim ich vziat poviem si ,ze to sa nebojim ja ,ale moja choroba ten strach ta uzkost ktore je uz vytvorena sa boji ludia co maju depky a uzkosti maju zo vselicoho strachy ,ale treba di uvedomit ,ze to je neopodstatneny strach ,ze je to prejav choroby ...tak sur prehltnut liek a hotovo a pravdaze depka a uzkost sa pred liekom trasie ved ona chce este parazitovat a liek ju nici ..tak pekne papat lieky a nestresovat mne to pomohlo ja sa na liek nemozem stazovat chvalabohu ,ze su ..

varecha

zamyslel by som sa nad skutocnou pricinou depresii. castokrat to je otrava toxickymi kovmi, alebo narusenna cinnost pluc ( z pohladu tradicnej cinskej mediciny), popripade by som hladal psychicke bloky. alebo skusil alternativne sposoby napr Rodinne konstalacie.. Tabletky su len oblbovaky ktore ta otupia ale neriesia samotnu pricinu...

mimka..

gabi tie site pocity som mala aj ja.strasne som sa bala zacat ich brat ze zomriem kvoli nim alebo ma nacisto zblbnu ved tolke neziaduce ucinky maju atd atd,,,nemas sa coho bat a lekar ma pravdu.bez liecby ti to neprejde.skusala som to aj ja.odolavala som 3 mesiace anakoniec mi bolo na umretie tak som to riskla.mesiac som bola v p...z tych liekov.vlastne hlavne z toho strachu co so mnou spravia.ale telo si zvykne a po mesiaci to prejde.to stipanie tela atd to mam aj ja.to je uz tazsia forma panickej poruchy a uzkosti tak si to s tymi ad premysly

leaaa

gabi ja uzivam venafaxin a este jeden liek a neziaduce ucinky nikdy necitam nahodou ked sa mi nieco objavi tak si precitam v letaku ci to nahodou nie je vedlajsi ucinok ..venlafaxin je dobry liek na zvysanie noradrenalinu a serotoninu ja uzivam 150mg denne asi 5 mesiacov zredukoval uzkostne myslienky ,ale to treba uzivat aj 2 roky no v mojom pripade mozno aj dlhsie ,lebo ja mam uzkosti 15 rokov a nic som s nimi nerobila len sa mi pocas toho obdobia zhorsovali ...dlhodoba depresia neprejde len tak jedine ze zmiznu psychicke priznaky a utlaci sa dalej do tela.neliecena depresia udrie do chrbta ,nohy hocikde a potom sa ludia cuduju co ma boli chrbat ved depresiu som vyliecil ..nevyliecil len ju zdeptal hlbsie do tela a prejavila sa na bolesti chrbta a potom sa cuduju ,ze maju larvovu depresiu ..to,ze sa bojis uzivat liek to uz je prejav tvojej choroby asi si uzkostna a mas strach z liekov lenze tu uzkost a taketo strachy nebudes mat ked ich budes uzivat -..netreba robit z uzivania lieku horor kopec ludi uziva lieky ...choroba sa lieci liekom ..pri angine mi tiez nepomozu vitaminy nepomaha nic len antibiotika inac by som sa zadusila z mandlami ..a tak isto u psychickych chorob ked neviem fungovat v normalnom zivote dam si predpisat liek ...

gabi000

...a ešte mi povedal psychiater, že bez liekov mi to neprejde. Ale ja som čítala veľa príbehov, kedy prešla depresia aj bez liekov... aj tak sa bojím...

gabi000

baby, ja mám predpísané aj AD, tušímže je to VELAFLEXIN, (mám ho v skrinke uložený), no ked som si prečítala nežiadúce účinky (a je ich fakt veľa)- tak koniec :-(...mám v podvedomí len to že mi to strašne ublíži a neviem si pomôcť a ani sa premôcť. Bojím sa antidepresív. Raz mi aj neurologička predpísala cipralex (mam zistenú tetaniu) a bolo mi strašne zle. Strpala som, zle sa mi dýchalo, štípalo ma celé telo... no som myslela že je moja posledná hodina. Odvtedy sa bojím všetkých antidepresív okrem lexaurinu, lebo ten viem že mám odskúšaný a nie je mi od neho zle. Keby ste vedeli aká som z toho nešťastná. Nemôžem sa liečiť lebo mám strach. Psychiater u ktorého som bola vie že beriem lexaurin, a povedal že to nie je dobrý liek. Dnes si ho vôbec nedám, zajtra iba jeden a takto postupne ho budem vysádzať. Dúfam že to zvládnem. Strach z liekov mi strašne strpčuje život a neviem si pomôcť. Inak dnes ma strašne bolí hlava a ani ibalgin 400-ka nezabral. Naprik tomu som upratala, oprala, a idem si spracovávať poznámky k otázkam na štátnice.

kpl

Ten psychiater, u ktoreho si bola, vie, ze si davas Lexaurin? Alebo terapeutka? (i ked ona nema medicinske vzdelanie, aby to vedela posudit)

RNG

Nepamatam sa , ze by sm v tejto teme nejak velmi zdoraznoval cajiky ci vitaminy. Naopak, spominam tu neurotransmitery a doplnky ktore ich alebo priamo dodaju alebo su polotovary, z ktorych si telo tie chybajuce neurotransmitery vyrobi, alebo ovplyvnuju ich receptory, cim sa znizi ich zanik a teda zvysi ich hladina v tele
Na serotonin treba 5-HTP, co telo voe premenit na 5-HT=serotonin.
SJW na zase ucinok ako SSRI
Podobne ale komplexnejsie sluzi aj SAM-e
Na choliny radim brat lecitin, co zaroven cisti aj cievy.
Na vitaminy B, ktore tiez funguju ako neurotransmitery radim najma zmes stress B.
Na dopamin je doplnok L-DOPA
Na GABA je doplnok Picamilon, co je zlucenina GABA a B-3, ktora sa vie dostat cez mozgovu krvnu barieru
Atd..
Casto som tu spominal aj hormonalne/nervove zavislosti, zamorenie a neurotoxiny a pod.
Takze nemyslim, ze som neposkytol dost uzitocnych rad a vsetky prostriedky ,co som tu radil su neskodne a nenavykove.

leaaa

gabi je to smiesne sa bojim ostatnych liekov co ked potrebujes zvysit dopamin ,alebo serotonin ?preco neberies antidepresiva co ti to pomozu zvysit nie ty radsej beries lexaurin benzodiazepin ktory posobi na gabu preto sa ponom citis bez uzkosti ..ale lexaurin nelieci len ulavi na chvilu z uzkosti a ked ho nevezmes je uzkost spat ...nevezmi lexaurin 4 dni uvidis aky abstak budes mat a ako sa ti zvysia uzkosti ..praveze ho uzivas kazdy den a to je to najhorsie co moze byt ..daj si predpisat AD ,lebo toto zvolila si si tu najhorsiu cestu kopec ludi sa lieci v liecebni zo zavislosti na beznakoch ...benzak posobi ako alkohol najprv ulavi potom ho nevezmes a uzkost je este vyssia ..ako maj rozum