akne..cierne bodky..starostlivost o plet...AA..zopar otazok

Príspevok v téme: akne..cierne bodky..starostlivost o plet...AA..zopar otazok
proosiim rada

mam 15 rokov a chcela by som poradit ohladom starostlivosti o plet...mam niekolko otazok...ale je ich dost vela:D...1-nad cim je vhodne naparovat pokozku ked chcem vytlacat cierne bodky?..nad nejakym cajom ?..a zaroven aku doby by som sa mala naparovat?

2-do akej miery ovplyvnuje pitie zihlavoveho caju stav pleti?..su aj ine caje vhodne na akne ?...

3-ake potraviny posobia priaznivo na stav pleti a naopak akym sa mam urcite vyvarovat...je pravda ze mlieko zhorsuje akne?

4-je dobre oplachovat tvar salviovym odvarom?..niekde som citala ze to posobi protizapalovo...

5-ake mate skusenosti s pripravkom eclaran 10?

6-namiesto tekutej alpy mozem na vysusovanie pouzivat aj taky krem Alpa?

7-pouzivate niekto make up Shniny Touch?..co si o nom myslite?

8-niekde som citala ze ked mam vyrazku je dobre na nu prikladat obklad z odvaru repika..pomaha to?..poznate ine bylinky vhodne na obklady na vyrazky?

9-poznate niekto mast hojivy zazrak v takej ruzovej nadobke?..ak ano neviete ci je dobre to davat na vyrazky aby ich to zahojilo?

viem trochu vela otazok ale ak viete odpoved co len na jednu z nich prosim napiste velmi mi pomozete...a mozte napisat aj nejake vase osvedcene tipy..dakujeeeeem strasne moc za kazdu odpoved
------------
Akné - www.zdravie.sk, www.zdravie.sk

poliewoocka

Masky:

Na stiahnutie rozsirenych porov:
Platky uhorky
Na vriedky,mastnu plet
Platky paradajky,platky zemiaka
Na vyrazky:
Med+psenicna muka
Tvaroh+bielok+petrzlen

poliewoocka

1.)Pred hlbkovym cistenim je dobre plet naparit.Do mensieho hrnca si nalej vodu(nie doplna),do nej mozes dat harmancek(ak nie si alergicka),alchemilku al. skorocel ci repik.Proti vriedkom dobre posobia lupene so sirôtok.NAdklon sa nad hrniec,hlavu si zhora prikry utierkou,aby sa para viac kumulovala.Naparuj asi 30 minut na miernom ohni,nenechaj uplne vriet.Potom si tvar hlbkovo vycisti,pricom pouzi cerstvo vyzehleny obrusok.Po vycisteni pory stiahni pletovou vodou.
2.)Zihlavovy caj je vhodny ocistny a detoxikacny prostriedok,ktory je najucinnejsi,ked sa pije bez cukru.Skus si uribit jeden detox-den pocas ktoreho budes pit len zihlavovy caj.Nie je ale vhodne pit ho dlhodobo.Na akne je vhodny aj vyssie uvedeny repik,mysi chvost,skorocel a alchemilka.
3.)Skus pohladat v inych temach,na akne posobia nepriaznivo prepalene tuky,nasytene mastne kyseliny,pikantne mastne jedla(chilli papricky a pikantne potraviny ale zrychluju metabolizmus),citrusy,kakao,aj mlieko,pretoze obsahuje laktozu,ktora sa posobenim zaludocnej kyseliny chlorovodikovej zraza.Na akne posobia priazdnivo kvasinky,vit. B,vlasnina,vit. A(vznik z provitaminu,potreba tukov na premenu na vit. A)...
4.)Celkovo je dobre oplachovat tvar bylinkovymi odvarmi.Alchemilka,repik a skorocel posobia protizapalovo a urychluju hojenie.
5.)nepouzivala som
6.)alpu pouzivaj lokalne,krem alpa nie je vhodny na starostlivost o plet,je na masaz lokalit na tele,ktore su opuchnute,odrete a pod.Pouzivaj nekomedogenny(pory neupchavajuci) hydratacny krem
7.)nepouzivam
8.)Repik lekarsky posobi regeneracne a protizapalovo.Da sa zohnat aj gel.Pomahaju aj vyssieuvedene rastliny.
9.)ano,je vhodny aj na akne,avsak nie az v takej miere.
Mam dobre skusenosti s pytiolom.

mira

Akné znamená, že telo už nestačí vylučovať prebytky tukov a hlienov normálnymi vyluč. cestami, a tak používa náhradný orgán - kožu. Tuky a hlieny pochádzajú hlavne zo živočíšnych potravín vrátane mliečnych, bielej múky a kto pridá cukor a ovocie, tak dôjde aj k zápalu.

Ak telu nejakým prostriedkom zabránime vo vylučovaní, nezostane mu nič iné, len ich ukladať vo vnútri: v dutinách, pod kožou, medzi orgánmi alebo v nich, v cievach, v mozgu ai. U starších ľudí, ktorí akné nemajú, je vytvorený pod kožou stuhnutý nános, ktorý bráni ďalšiemu vylučovaniu. Nánosy tuhnú pôsobením soli alebo chladu. Naopak pôsobením cukru sa stanú ložiskom pre mikroorganizmy a prípadne nastane zápal.

flower

2.) ludia, ktori maju problematicku plet, by mali denne pit zihlavovy caj, ktory im pomoze zvnutra vycistit plet. a jasne, su aj ine caje, ktore pomahaju pri liecbe akne, napr. caj Akne Tea, ale tiez mnoho inych.
3.) u kazdeho cloveka je to individualne. neda sa jednoznacne povedat, ze sladkosti alebo isty druh potraviny stav akne ovplyvnuje. niekomu nerobi dobre konzumacia cokolady, inemu nieco ine. celkovo sa odporuca vyssi podiel bielkovin v potrave s obmedzenim tukov a cukrov. a k tomu mlieku - spotrebu mlieka je vhodne obmedzit. u citlivych jedincov zhorsuje akne kofein a slane jedla. je potrebne vyhnut sa masu zvierat, ktore mohli dostavat hormony. aj potraviny obsahujuce jod je potrebne obmedzit. podstatny je dostatok vlakniny v potrave (otruby, klicky, jablcna vlaknina) a hlavne jest co najviac ovocia a zeleniny a pit vela vody a cajov.
4.) dobry je skor salviovy kupel -
pripravis si zapar z asi 2 hrsti rastliny. tento kupel je vhodny pre necistu plet, akne a taktiez proti poteniu. ano, je pravda, ze posobi dezodoracne, dezinfekcne, osviezujuco a stahujuco.
8.)teple vlhke obklady pomahaju k otvoreniu upchatych porov, pomahaju obklady z repika, ale aj inych liecivych bylin, napr. z nechtika, kamiliek a vela inych, taktiez pomahaju aj obklady z morskej soli.
9.) hojivy zazrak sa nepouziva pri liecbe akne, hojivy zazrak ma ine pouzitie - upokojuje suchu, podrazdenu a popraskanu pokozku. je vhodny na pery, tvar a ktorekolvek suche, drsne a zapalene casti pokozky.

shobian

hojivy zazrak sa pouziva na popraskanu,suchu pokozku,je zo vcelieho vosku,pouziva sa ako balzam.na hojenie vyrazok je lepsi cajovnikovy olej.ak si precitas starsie prispevky,najdes potraviny ktore mozu skodit pleti. ja len dodavam dorziavat pitny rezim,pomaha to,aby plet nebola extremne sucha a nedostatocny pitny rezim sa prejavuje aj v kruhoch pod ocami.