akne..cierne bodky..starostlivost o plet...AA..zopar otazok

Príspevok v téme: akne..cierne bodky..starostlivost o plet...AA..zopar otazok
proosiim rada

mam 15 rokov a chcela by som poradit ohladom starostlivosti o plet...mam niekolko otazok...ale je ich dost vela:D...1-nad cim je vhodne naparovat pokozku ked chcem vytlacat cierne bodky?..nad nejakym cajom ?..a zaroven aku doby by som sa mala naparovat?

2-do akej miery ovplyvnuje pitie zihlavoveho caju stav pleti?..su aj ine caje vhodne na akne ?...

3-ake potraviny posobia priaznivo na stav pleti a naopak akym sa mam urcite vyvarovat...je pravda ze mlieko zhorsuje akne?

4-je dobre oplachovat tvar salviovym odvarom?..niekde som citala ze to posobi protizapalovo...

5-ake mate skusenosti s pripravkom eclaran 10?

6-namiesto tekutej alpy mozem na vysusovanie pouzivat aj taky krem Alpa?

7-pouzivate niekto make up Shniny Touch?..co si o nom myslite?

8-niekde som citala ze ked mam vyrazku je dobre na nu prikladat obklad z odvaru repika..pomaha to?..poznate ine bylinky vhodne na obklady na vyrazky?

9-poznate niekto mast hojivy zazrak v takej ruzovej nadobke?..ak ano neviete ci je dobre to davat na vyrazky aby ich to zahojilo?

viem trochu vela otazok ale ak viete odpoved co len na jednu z nich prosim napiste velmi mi pomozete...a mozte napisat aj nejake vase osvedcene tipy..dakujeeeeem strasne moc za kazdu odpoved
------------
Akné - www.zdravie.sk, www.zdravie.sk

kikuska15935

cawte...ja mam problemy s vyrazkami uz asi pat rokov.najprv som pouzivala len cistiace vody s drogerie ktore nikdy nepomohli..tak som zasla za koznou..ktora mi dala bioderma sebium na vycistenie pleti,rano zynerit a vecer skinoren..bohvieako mi to nepomaha a stalo to kopu penezi..a na cierne bodky na nose mi to nepomaha ani z daleka...takze na nos budem pouzivat od garnier pealing na okamzite odstranenie ciernych bodiek..dufam ze mi pomoze aspon to..

kiki na

čistite si každé ráno aj večer tvár olivovým mydloom, čo najprírodnejším (ja mám z grécka, ale dobré je napríklad od Alverde).... a budete mať krásnu tvár :) .... aj keď je oliva podľa reklám na pleť suchú, každá tvár potrebuje hydratáciu, a čím viac budete tvár odmastňovať tým viac sa bude mastiť, to máte zaručené ..... vyskúšajte, veď za 1E to fakt stojí.... ja si takto udržiavam čistučku tvár už pár mesiacoc (samozrejme ak nejem nič nevhodné, potom sa to na tvári hneď odzrkadlí), aj e to skutočne rozdiel... plus si cez víkend natrite tvár niakym panenským olejom, aj olivový opať môže byť... oleje pomáhajú vyplaviť maz uložený hlboko v koži.... a budete mať oveľa menej vrások:))

adela007

ahojte. Môzem pouzivat na cierne bodky tento vyrobok od Garnier, ak mam citlivu plet? cierne bodky mam len na nose, takze by som ho pouzivala iba tam.dakujem za odpovede
www.garnier-pure.sk

kerina

Ja som s pleťou nikdy nemala problém..sem tam sa mi nejaka vyrážka vyhodí na nose alebo na čele..mám ju takú pretože:
- raz za tri mesiace chodím na hĺbkové čistenie ku kozmetičke
- raz za týždeň si robím píling
- každé ráno a večer si čistím pleť(pleťovou vodou alebo pleťovým mliekom keď mám makeup)
- raz za dva týždne sa doma naparujem aspoň 10 minút nad odvarom zo šalvie, potom si vyčistím pleť gélom nivea oxygen a nakoniec nanesiem detský krém bubchen alebo detský nivea
- keď sa mi vytvorí vyrážka tak najskôr si vyčistím to miesto alpou, nanesiem šťavu z aloe vera alebo si spravím odvar z repíka a priložím vatový tampón na poškodené miesto...miesto sa krásne vysuší a na druhý deň to už ani nevidno..to isté robím aj s čiernymi bodkami na nose, ktoré normálne zmiznú...a samozrejme treba papať menej sladkostí, dodržiavať pitný režim, piť žíhľavový čaj a chodiť ku kozmetičke..nestojí to strašné prachy takže si to môže dovoliť každý

dobra rada

ja chcem poradit dievcatam ktore nemaju akne ale len take drobulinke vyrazocky ktore ani nie je moc vidno na čele.mne strasne na to pomohol čisty olivovy olej ktory mozno kupit v lekarni za 50-60sk.vyskusajte.pomohlo mi to aj na takutu krupicu na chrbte a na dekolte.pozor nehovorim ze to pomaha na nejaku tazku formu akne-to radsej neskusajte.

kattka

Ahojte kočky. Pozorne som si čítala všetky vaše príspevky a...pravdupovediac, človek vystresovaný z vyrážok tu príde asi aj o nádej :) Ale jasné, každému pomáha niečo iné, hlavne treba skúšať. Ja som mala strašné problémy s pleťou, asi tak od 14. Chodila som ku kožnej, ktorá mi predpisovala všetko možné, no nič nezaberalo. Bola som zúfalá, tak sme sa s lekárkou dohodli, že vyskúšame lieky. Pri kritickom štádiu akné už asi nepomáha nič iné. A tak som sa liečila. Boli to strašne silné lieky- Roaccutane. Ale zabrali. Nikdy viac sa mi nič neobjavilo na chrbte a tvár začala vyzerať ako tvár :) Už bolo potrebné nájsť len vhodnú kozmetiku a poviem vám, žena by mala investovať do kozmetiky, ak chce vidieť výsledky. Skúsila som aj kozmetiku vo Fann parfumérii, po vytláčaní vám neostane ani stopa a pleť je krásna. Preto som vyskúšala aj nejaké tie výrobky z fann. Sú drahé, ale výsledky sú úžasné. Dnes mám 20 rokov a tvár ako bábätko. Sem-tam malá jazvyčka kvôli mojej hlúposti, že som si myslela, že už nemám šancu na niečo lepšie. Z bordovej opuchnutej hrboľčekavej tváre mám dnes pleť, ktorú mi ľudia chvália. Nie som zástancom Avonu, Oriflame, či výrobkov dostupných v každej drogérii, pomôcť môžu asi iba pleti, ktorá má sem-tam nejakú mini vyrážku. Skúste niečo lepšie- od lekárenských výrobkov, cez Mary Kay (odporúčam), Shiseido, Clinique a som si istá, že to pomôže :)

agnes1144

ten clin and clir pomaha proti vyrazkam taka modra slabo modra voda ale na cierne bodky som este neskusala a hlavne sa nesmiete stale umyvat vyrazkam tak skodite

kikucsa

holky skuste ZINERYT...zajdite ku svojej koznej a dajte si ho predpisat,nie je vobec drahy a je PERFEKTNY..ja som tiez mala velke problemy s vyrazkami a odkedy ho pouzivam tak mavam naozja len obcas nejaku malicku...ale to je v pohode...skuste ho je super....ale pomoha hlavne proti tym vyrazkam a na cierne bodky ani velmi nie...a je straaasne horky,ale za super plet to stojii....drzim palceky kočky:o)

miroslava63

SÚHLASÍM S HANUSKA10..máš pravdu, to je naj kozmetika, aku som kedy mala, ja ten gél už mám skoro rok Sebium Moussant taký tyrkysovo-modrý a po čase ho opäť pravidelne používam, niekedy som ním tvár umývala každý 2 deň, medzi tým len vodou, teraz v lete si na seba nechcem kydať make-up, tak používam častejšie..make-up upcháva póry a tvorí sa viac vyrážok a takisto aj z púdru, teda, aspoň u mňa tzo tak je a myslím že to aj všeobecne platí.Takže strarám sa o pleť viac ako inokedy, čistím pravidelne tým gélom, mám aj krém BIODERMA SEBIUM AKN, ale mne NEPOMOHOL.Tak ho už nepopužívam. Používala som aj čistiaci gél od NIVEY, s modrými perličkami ale to je o ničom, pre mňa..Peeling si robím raz za mesiac, aj ked by som mohla aj častejšie, nechce sa mi. mám od AVONU rada CLEARSKIN. Na rýchlejšie hojenie a vysušenie vyrážok používam TEA TREE olej, paradoxne z Oriflame a neriedim ho je s obsahom makadamioveho oleja, takeze to nie je 100%TREA TREE a aj roztok z oriflame, tiež som si objednala čistiaci gél tea tree z oriflame a aj tyčinku z tejto rady, ale tú BIODERMU si neviem vynachváliť, dlho vydrží a mne aj pomáha a nemám po ňom takú mastnú pleť, ale ani príliš nevysušuje, samozrejme krémujem sa ale iba na noc, cez deň do školy som používala make-up, ráno mám potom fajn vláčnu pleť, vyčistím ju vodou s čajovníka od de miclém, voda je to FYTO a je to ok.Namalujem večer odmalujem vyčistím Biodermou..opakujem dookola, cez prázdniny sa už moc nemalujem:))Toť vsio:)