Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

mirusko

ahojte
nejak ste tu prestali pisat.asi sa vam lepsia stavy.ja som mal tento tyzden celkom dobri,az na tych par atakov.zamestnajte si misel aj telo a je to omnoho lepsie.par krat som mal kolotoc v hlave a zavraty ale dalo sa to zvladnut,ked si to nevsimate.treba len misliet,ze to nic nie je a hned to prejde.
tak vsetkym s PP drzim palce.drzde sa a verte,ze to bude dobre.

allalllo

zdravim.. bol som na tom celkom pohode.. a zlomil sa mi kusok zozubu kde mam plombu ..uplne ma to znervoznuje.. a pocitujem viac derealizaciu.. konkretne stolička.. stale mi tamide jazyk.. moze byt ta derealizacia s tej plomby lebo uplne mi teraz trči.. a nikto vypraval.. ze to vznika.. pri piotraveni olovom.laebo nejakymi kovmi čo sa nachadzaju v zubnych plombach..PROSIM POMOOZTE MI ODPOVEDOU .

ketsut

pre gravity,
ja som nerozprávala o tebe...ja som svoje písanie adresovala pre všetkých....
myslím, že niekto sa pýtal, či je možné sa z toho uplne dostať....tak som odpovedala to, čo si myslím....
a nemám proti tvojim názorom nič....v podstate sa stotožnujem s tým, čo si napísal..je dobré si vymienať informácie, stretávať sa, podporovať.....

Bambulka661

ketsut si ma potesila ze sa vyskytuju ale po 6 tyzdnoch liecby?a na zaciatku som to nemala...jedine ze by somnou ete ten stav kolisal....a dufam teda ze vymiznu...ak by to bolo uz moc obratim sa na lekara...dakujem,,,a suhlasim s gravity takyto ludia by sa mali stretawat hovorit otom a vediet ze niesu sami ze nas je viac a vzajomne si pomahat ja ako som bola v nemocnici mi neskutocne pomahalo ked som vedela ze su tam taky co maju problemy ako ja a ze sa dokazu otom somnou porozpravat vymenit si nazory skusenosti navzajom sa podrzat tam to bolo neskutocne super ti ludia ,,neviem ci sme si sadli ako kolektiv ale stale sme v kontakte a budeme davat stretka :)

hortenzia313

Ahojte všetci veľmi pekne by som poprosila
či niekto z Vás užíval liek TIAPRADAL.
Aké s ním máte skúsenosti prípadne kedy ste začali cítiť účinok.

gravity

ketsut, ale ja som nikde nepísal, že som za vodou. viem, že riziko relapsu je pri tejto diagnóze vysoké, napokon, je to pomerne "nové" ochorenie, a psychiatria ešte len skúma možnosti jeho úspešnej liečby. v každom prípade sa odmietam vkladať do úlohy zúfalca, ktorému sa rozbúcha srdce, len čo sa zamračí a zafúka silnejší vietor. ja myslím, že aj ľudia, čo píšu sem a na podobné fóra, potrebujú zo všetkého najviac povzbudenie. keď si čítam tie zúfalé výkriky, mám chuť ich všetkých vziať do náručia, postískať ich a povzbudiť. myslím si tiež, že ľudia s touto diagnózou by sa mali stretávať, mali by mať svoj celoslovenský klub (tak ako majú svoje kluby iní pacienti), že by sa mali spolu viac rozprávať a navzájom sa hecovať, pretože, žiaľ, táto doba, ktorá glorifikuje individualizmus necháva týchto ľudí v samote s vlastným trápením. ja som dokonca ochotný v tomto smere podniknúť konkrétne kroky, minimálne začať s výpravnou web stránkou, kde by ľudia mohli písať svoje príbehy, dostávať odpovede na otázky a slová povzbudenia. teraz je to roztrúsené do desiatok fór a aj toto tu je minimálne po grafickej (a to už nehovorím o obsahovej) stránke úplne zlé. napríklad tvoj príspevok tu už zajtra nebude na titulke a o pár dní sa stratí v mori výkrikov typu "doriti, som úplne stratená, čo mám robiť?"

ketsut

pre bambulka,
to stavá, také myšlienky môžu sa vyskytnúť......a postupne odídu, ak by sa ti stále opakovali a znepríjemnovali ti život, tak treba lekára o tom informovať.

Bambulka661

ja som si myslela ze som uz celkom v pohode ale vcera vecer ma napadli take myslienky ze co ked mi zasibe a budem sa cet zabit ze ako by som to urobila ci by som aj ja napisala list na rozlucku a ako by som si to urobila...nemam akoze v plane si nieco urobit ale tejto myslienky som sa lakala..rano som vstala zo zlym pocitom a strachu stej myslienky ze co ak mi to raz prepne a pojdem si daco urobit ...mate to aj vy??ci to len ja,??...a teraz som trosku otom hovorila priatelovi a zas som sa nalakala trosku toho ...a myslim nato je to divne ma to akoby hneva a stale myslim nato a upokojujem sa ze snad by som take daco nebola schopna..je to horsie ako fyzicke priznaky depresie bo hocicoho ,ja som vzdy depresiu prezivala len uzkostou a fyzickymi priznakmi toto je prvykrat co ma daco trapi aj dusevne ...mam ztoho strach poradte daco...je to normalne?vytrati sa to?

RNG

Lekaren je na lieky, bolo by divne, kebyn predavali ucinne potravinove doplnky konkurujuce patentovanym liekom.
Na dobry spanok potrebujes pohyb na silnom svetle a spat v tichu a uplnej tme. Inac sa ti nevyvinie dost spankoveho hormonu, melatoninu
Melatonin sa tvori zo serotoninu, ktoreho zrejme velmi pravdepodobne nemas dost, lebo to je pricina az 80% depresii.
Doplnok na tvorenie serotoninu je napr 5-HTP, davka 100 az 200 mg, moze sa brat kedykolvek, lebo neuspava.
SJW tiez zvysuje hladinu serotoninu a inych neurotransmiterov, ale nie extra tvorenim ale zamedzenim zanikania(SSRI mechanizmus, ale bez postrannych ucinkov syntetickych chemickych skodlivych navykovych liekov=drog)
Aj ine latky relaxuju telo a mozog napr GABA a jej do mozgu prenikajuca forma, picamilon, tiez L-theanine aj rozne byliny, samozrejme nie len caje, ale vytazky z nich v klinicky ucinnych davkach.
Uspavaju ciastocne aj mineraly, najma vapnik a draslik brane tesne pred spanim