Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

guissepe

Depresia znamená že človek v sebe niečo potláča a lieky sú len silnejšia forma potláčania. Ja neverím ľudom ktorí sú na liekoch že prekonali depresiu aj napriek tomu že sú vysmiati oducha k uchu.

guissepe

Depresia je výzva konať, zmeniť sa, pretože dačo nerobíš ako by si mal/mala a tým že sa nadopuješ liekmi to iba potlačíš, a chvíľu maš pocit že sa nič nedeje.
Depresia nie je nič zlé alebo neprirodzené(a to vám potvrdi každý kto ju naozaj prekonal alebo lepšie povedané dal si od nej poradiť), je to niečo ako stres pred skúškou len vo väčšom, každý ho má. Po skúške pride iný pohľad na svet a hlavne dobrý pocit zo života.

zuzanama

Užívala som xanax asi dva mesiace. Vysadenie bolo bez problémov. Moja psychiatrička ma tiež upozornila na možnosť vzniku závislosti. Ja si myslím, že niekedy sú aj anxiolytiká potrebné, hlavne keď sú stavy nezvládnuteľné, pokiaľ nezaberú AD a pokiaľ sa človek nenaučí tie stavy zvládať. Nie som proti užívaniu liekov, aj keď sa mu snažím vyhnúť, skôr ma udivuje, keď niekto len užíva tabletky a čaká na zázrak a už nič viac nerobí. Aj tieto diskusie sú podľa mňa potrebné, len sa netreba dať vystrašiť, chce to len trochu viac času.
Gravity, prajem ti, aby aj vysadzovanie seroxatu u teba prebehlo bez problémov, ja som to šťastie nemala, bola to moja chyba, pustila som sa do toho sama, ale pod dohľadom lekára to určite zvládneš, drž sa.

Maja.

Tu to nejde otvorit neviem preco.To iste som dala aj na temu -Zavistlost na benzodiazepiny a tam sa to otvorit da. ked mate zaujem tak prejdite na tuto temu. Ahoj

Maja.

translate.googleusercontent.com

Ahojte. Tu je diskusne forum ludi, ktory brali benzodiazepiny a antidepresiva. Ta stranka je uz prelozena , hoci technicky ,ale da sa rozumiet a precitat.ludia tam pisu svoje pocity pocas a po vysadeni benzo a add. Maja.

zdravy

No ako som uz pisal ja som bral frontin 2 krat denne cely mesiac a abstinecne priznaky som nemal. no mal ale velmi slabe a to som ho vysadil za dva dni. okrem toho v jednej diskusii jeden chalan napisal, ze sa z PP dostal podobnym sposobom AD + benzaky a teraz je rok bez liekov a je teraz vo velkom strese a ziadne naznaky PP sa mastastie neobjavuju.

rena23

gravity, ked aj odbornici sa zasadne rozchadzaju v nazoroch na tieto veci. Proti AD nic nemam, ale xanax mi neodporucal uzivat moj psychiater (!), zatala som zuby a zvladla to bez neho, AD beriem dalej - pre istotu. Podla toho, co pises, si naozaj vynimocny pripad, najma s tym vysadenim xanaxu.

gravity

Chcel by som napísať svoju skúsenosť s liekmi. Keď u mňa prepukla panická porucha a psychiatrička mi predpísala Seroxat 20 mg a Xanax 0,5 mg, niekoľko dní som váhal s nasadením liečby na základe príspevkov v tomto fóre o tom, aké sú tie lieky svinstvo atď. Potom mi známy, ktorý tiež trpel PP, mimochodom lekárnik, povedal, aby som si z tých príspevkov nič nerobil a lieky nasadil, pretože jemu pomohli a potom ich v pohode vysadil a už ich užívať niekoľko rokov nemusí.
Do dvoch týždňov po začatí užívania úplne vymizli všetky moje ataky aj derealizačné stavy. Nemal som absolútne žiadne nežiaduce účinky, nebolo mi z nich zle, ani som nepribral, ani schopnosť orgazmu som nestratil :). Xanax som po 4 mesiacoch užívania 2 x denne úplne v pohode vysadil, bez náznaku abstinenčných syndrómov, ani som len nezaregistroval, žeby nastala nejaká zmena. Seroxat beriem naďalej, taký je liečebný plán, o tri mesiace vysadím aj ten, dúfam, že to bude rovnako bez problémov. Viem, že každý človek je nastevný inak a možno niekomu tie lieky nerobia dobre, ale sem chodia ľudia, ktorí hľadajú odpoveď na svoj problém a keď tu vidia tie strašidelné príspevky, ich problém sa len prehĺbi - presne tak som vtedy reagoval ja, keď som si to tu čítal, dostal som strach, že sa z toho nikdy nevyhrabem. Takže pre rovnováhu vo svete - ja hovorím toto: dôverujte odborníkom, nechcú vás otráviť, ani vám uškodiť, naopak, chcú a vedia vám pomôcť. Ja som v každom prípade opäť šťastný človek a to som bol v pekne hnusných sračkách.

susan1108

dakujem za odpoved a co tie neutíchajúce strašne bolesti hlavy???... ako si mám s tým pomocť... ja lieky od psychiatriicky mam, ale ked ta hlava až páli, hrozna pichavá dlhá bolest aj taký príznak ste mali???...

guissepe

dôležité je zaujímať sa o seba v pravom slova zmysle, medzi to patrí aj vedomá voľba stravy, čo je v dnešnej dobe dosť ťažké, -veľa- študovať, praktizovať a hlavne nevzdať sa lebo zo začiatku to býva ťažké
ja som začínal so suplementmi B6, zinok, B3 a Tyrosín počul som že aj 5HTP je super vec ale ktomu som sa už nedostal. Toto dokáže výrazne zlepšiť náladu, hlavne keď trpíte nedostatkom B6 a zinku -pyrolúriou(čo predpokladám že som mal aj keď sa tvrdí, že je to genetické). Doplnky sú zaujímavá vec a možno zčasu na čas sa dajú brať ale nechcel by som byť od nich závislý.
Preto každému odporúčam pristupovať s väčším uvedomením k strave(nezbaštiť prvé čo príde, ale vyberať si).
1, vysadiť všetky rafinované cukry (príroda je beztak bohatá na sladkosti)
K cukrom ktoré treba výrazne obmedziť ale nič sa nestane keď ich aj budete úplne ignorovať by som ešte zaradil- obilniny všetkého druhu, pretože obsahujú cukry ktoré síce niesú sladké ale po strávení sa menia na jednoduché (sladké), týmto ťahom sa Vám uľaví aj od lepku. Rovnako je to aj so zemiakmi. Tu sa dostavame k problemu, že vlastne nemáme čo jesť, celá základňa ide preč. Ale to je len ilúzia lebo nič iné nepoznáme. Keď budeme jesť veľa zeleniny akde tu nejaký tuk tak zistíme, že s adá zaobísť aj bez cestovín ,pečivovín a všetkých možných zemiakových príloh. Mäso jedzte alebo nie, ja jem asi 1-2 krát týždene. Potom si myslím, že význam tukov je podceňovaný (a terba spomenúť, že ten tuk čo máme na pupkoch je vlastne cukor čo sme zjedli). Ztoho vyplýva jesť oleje - olivový, ľanový, tekvicový a semiačka neupravované všetky možné, slnečnicový veľmi nie, aspoň určite nie ako hlavný zdroj. Potom som ešte zabudol, že bacha na ovocie ktoré je bohaté na cukor (jablká, banány proste všetko sladké- nevravím, že nejesť ale nepreháňať). V poslednej dobe sa zisťuje že cukry niesú až také nevyhnutné pre človeka skôr naopak. Takí eskimáci jedia iba tulene a ryby, slnko ím svieti len tak aby sa nepovedalo a depresie sa ím vyhýbajú naširoko ďaleko.
2, snažiť sa jesť čim viac surové( hlavne veľa zeleniny), varením prichádzame o enzými a mnoho iných látok, ktoré sa vo varenom vôbec nevyskytujú a nebáť sajesť surové aj také, čo by vás nikdy nenapadlo ako možno kel, brokolicu, artičoky...a sem tam kľudne aj dajakú hubu.
3, potom dôležitá je očista organizmu, najlepšia je prirodzená - surový cesnak, zázvor ten tiež surový, a veľa vody. Ale žiadné také, že 2 dni do mesiaca ale skôr ráno a večer.
Myslím, že potrava známa ako superfoods má tiež svoje opodstatnenie- sám jem goji (kustovnicu), surové kakaové bôby, spirulínu.
Ale už zachádzam do detailov,ktoré sa tu asi ani veľmi nehodia a pritom podstatné veci uchádzajú.
Aby som to zhrnul nejest cukor vrátane obilia a zemiakov. Nebáť sa tukov. Jesť veľa surovej zeleniny. A zaujímať sa hlavne o to čo sa mi hodí aby som zjedol než tým, čo nemám zjesť.
Veľa šťastia.