Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

rena23

simon, chodim na toto forum uz dlho, ale nepamatam si, ze by sa niekto vyliecil len liekmi. Nevylucujem to, ale myslim, ze takych ludi je asi malo. Urcite treba AD kombinovat s terapiou.

potockova

simon pár podobných prípadov som čítala na iných fórách, skoro vždy trebalo zvýšiť dávku alebo zmeniť lieky, mal by si sa poradiť so svojím psychiatrom..

simon22

Uz2 mesiace uzivam AD konkretne Citalopram. Ale je mi luto, necitim nijake vacsie zmeny. Stale sa citim nejako zle, tlak pri srdci, stale nejaka unavena a mimo. Neviem ci mam este pockat alebo co mam robit dalej. Prosim tych skusenejsich o radu.

potockova

Chcela by som len pre informáciu a zaujímavosť vedieť jaká je šanca pri užívaní liekov z rady "selektívny inhibítor spätného vychytávania serotonínu (SSRI)" dostať serototínový šok?

terrapoet

pre poradite?
možno by si hneď nemusela začať brať lieky (ísť k psychiatrovi), ak sa to všetko začalo nervovým zrútením, tak to asi malo nejaké dôvody, možno by ste ich mohli skôr prekonzultovať s nejakým psychoterapeutom, dajte si do googlu vyhľadať nejaké poradenské centrum so zameraním na psychoterapiu v košiciach a niečo si vyberte, ja osobne odporúčam systemickú psychoterapiu

zuzanama

guissepe, ty hovoris o depresii, lenze v tejto teme ide skor o uzkostne poruchy, medzi ktore patri aj panicka porucha. Neviem to presne definovat, mozes si to vygooglit, ak chces, ale depresia samotna je nieco ine. Ale mas pravdu, depesia sa da podla niektorych zdrojov liecit bez liekov, nie je to nic nove. Mam o tom jednu skvelu knihu : Ako sa zbaviť stresu a depresie bez liekov - David Servan–Schreiber.
A ty si kto, Damianov hovorca, ci nejaky iny diler, co predavas?
Este sa vratim k tvojmu skorsiemu prispevku. Pises:
ale stále mi nik nevysvetlil prečo sú tabletky také dobré že ich hneď každému odporúčate lebo to je to kôli čomu začal kritizovať
ja ti poviem, preco tu odporucame ludom tabletky. Ak si niekedy zazil panicky atak, urcite vies, co to je, ozaj skutocne peklo na zemi, hoci ani nejde o zivot, lenze v tej chvili si kazdy mysli, ze to je jeho koniec a najhorsia je ta nevedomost, ked nevies o co ide. Ak to zazijes viackrat, nechces, aby sa to vratilo, ale ono sa to vracia , cim viac sa tomu branis a ak stale nevies co to je, behas po pohotovosti a po roznych vysetreniach. Nakoniec, ked uz mas konecne diagnozu, si rad, ked ti dobry pan doktor predpise hocico, co ti pomoze. Ak mas trochu viac rozumu, ked sa das do poriadku pomocou tabletiek, zacnes rozmyslat a hladat aj nieco ine. Tu vlastne ide o to, ze lieky je dobre brat na zaciatku, dostat sa z najhorsieho. Potom je to uz na kazdom, co s tym urobi dalej. Ci bude papat tabletky, alebo nieco konecne so svojim zivotom urobi. Prikazat brat, alebo nebrat lieky, nikomu nemozes, tak sa upokoj a napis este nieco zaujimave. S tym vitaminom B3 to bolo celkom dobre.

RNG

Ako som casto pisal, nervove poruchy su zvacsa z nedostatkov neurotransmiterov.
Zhruba 80% z nich je sposobene nedostatkom serotoninu a z neho sa vytvarajuceho melatoninu.
Takze by som nebol v principe proti SSRI, kedze aj napr prirodny doplnok, St Johns Wort ma efekt SSRI a to dost silny,takze napr v Nemecku ho pouzivaju miesto chemickych SSRI.
Ucinna narazova davka SJW musi obsahovat 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu
Samozrejme takato davka nie je vhodna nakazdodenne pouzivanie, je len v pripade zo stresu znizenej hodnoty serotoninu. SJW nie je navykovy a ked neprekrocis davky, je neskodny.
Pri predavkovani moze sposobit docasne serotoninovy syndrom.
Inac serotonin sa da zvysia aj SAM-e, 5-HTP, L tryptophan.

guissepe

"uvedomte si, že depresia nie je prejavom slabej povahy, ale že ide o chorobu, z ktorej sa zasa uzdravíte i keď tomu teraz nie je ľahké uveriť "
wow, konečne, super, lebo kedysi za starých čias sa udržiavala mienka, že že chyba je len vtebe a jediná tvoja záchrana sú tabletky, zato bolo toľko samovrážd spojených so SSRI