Otázky na RNG

lenca

RNG nejak sa mi nepozdava zdravotny stav mojho syna.Tyzden sa stazuje na bolest v lakti, a asi tyzden mu vecer byva na zvracanie -inak cely den mu jest chuti. Zajtra s nim idem k lekarke, som zvedava, na ake vysetrenia ma poslu, a ma aj zvysenu teplotu 37. Bol teraz mimo domu na jarnych prazdninach, inak by som s nim isla k lekarovi aj skor, len som chcela od teba vediet, ci nevies, co moze byt pricinou takychto akoby nesuvisiacich symptomov

majo2906

Áno mala myom:}...neviem ako sa vám podakovat za tieto veľmi užitočné informácie, ktoré by mi neposkytol žiadny lekár na slovensku...takých ľudí ako ste Vy by mohlo byť u nás viacej :}

RNG

Yam, 1-2 gramy denne. Pomaha aj ciastocne damiana, GLA, Dong Quai.
Odhadujem, ze jej vybrali maternicu kvoli cystam alebo myomom a zamorenie tela nie je len v tej oblasti. Aj jej by sa zisli extra enzymi.
A miesto syntetickych progesteronov je lepsi prirodzeny, napr vo forme progesteronoveho kremu

majo2906

Ak sa to nebude dať uskutočniť tak sa nič nedeje...Prosím mohli by ste poradíť mojej mame?Má 47 rokou, vybratú maternicu a príznaky klimaktéria a niekedy problémy s prolaktínom...aký doplnok by jej mohol pomôcť?

RNG

Ono je to komplikovanejsie s tym "posli rovno do Bratislavy" .
Sidlo firmy je v Lucenci, lebo tam byva konatelka firmy, colne vybavenie vo Filakove(najblizsia colnica), a az potom sa tovar moze rozviezt.
Ale vynasnazim sa doviezt ten silny Pankreatin, aj damian ma on prosil, hoci moj osobny nazor je, ze Multi Enzyme je silnejsi, lebo sa nenici prechodom cez kysly zaludok ako pankreatin.
Aj ten pocit, ze je to vlastne nesterilizovany vytazok(surovy) zo zvierat ma nenaplna nadsenim.
Nuz ale pouziva sa desatrocia, nemyslim si, ze by to bolo riziko, lebo to by nas"velky strazny pes, FDA" uz davno zabrechal a zarazil to.
To je len vec vkusu, ako ze sa mi podvedome hnusi susi(surove ryby) a tatarsky biftek, hoci som ich mnohokrat jedol a boli chutne.
Ta predstava...

majo2906

OK...už sompochopil:}Takže treba betain-hcl a enzými, to by mi malo bohate postačiť proti nadúvaniu v žalúdku a kvaseniu v črevách?.Ak by ste nezabudol tak by som Vás poprosil o objednanie silných paknreatických enzýmov čo ste spomenul do vášho obchodu, najlepšie rovno do BA, ak nie tak nevadí, zavolám do Lučenca.

RNG

Naduvanie moze byt kvasenim vselicoho V zaludku je kvasenie pre nedostatok kyselin, v crevach pre nedostatok enzymov alebo zlu absorbciu.
Oboje sa da jednoducho doplnit.
Ak sa to nedoplni, nielenze ta naduva, ale cez malokysly zaludok sa to do tela dostava hromada bakterii, ktore mali kyselinu znicit. Cize chorlavies casto.
A naviac, pri nedostatocnom traveni a absorbcii mas nedozivene telo na niektore latky a to sa skor ci neskor prejavi(malokrvnost, nizka imunita, nervove poruchy, osteoporoza, zrychlene starnutie=nedostatocna regeneracia...)
Manoza a manitol su jednoduche cukry, nepotrebuju enzymi na absorbciu, len ked su viazana na nieco ine(manoproteiny)

majo2906

Čo s týka mannitolu v prípravkoch, je vhodný tento cukor aj pre ľudí ktorých po konzumácii sladkého nadúva?

RNG

Majo, snazim sa neuvadzat len ciastocne a slabe ucinky.
Preto ked hovorime o antihistaminoch spominam len silne(quercitin, bromelain, vitamin C, boswelin, GLA, dumbier...)
Viem , ze aj ine latky prispievaju k ukludneniu histaminovej reakcie, ale ja sa sustredim len na klinicky ucinne, nie ciastocne ucinne podla moznosti.

RNG

V kapsulke je 3 miliardy probiotickych zarodkov(sporov). V crevach je 500 az 1000 miliard. Nevidim tu nikde moznost predavkovania.
Ked pouzivas spray, striekaj dietatu aj rucicky zaroven, lebo ked ho ocka ominaju, iste si ich brhli a dalej infikuje.
Proti plesniam je dobre brat kokosovy olej(3x1 lyzicka alebo zapasovat do jediel), vylucit sladkosti a jemne mletu muku a vyrobky z nej,,pripadne obmedzit aj mliecne vyrobky, tie su casto zdrojom plesni, aspon na cas.
Su aj ine protiplesnive a antibakterialne napr oreganovy olej(male kapsulky, 2x1 denne) alebo aloe vera, 3x1 lyzicka, ale nemyslim ze na zaciatok to treba. Predtym spomenute a trocha uprava stravy by mali stacit.