akne..cierne bodky..starostlivost o plet...AA..zopar otazok

Príspevok v téme: akne..cierne bodky..starostlivost o plet...AA..zopar otazok
proosiim rada

mam 15 rokov a chcela by som poradit ohladom starostlivosti o plet...mam niekolko otazok...ale je ich dost vela:D...1-nad cim je vhodne naparovat pokozku ked chcem vytlacat cierne bodky?..nad nejakym cajom ?..a zaroven aku doby by som sa mala naparovat?

2-do akej miery ovplyvnuje pitie zihlavoveho caju stav pleti?..su aj ine caje vhodne na akne ?...

3-ake potraviny posobia priaznivo na stav pleti a naopak akym sa mam urcite vyvarovat...je pravda ze mlieko zhorsuje akne?

4-je dobre oplachovat tvar salviovym odvarom?..niekde som citala ze to posobi protizapalovo...

5-ake mate skusenosti s pripravkom eclaran 10?

6-namiesto tekutej alpy mozem na vysusovanie pouzivat aj taky krem Alpa?

7-pouzivate niekto make up Shniny Touch?..co si o nom myslite?

8-niekde som citala ze ked mam vyrazku je dobre na nu prikladat obklad z odvaru repika..pomaha to?..poznate ine bylinky vhodne na obklady na vyrazky?

9-poznate niekto mast hojivy zazrak v takej ruzovej nadobke?..ak ano neviete ci je dobre to davat na vyrazky aby ich to zahojilo?

viem trochu vela otazok ale ak viete odpoved co len na jednu z nich prosim napiste velmi mi pomozete...a mozte napisat aj nejake vase osvedcene tipy..dakujeeeeem strasne moc za kazdu odpoved
------------
Akné - www.zdravie.sk, www.zdravie.sk

nefertiti22

mne pomaha gafrofa mast s ichtamolom..ako nie je to trvaly efekt....ale ked si to po par hodinach dam dole, tak neviem ako ale cierne bodky su o 70% neviditelnesiej..malo yb sa to davat na noc aspon 2 tyzdne...ja si to davama tak na poar hodin denne, ale maximalne tri dni som vydrzala...ale fakt to z toho mizne..a stalo to euro a nieco :D

romank.a

je dobre pouzivat take tie nalepovacie pasiky co mozes kupit v drogerke.. najlepsie by bolo tak raz do tyzdna. Nie je to ale lacny spas.. ja si ich niekedy vyrobim doma podla tohto videa www.youtube.com a celkom to funguje:) a mozes to pouzit aj na celu tvar ak ches.. ono vysledok sa nedostavi hned.. chce to cas, ale ked sa budes starat o plet tak cierne bodky zmiznu. Ja na cistenie pleti pouzivam aj zubnu kefku. Znie to smiesne ale funguje to, kup si taku s velmi jemnymi stetinkami, daj si na tvar cistiaci gel alebo proste to cim si cistis plet a jemne kruz a kefkuj si tvar.. ja to robim dvakrat do tyzdna a mne to teda velmi pomohlo. A vzdy ked si cistis plet, zakonci to tym, ze si ju oplachnes studenou vodou, aby sa pory stiahli.
Komedony moze sposobovat aj puder, takze ak nemusis nepouzivaj ho. Viac ma nenapada, snad som pomohla.

Katuš

Kto má nejaký overený tip na čierne bodky,ale taký tip,aby mi zmizli naveky a aby mi z toho nezostali jazvy ak sa dá ďakujem.

shokin

suhlasim,kozmeticka sa o plet postara najlepsie,sama si to vytlacanim mozes len viac poskodit. Tiez pravidelne navstevujem kozmeticku.Sama by som si tak plet nikdy nevycistila

mnamka257

ja ti odpoviem na niekolko otazok jednou odpovedou-co sa tyka tych byliniek, ja som skusala viacere, aj caj na aknoznu plet a vobec mi nepomohli. co sa tyka nadparovania a vytlacania vyrazok doma, vobec ti to neodporucam, pretoze ti po vytlacani zostanu jazvy.radsej navstiv kozmeticku, ktora v tom ma skusenosti a neskor nemusis lutovat, ze mas tvar samu jazvu.co sa tyka tej kozmeticky, tak na akne pomaha specialny laser, ktory je ale v malo kozmetickych salonoch.ale celkom fajn je aj obycajna para.v kazdom pripade navstiv nejaky kozmeticky salon a nevytlacaj si to sama.a co sa tyka make upu, tak akne samotny make up vacsinou neprekryje, vacsinou musis pouzit aj korektor a zmatnujuci puder, aby sa plet neleskla.drzim palce...

vandaa

este by ma zaujimalo..citala som nieco o bylinkach..ze je to na naparovanie dobre..kde by som mohla take zohnat? nemyslim ziadne bylinky v kapsulach..ale normalne ususene bylinky..nejaky obchod na odporucanie?

vandaa

citam si prispevky...a clovek ma z toho naozaj chaos..kazdy tvrdi nieco ine..kazdy radi nieco ine..trochu som z toho zufala..opisem vam moj pripad
mám 21 rokov a už klasicky od puberty ma trápi moja pleť..spočiatku to bolo väčšinou len kvoli akné, ktore som mala po celom čele, no postupne sa rozsirili nizsie az v okoli pod licami..pouzivala som mnozstvo roznych pripravkov, bezne cistiace vodicky na akne a pod ktore boli dostat napr v lekarni alebo v katalogoch ako avon a oriflame:)..takisto som bola u koznej pred par rokmi a predpisala mi skinoren a zinerit tusim..myslim ze mi toaj trocha pomohlo, ale potom mi to zacalo nejako robit problemy, strasne mi scervenala plet a bola podrazdena,tak som s tym prestala..v neskorich rokoch az doteraz, mam stale tak trochu s akne problemy (uz viacmenej len pod licami)..no ovela viac ma trapi a vadi cierne bodky, komedony, malicke jazvycky, scervenane flaciky, drobne vyrazky (vacsinou na cele), neustaly neprijemny suchy a zdrevnateny pocit na licach..zacala som asi pred rokom a pol uzivat kvoli tomu HAK (minerva) lebo to vraj pomaha,,ale nevidim az take zazraky..pouzivam bezne kozmeticke pripravky ktore sa daju v obchode alebo katalogoch zohnat..mohli by ste mi prosim poradit ako zlepsim svoju plet?? neviem ci pouzivat na suchuu plet (pretoze aj napriek tomu ze mam v Tzone cierne bodky a mastnejsiu mam pocit ze ju mam suchu)..alebo zmiesanu..alebo citlivu? a aku znacku..niveu, garnier, alebo absolutne nieco ine (monentalne pouzivam nejake veci od garnier, pak od avonu solutions, tu cistiacu penu, a nejake masky od PLANET SPA, bahennu,oliovovu, s bielym cajom ale hmmm)? alebo zmenit HAK? pocula som ze DIANE je vcelku na to dobra..ale ci to mne pomoze? nezaobidem sa bez koznej??
dakujem vopred

maartin

NA cierne bodky mne aj mojmu okoliu najviac pomaha- La Roche-Posay EFFACLAR krem,kupite ho v kazdej dobrej lekarni,.a najlepsie je ked si raz alebo dvakrat do tyzdna naparite nos a neaku tu bodku aj vytlacite.