Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

jenni791

ahojte:-)
joj bože totopočasie je hrozné stále tu prší žiadne slnko no des...minule som išla s detmi lekárke a uplne som bola akoby mimo mala som strach že budem musieť niekoho požiadať o pomoc že si sadnem kdesi na murik a už sa ani nepohnem hrozné...ale nakonec som to prekonala
ked je moc zle dam si neurol aspon polku ,načo sa mám zbytočne trápiť a ide to niekdey je epšie niekedy je desne treba to však volajako prekonať..beriem magne B6 a to mi dosť pomohlo aj ked su chvile ako keby som bola mimo -ale snad to zvladnem a hádam bude zase dobre...dufam že už víde aJ TO SLNIEčKO NECH JE KRAJIšE :-)

RNG

Nepovedal som, ze nie je dobre odist zo skodlivych chemikalii, len som povedal, ze z navykovych je to poriadna patalia.A v tom ti nikto nepomoze, zialbohu.

potockova

Momentálne vysádzam Lenuxin, klasicke SSRI, beriem ho sice len 4 mesiace ale odkedy ho beriem mam neznesitelne bolesti hlavy a to skoro kazdy den,, neviem absolutne existovat,, takze to davam prec,, Ale je pravda, že stavy mi vymizli, nie na 100 % ale vymyzli, mám problém niekam ísť lebo hneď strašne zle a som rada, že neodpadnem..
Ako sa teda da problem vyriesit? Keď neni dobré prechádzať z jedného na druhé?

RNG

5-HTP je polotovar, z ktoreho si telo vie lahko vyrobit 5-HT = serotonin a z toho aj melatonin.
Odporucene davky tohoto neskodneho a nenavykoveho doplnku potravin su 100 az 200 mg.
Ucinok je za par dni najneskor.
Teda ak tvoj problem mal nieco spolocne so serotoninom alebo melatoninom, co je najcastejsi ale nie jediny problem za depresiami a inymi nervovymi poruchami.

Ked ale beries navykove AD, priprav sa na problem s prerusenim brania, ktory moze trvat aj mesiace, podla toho, co si brala a v akych davkach.
Ale zialbohu tomu sa neda vyhnut a aj tak nemozes brat AD do nekonecna, lebo skodia.A prechadzat z jedneho na druhe je tiez bolestive a tym sa ale problem nevyriesi, ako vidis aj z inych prospevkov.

Mtttttxxxx

mirusko dakujem ,ze si sa ozval.. lebo uz som nechapal.. nikto nic.. uplne to upada ta tema.. JA UZ NEVIME CO JE SOMNOU.. SKORO 1 ROK UZ POHODE.. ochoriemm a vsetko dolu vodou.. uplne dezorientovany.. derealizacia. neviem co mam urobit.

mirusko

Mtx
to je pre nas PP normalne.to mam aj ja.raz viac raz menej a niekedy vobec.ked si prechladnuty a tak a mas trochu oslabenu imunytu tak je to trochu intenzivnejsie.ja tak isto ked som chori,tak viac panikarim,lebo sa viac sledujem.skus misliet na nieco pozityvne.mne to ako tak pomaha.je to lepsie ako sa ubijat.ver mi

Mtttttxxxx

ahojte,bol som na tom celkom pohode..až na tento týžden,ochorel som ..niečo ako chrýpka..len neviem sa stoho vylízat..stále som slabý..a strasne sa mi toci hlava..taký dezorientovany..az na odpadnutie stale..myslite ,ze mam niečo ine?.. alebo mate to aj vy??az moc velke točáky..z uzkostou .na plúcach ..s dychavicnostou atd ,také panikárenie..ked to príde..že už sa chytáte najbližšej steny ..aby ste nepadli..

ivana4837

Ahoj pepsinka,

ja tiež užívam lenuxin, beriem ho od polovice apríla a výrazné zlepšenie som pocítila až po 2mesiacoch. Nepriberám z neho, ale toto je veľmi individuálna záležitosť. Sústreď sa hlavne na to, aby si sa cítila dobre po psychickej stránke a kilečká navyše sa dajú zhodiť akoukoľvek pohybovou aktivitou.

Drž sa!!!

potockova

RNG prosím ťa, vedel by si poradiť? Chystám sa objednať si 5-HTP ako náhradu za chemicke lieky, len by som rada vedela, či sa to smie normálne úžívať klasicky každý deň jak AD a v akej dávke a + či sa na to može všetko, alkohol, normálne iné lieky, mimo AD + či to účinkuje ako AD teda, že treba čakať minimálne mesiac..

Bambulka661

mirusko aj ja vsimam ze to tu uz nejako pomaly upada ....
a ja som tiez mala tyzden celkom fajn az na par tych tocakov trasenie ale dalo sa to prezit ...zamestnavam sa a snazim sa aby som nato nemyslela...a ako sa mate vy ostatni?drzim palce na skore uzdravenie