Otázky na RNG

RNG

LKVB6 alebo Ultra KLB6 je potravinovy doplnok, ktory sa sklada z trochy jablcneho octu(potlaca chut), lecitinu(rozpusta tuky),kelpu(zdroj mineralov, hlavne jodu) a vitaminu B-6. Neodporucil by som prekrocit ale 10 denne, hlavne kvoli B-6 a brat hodinu pred jedlom, aby to "potlacenie chuti octom" mohlo zabrat.
Ako doplnok je fajn, ako dietarska zalezitost je len mierny- niekomu obcas zaberie(popri cviceni a znizeni kalorii...)
Aj u mna ho mozes dostat, tak ako aj ine, silnejsie prostriedky ako zeleny caj(extrakt) a alfa lipoicka kyselina alebo silne termogenne zmesy ako napr Xtreme Lean Supreme s vysokym obsahom roznych alkaloidov(stimulanty!) a tiez CLA a podobne.Aj somaotne CLA niekomu zabera, drzim aj ciste CLA pre pripadnych zaujemcov.
....
Treba si uvedomit, ze potravinove doplnky nie su lieky, aj ked su v casto v pilulkach a kapsuliach.

V odporucenych davkach NESMU mat skodlive ucinky, tak isto ako potraviny!

veronika

Dobry den, chcela by som sa Vas RNG opytat, ci ste uz niekedy poculi o vyzivovom doplnku LKVB6 a co si o nom myslite? ci nema nejake zle vedlajsie ucinky.dakujem

RNG

Krizovanie sa -vylucovanie absorbcie mineralov je len vtedy ked brane na raz.
To je zatial este velmi komplikovana zalezitost, ale je zname, ze mineralove doplnky, ktore maju zinok, med a zelezo dokopy poskytnu len zelezo, lebo med a zinok sa neabsorbuje zaroven. Ale aj to nie je celkom pravda, zalezi to od chemickych vazieb mineralov.
Pre istotu ber zinok so skrobovinami, nie s masom alebo zeleninami obsahujucimi zelezo, a med, ktoru dostavame hlavne v mliecnych vyrobkoch(damian ma obvini z kacirstva ale naozaj neviem zdroje medi)tiez nie je dobre kombinovat s masom.
Zidia to dobre vedeli v svojej koser diete-mliecne a masove vyrobky nie je dobre miesat(delena dieta??)

RNG

V obchodoch je viacero enzymov, treba si ich pytat(papajove enzymi, bromelain aj silna zmes MultiEnzyme) a ked bude treba, doveziem aj ine.
50 mg zinku kazdodenne sa zda vela, ale to zavisi od individualnej spotreby.Ak nemas ziadne bakterialne problemy ber to obden(kazdy druhy den) to by malo bohate stacit.

majo2906

Super, ďakujem za radu...máte tieto enzými aj vo vašom obchode?
Mal by som ešte jeden dotaz na Zinok gluconate 50 mg...môže mi narušiť rovnováhu medi ked ho beriem každý deň po jednej tablete?

RNG

tekute zeility su patentovane v USA ako protirakovinny pripravok, nie schvalene ako liecivo, ale dovolene ako potravinovy doplnok.Zeolity sa pouzivali uz davnejsie na cistenie criev od toxinov, podobne ako aktivne uhlie(drevenne uhlie, carbantox...)Pouzivali sa aj pre dobytok na rozne problemy. Az nedavno vysli ale z takymi drobnymi molekulami, ze prechadzaju az do krvneho obehu a cez steny buniek do celeho tela a odmoruju vsade(viazu na seba rozne agresivne latky=volne radikaly a kovove iony(odmorovanie od tazkych kovov)
Specificky na celiakiu ale by som povedal, ze staci rozbit bielkovinne zhluku na jednotlive aminokyseliny, a na to by mali stacit aj proteolyticke enzymi(bielkoviny rozbijajuce). Neviem, co sa doma o tom pise, ale trypsin, cymotrypsin(sucasti zivicisneho pankreatinu), bromelain, papain, serrapeptaza a ine proteolyticke enzymi by to mali v pohode riesit. Hlavne, ked brane na prazdny zaludok,alebo so zeleninami a ovociami aby ich koncentracia v tele bola co najvyssia a cistiaci efekt v crevach(lepka=ulepene steny)co najsilnejsi

tinusska

RNG - mne sa praveze jeho hlavicka velmi paci.. uprimne stale mu pusinkujem plesinku, pre mna je to rozkosne... ale on ma z toho depky, bo ma 25rokov a este pred par rokmi nevedeli co maju robit s jeho vlasmi, co ich mal tolko.... len by som mu chcela trosku pomoct, predsa len ak existuje nieco aspon na spomalenie.. a aj tak, tesim sa, az nebude mat vlasy, bo mne sa velmi pacia hole hlavicky :))

RNG

Tinusska, je plno hormonalnych preparatov na rast vlasov, velmi ich neodporucam, lebo hrat sa s hormonami je nebezpecne. Ale definitivne pracuju. Su aj znacne drahe.
Chlap nemusi byt "krasny" a jeho hodnota sa posudzuje podla toho, co ma V HLAVE a nie NA HLAVE.
Ja som tiez jeden z tych plesatych a davnejsie som sa rozhodol proti tomu nerobit nic okrem bratia nejakych extra mineralov a vitaminov.
U chlapov je to zavisle totiz od testosteronu a ked ten znizis, prestanu byt chlapmi....takze pozor.
Jedine, co je ucinne ale prekliate drahe je transplantacia zo zadnej casti hlavy, kde vlasove cibulky su hormonalne nezavisle.
Nuz za tie peniaze a mozne zdravotne ohrozenie mi to rozhodne nestoji!
Clap je dobre vyzerajuci aj holohlavy, vid Yul Brynner!