Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

Jan1990

Dobrý večer,
Liečim sa na úzkosť u psychológa už asi štvrť roka. No v poslednej dobe mám strašne zhoršené stavy, veľa vtieravých a obťažujúcich myšlienok, chvíľkové derealizácie a klasické prejavy PP aj s fyzickými príznakmi. Teda to som mal aj predtím, teraz ma trápia najmä tie vtieravé myšlienky. Bojím sa, že to nezvládnem už. No nechcem do seba dávať žiadne chemické lieky. Psychológ sa pýtal, či nechcem psychiatra, ale povedal som, že zatiaľ skúsim Persen. No najprv sa chcem poradiť tu, či by mi ho niekto odporučil a zbežne popísal. A ak máte aj iné návrhy, tak všetko rád príjmem :) Vopred ďakujem za odpovede...

rena23

usmev, mne velmi pomohlo Stressease od Jamieson, ale aj med, Persen; posledne 2 tyzdne mi tiez bolo "nejako uzko" ;-), lebo boli strasne stresy v robote, tak som nasadila velke davky B-komplexu (tiez Jamieson, ja tym Kanadanom nejako verim :-) ) , zacala som aj s jogou a uz je fajn. Na ten lubovnik som sa pytala psychiatra a povedal,ze ak ho pijes v rozumnych mnozstvach, tak nemoze vadit ani s AD. A este som v jednej knihe o liecbe vyzivou vycitala, ze treba obmedzit zivocisne bielkoviny, kofein (minimalne po 12.00) a pridat zlozene cukry a orechy. Tak som si na veceru zacala robit vlocky a mne to naozaj poomaha.

usmev:)

a zabudla som dodat, ze odpisem opat, ked budem mat troska viac casu, lebo je toho opat viac co by som Ti rada napisala, tak aby si vedela :)

usmev:)

ahoj vlocka:),
mail mi prisiel, dakujem Ti zan velmi pekne, som velmi rada, ze si takto piseme a dost mi to pomaha, skutocne:-) precitala som ho opat raz na jeden dych, super sa Tvoje maily citaju (neuvazujes o kariere spisovatelky?;-)) a ako som spominala, dost mi to pomaha:-)
ja neviem co to mam dnes za naladu, ale cely den mi je nejako "uzko".. mozno tym, ze sa mi koncia prazdniny a od zajtra to zasa zacne? ktovie..
inak som sa chcela opytat ci nahodou nemate odskusane nejake prirodne preparaty, ktore vam pomahaju.. nejake kvapky, caje alebo tabletky.. necakam zazraky, len sa niekedy troska dostat do pohody, troska sa zbavit nejakej nervozity a napatia, skor to som myslela.. ja mozem odprucat caje na upokojenie (bud z medovky alebo z lubovnik, aj ked pri nom mam pocit, ze sa nesmie kombinovat s uzivanim AD, ale ak ide o caj, to uz neviem), tie su fajn, akurat som nedavno dominala posledny, tak si musim kupit nove.. najnovsie sa teraz chystam na kvetinovu "terapiu".. a nie, necakam od toho zazraky, ale sama som zvedava co to bude a prijemna vona vie obcas noazaj divy:-)
tak sa majte a ak tu nahodou niekto z vas nakukne, prosim, dajte o sebe vediet:-)
troska sa podporme, prave teraz mam taku chut si precitat nieco pozitivne:-)
pridam jeden citat, ktory som nasla a ktory sa mi strasne paci:
"Každý deň nám Boh dáva spolu so slnkom okamih, v ktorom môžeme zmeniť všetko, čo nás robí nešťastnými. Každý deň sa tvárime, že ten okamih nevieme rozpoznať, že dnešok je podobný včerajšku a taký istý bude aj zajtrajšok. Tí, čo venujú pozornosť všedným dňom, objavia v nich magické okamihy. Môžu sa skrývať v keď ráno strkáme kľúč do zámky, vo chvíli ticha po večeri, v tisíc a jednej maličkosti, čo sa nám zdajú všedné a stále rovnaké. Takéto okamihy existujú: sú to okamihy, keď nami prechádza všetka sila hviezd a umožňuje nám konať zázraky."

gravity

Nie som vôbec naštvaný, ani si nemyslím, že môj príbeh má nejaké poučenie. Keď chytíš chrípku v kine, neznamená to, že máš prestať chodiť do kina. Ja takéto kauzálne teórie o tom, že všetko má svoju príčinu a vo všetkom je nejaký odkaz pre teba nekupujem. Mňa fascinujú ľudia, ktorí napriek tomu, že sa doráňali pri lezení, lezú naďalej.

guissepe

chápeš teraz si len našvatý, že si sa udrel lebo si ešte nepochopil že "to zabradlie" ti vlasne zachránilo život
Najväčšia záhada je že prečo nám dnešná spoločnosť ponúka tak vrelo nástroje na rozobrati náradia?