akne..cierne bodky..starostlivost o plet...AA..zopar otazok

Príspevok v téme: akne..cierne bodky..starostlivost o plet...AA..zopar otazok
proosiim rada

mam 15 rokov a chcela by som poradit ohladom starostlivosti o plet...mam niekolko otazok...ale je ich dost vela:D...1-nad cim je vhodne naparovat pokozku ked chcem vytlacat cierne bodky?..nad nejakym cajom ?..a zaroven aku doby by som sa mala naparovat?

2-do akej miery ovplyvnuje pitie zihlavoveho caju stav pleti?..su aj ine caje vhodne na akne ?...

3-ake potraviny posobia priaznivo na stav pleti a naopak akym sa mam urcite vyvarovat...je pravda ze mlieko zhorsuje akne?

4-je dobre oplachovat tvar salviovym odvarom?..niekde som citala ze to posobi protizapalovo...

5-ake mate skusenosti s pripravkom eclaran 10?

6-namiesto tekutej alpy mozem na vysusovanie pouzivat aj taky krem Alpa?

7-pouzivate niekto make up Shniny Touch?..co si o nom myslite?

8-niekde som citala ze ked mam vyrazku je dobre na nu prikladat obklad z odvaru repika..pomaha to?..poznate ine bylinky vhodne na obklady na vyrazky?

9-poznate niekto mast hojivy zazrak v takej ruzovej nadobke?..ak ano neviete ci je dobre to davat na vyrazky aby ich to zahojilo?

viem trochu vela otazok ale ak viete odpoved co len na jednu z nich prosim napiste velmi mi pomozete...a mozte napisat aj nejake vase osvedcene tipy..dakujeeeeem strasne moc za kazdu odpoved
------------
Akné - www.zdravie.sk, www.zdravie.sk

danielaaa

to s tou alpou a hojivým zazrakom nemyslis vazne.....cajiky ok, ale davat si alpu na tvar tak agresivnu, len ti to stav pleti zhorsi, a ruzove vajicko zatazii

domi_359

podľa mňa každému pomôže niečo iné, niektorým ani tie prípravky na tvár nie. Ja mám akné, čierne bodky a všetko možné už asi 3 roky, stále skúšam niečo iné. Rôzne prípravky s lekárni a aj tie, čo mi predpísala kožná. Nič mi na to nepomohlo. Väčšina hovorí, že pomôže sírové mydlo. Predáva sa v lekárni a tá síra má pomôcť ošetriť tvár. Používam to už rok, ale vidím na sebe len nejaké malé zmeny. Viac mi pomohol ZYNERIT ako tu všetci píšu, ale tiež mám ešte dosť akné. Neviem ako sa mám toho zbaviť a vidím, že asi na to pomôže len zmena stravy. Najviac ma nahnevalo, keď som už mala s tých liekov peknú, čistú tvár, žiadne vyrážky a za 2 dni som dostala menzes a na čele a líci sa mi spravil strašne veľký vred. Hneď ako som to zbadala som sa rozplakala, pretože to bolelo, nemohla som si s tým ani nič spraviť a po tom, ako som mala už peknú pleť sa mi to takto zhoršilo. Teraz to je zase tak jak to bolo, mám plno čiernych bodiek a akné a naozaj neviem ako sa mám toho zbaviť :(

janko36

ahojte,na akne som trpel velmi dlho este aj v 35tke som mal a hambil som sa za to. Pritom som skusal rozne priprakvy , kremy nic nepomahalo. Tak mi moja dermatologicka odporucila koloidne pripravky ako zinok, striebro, med a aj aplikator "Rozprašovač s koloidným striebrom" najdes na vo vyhladavaci. Uz pri prvej aplikacii som pocitil ze by to snad teraz mohlo vyjst a pomoct mi nakolko som mal prijemny pocit. Teraz uz preslo takmer 90dni a akne uz nie je ani pomalicky vidno.Som velmi spokojny a vdacni za tuto radu , nakolko je to na nezaplatenie pre viac info chod na koloidne.sk

Leeeenka

Ahojte kočky, súhlasim s Kiki, o zdraví a podobných veciach mám čo to naštudované no stále sa mám čo učiť, je to ako s diétami čím viac sa snažíte chudnúť - niekedy sa to aj podarí - no keď sa vrátiťe k povodnej strave váha sa vám vráti a to dvojnásobne a tak to je aj s vysúšaním mastnej pleti, čím viac je suchá tým viac sa vám bude mastiť, pretože je to pre ňu prirodzené. Proti lekárom nemám nič, niekedy je naozaj nutné sa ich držať ale moc im neverím pokiaľ si viem pomôcť sama. V dnešnej dobe pomôžu aj nové veci, no treba myslieť na prvú cestu- skúsiť to prirodzenou cestou cez našu prírodu. Písali ste o bylinkách, takmer každý z Vás má v niečom pravdu ide len o to že nemôžete spolu debatovať o tom čo a ako lebo každá z vás má inú pleť niekomu môžu bylinky veľmi pomáhať, iným nerobiť nič a niektorým škodiť. Čo sa týka akné aj tej tažšej formy - začala by som s liečením pokožky tým že jej dodám čo je jej vlastné ..až kým sa z toho nespametá a až potom začnem s čístením..(nemusí to byť len problém vonkajší myslite baby na to že pokožkou sa vyparujú škodliviny z tela..musíte začat hlavne od dostatočného príjmu tekutín, lepšej stravy, ktorá bude presne prispôsobená vášmu typu, a nakoniec v tom zohráva rolu aj psychika hoci by ste tomu neverili) takže jediný krém ktorý je na trhu a má v sebe najmenej umelých látok (viem že sa budete smiať aj mne to prišlo haluzné :-D) je klasická indulona -- ak ju je vôbec ešte dostať. Obsahuje dôležitú látku glycerín, ktorá zvláčuje pleť a dáva jej správnu ph. Keď toto zmeníte uvidíte výsledky ide len o to že sa treba hľadať a treba skúšať s rozumom a nájsť čo presne Vám vyhovuje. Pozerám že skúšate všetko možné kadejaké vodičky, mastičky a neviem čo, takéto veci treba použiť až potom čo nezaberú jednoduchšie veci. Každému robí dobre niečo iné. Ja som užívala Chlorellu, ľanové semienka a neviem čo všetko..naozaj treba skúšať a sami na sebe a svojej pleti zistíte kde je vaša cesta starostlivosti o pleť. Pijete každá toľko koľko máte, pohybujete sa dostatočne..? Voda je základný prvok tela. Bez nej sa necudujte a prídu aj horšie problémy ako škaredá pleť, ale to je na dlho..(mimochodom človek by mal vypiť za deň len vody váha/20 denne) a v lete ani nevravím. Aj pre mňa to bol spočiatku problém, ale keď má človek pevnú vôľu, ide len o to čo chcete. Ale výsledky stoja za to, ten pocit z toho že ste to zvádli a že sú aj skvelé výsledky, hoci ste sa museli obmedzovať..viem že to nie je to čo ste chceli počuť, chceli ste konkrétnu pomoc, rýchlu a účinnú, lenže bez snaženia nie je nič :-D dúfam, že niečo pomohlo...

a tú indulonu mám od susedkynho syna on mal neskutočnú tvár hanbil sa chodiť po ulici, chodil stále po doktoroch a nič nepomáhalo potom si zaplatil odborníka z ba a keď tam prišiel ten sa len zasmial a povedal mu že si ma kupit indulonu :-D oni teda urazený vyšli aj s mamou ale teda vyskúšal to a ani ja som enverila ale značne sa mu polepšilo to však neznamená že to môže pôsobiť na každého rovnako ...tak zatiaľ baby - je čo zisťovať :-D pa

gabika194

ahojte, čitala som tu tie prispevky, ja mám tiež problemy s pleťou, skúšala už všetko možné, najviac mi pomohlo gél DUAC predpísala mi to kožná, na čierne bodky vám odporúčam toto: naparte si tvár asi tak 10-15 minút, potom na mokrú tvár naneste kryštálový cukor a masirujte kym sa cukor nerozpustí. Môžte to používať aj 3 až 4krat týždenne a naozaj to zaberá, a potom si tvár len ošetrite nejakym kremom. tak dúfam ze som vam pomohla.

simka111

2.-tak prhlavovy čaj naozaj pomaha na akne ja ho pijem vzdy na lačno a najblizsie potom jem o hodinku :D
3.na akne pomaha banan,pomaranč ale nie vo velkom mnozstve,jogurty,a vela,vela cistej vody
-a skodi cokolada,orechy,a vsetky sladkosti
-a co sa tika mlieka tak podla mna zhorsuje akne takze som ho nahradila jourtami(uz bez nich nemozem zit)
9.mne hojivy zazraz na vyrazky nepomaha lebo mi to len nanokva ale to treba skusit lebo mojej kamoske naopak pomaha aj na cietne bodky :D tak napisala som vsetko co viem a co mam odskusane :D

bendži

Ahoj, pozrite si aa cosmetics na mastnú pleť. Veľký výber, aj poradenstvo - stovky spokojných zákazníkov.
-odkaz odstránený-