Otázky na RNG

lizanka

Dobry vecer RNG, surne potrebujem radu. Mam po celom tele vyrazky ktore viac menej ani nevidno, ale hrozne svrbia(zvlastne ze len z casu na cas). Ked sa to uz neda vydrzat a poskrabem sa, to nieco ako drobne ustipnutie resp. drobulinka vyrazticka kt. ma stred vyplneny malickym mnozstvom tekutiny(je to fakt drobne). Rodicia sa zhodli, ze to bude alergicka reakcia. V den ked sa to objavilo(2 dni nazad) som zjedla cca 6 kupovanych jablk, o kt. mama skonstatovala ze mali akusi horku supku, ze mohli byt striekane. Ale zaroven som si posledne 3 dni dala po 2 struciky cesnaku. Je tam nejake riziko reakcie vdaka cesnaku?

V minulosti som svrbivymi vyrazkami na tvari reagovala na pomelo(citrus), vtedy mi pomohol Limuplex a kozna mi napisala Alerid. Tentoraz to mam po tele(tvar vobec), nie husto, napr. na chrbte ich moze byt 5-6. Ale to svrbenie sa neda vydrzat. Co s tym?

959

Máš pravdu že sa to tam spomina. A nevieš o čo presne ide, alebo ako to hľadať.Pod akým názvom? A ak ju pozháňam, tak mi napíš, ako to uživať, či sa to može piť a v akom pomere a s čím.
A za tie DRASLIKOVE TABLETKY si mi neodpovedal, či ich mám naďalej jesť, alebo radšej nie.

RNG

Skroby z creve, kde je stale vlhkost nemozu zaschnut, ale bieklovina, lepka(od lepit, zrejme) moze ulepit creva, ked nemaz dost enzymov na jej rozlozenie(celiaci)
Bezne varenie nezmeni celulozove vlakna, len varenie v silne kyslych roztokoch=hydrolyza ich zmeni stat na jednoduche cukry. To sa vsak nestava pri normalnom vareni, tam sa len vlakna uvolnia, pre lepsie stravenie latok medzi nimi.

RNG

V teme draslik v krvi, ked si dobre pamatam sme skoncili s tym ze v Bratislave v jednom z potravinarskych
obchedoch maju velmi lacni(25 korun za pol kila) sol , kde je cca 45 % KCl, takze by nemalo pre mna zmysel ju dovazat z USA

majo2906

Ahoj RNG, zaujímalo by ma či vláknina ktorá je tepelne upravená stráca svoju funkciu, čo sa týka zeleniny.Pri obilninách je to iné, ich škroby ked zaschnú tak sú ako lepidlo, nepriliepajú sa aj na steny čriev?

959

RNG a ešte v niečom mi prosím poraď. Na tu moju nizku hladinu draslíka už 7 rokov užívam denne tabletku-1000mg KCL s postupným uvolnovaním. Ale ako som čitala v tom članu /mimochodom veľmi zaujimavom/ bolo pisané, že tablety s postup. uvolnovaním nemaju význam /tam bolo pisané konkretne o draslíkovej/ lebo že sa v tele neabsorbujú a dokonca sposobuju nanosy a može to počase prerasť do rakoviny. Tak som sa zĺakla a poraď mi, či ich nemam radšej vysadiť, keď aj tak mám aj po ich uživaní hladinu vždy pod hraniciu. Ale na strane druhej sa bojím, že ak ich nebudem brať, tak sa mi hladina draslika ešte viacej zníži. Tak čo mi povieš?V Lučenci nemáš nahodou soľ KCL, že by som si ju kupila a povedal by si mi ako to uživať?PROSIM ODPIŠ.Vďaka.

RNG

959, najprv skus betain HCl, potom uvidis, ci ti treba nieco este extra. Mimochodom, betainHCl je kysly vytazok z repy a repa a cvikla su podobne korene...

amybeag

RNG, mohol by si mi poslat na seba mail, mam na Teba otazku, ktora nepatri na toto forum. Dakujem
amybeag@zoznam.sk

959

Ďakujem RNG za odpoveď,akurat pred 1 hod.som volala do Lučenskej predajne a som rada, že ten BETAIN HCL tam maju, takže si ho idem zajtra kupiť - ako si mi pisal na moj mail, že mi to pomože.Tá pani v tvojej predajni je strašne mila a ochotná.Chcela mi to aj poslať domov, ale nakoľko som od Lučenca, tak si to tam zabehnem kupiť. Dobre sme si pokecali a vychválili Ťa za tvoju ochotu a dobré rady pre nás, čo už nevieme čo so sebov. Som rada, že si mi poradil na to moje trávenie tento vyrobok a teraz už len dufať, že mi pomože.Bola by som ti nesmierne vďačná. Lebo toho pomaleho trávenia a ťažoby žaludka po jedle mám už po krk.A najma toho zbytočného chodenia po lekároch, ktorí ti stale hovoria, že ti nič nie je a dopuju ta liekmi, ktoré nič nepomahaju. Aj z toho nizkeho draslíka som už zufala. Nie a nie ho ani tabletami dostať do normalu.
A myslíš, že tá moja unava, slabosť a zavraty maju tiež suvis so zlým trávením?
A ešte sa ta chcem opytať ,či mam, alebo nie piť čerstve odšťavené štavy z ovocia-najma grepu, alebo na moj žaludok radšej iba mrkvu?

RNG

959, najlepsii zdroj enzymov na Slovensku je cvikla(surova!)Ako zamaskujes jej neprijemnu chut nie je dolezite(ovocne stavy, mrkva, stonkovy celer...)
Na cistenie tela ju treba pit na prazdny zaludok(riedenu!) pol hodiny az hodinu pred jedlom. Na pomoc traveniu spolu s jedlom
Ja osobne son to pil kratky cas, ale pre nepohodlnost som presiel radsej na velmi ucinne prirodne enzymaticke zmesy od profesionalov. Nakoniec je to aj lacnejsie, nielen ucinnejsie a pohodlnejsie.