Otázky na RNG

959

A deďže mám dosť nizku hladinu draslika v krvi, mohla by som tu soľ napr. 1x do dna si zamiešať s poharom vody a vypiť. Alebo sa to nesmie?

RNG

Podla informacii tu sol maju v Bille, a obsahuje 45% KCl, tj o tolko menej NaCl a o tolko viac draslika.
To pomoze kazdemu, kedze v nasej diete je privela Na a primalo K(lekari to chybne nazyvaju "privela soli", nie privela sodika)

RNG

Cervene-bolestive=jedna sa o zapal.Kedze neviem z coho( a musi tam byt nejaky dovod) mozem poradit len protizapalove a ocistne(zapaly su z nahromadenia zamorenia a toxinov)
Protizapalove: quercitin 2c500 mg, Bromelain(tiez ocistny enzym, nielen protizapalove) 2x600 GDU, dumbier 1 gram cerstveho pakorena, boswelicka kyselina 2x600 mg, GLA(pupalkovy a borakovy olej, 3x1 gram)vitamin C 2 gramy.
Krvacavost musi mat pricinu, je to alebo z nizkeho poctu krvnych platniciek(podvyziva sposobena alebo zlou dietou alebo nedostatkom travenia-paly vetry...). Niekedy je sposobena aj nedostatkom vitaminu K.
Travenie sa da napravit lepsou dietou alebo doplnkami kyselin a enzymov. Vitamin K je jednoducho doplnit. Na to je vsetko ale treba rozbor krvi, ked si chces byt ista. Ja osobne by som ake zobral Betain HCl s kazdym jedlom(ako aj beriem, lebo inac ma roztrha od plynov) a samozrejme v mojom veku extra enzymi.
Pri krvacavosti samozrejme vitamin K, hlavne pre to, ze enzymi aj tak riedia krv, co by situaciu este zhorsilo.
Zapal zil(vasculitis) moze byt sposobeny v urcitom veku viralnym oslabenim, hlavne herpes napada steny zil, takze by som pracoval na posilneni viralnej imunity-a to radim kazdemu, nie len chorym dnes: tj doplnit si selen, zinok, vitaminC a probiotika.
A extra entioxidanty tiez pomahaju proti zapalom(extrakt zo zeleneho caju extrakt z hroznovych semien, pycnogenol, vinpocetin, vitamin C a E a hlavne univerzalny antioxidant alfa lipoicka kyselina)
Najsilnejsi prostriedok na potlacenie zakuklenych viralnych v tele je Befungin a chaparal(larrea tridentata).
Ak je podozrenie zapalu ciev, ja osobne by som vybral aspon jednu flasku chaparalu(2x1 gram), na intenzivne zatlacenie vzdypritomnych herpesov, EBV, HPV, rhino virusov, citomegalovirusov a pod.

959

Dobry deň, RNG. Dnes som si bola kupiť v tvojej predajni v Lučenci ten BETAIN HCL a lactobacily.Takže to začnem užívať a dufam, že to trávenie sa zlepší.
Včera som sa ťa pýtala za tu draselnu soľ-ty si mi tam dal stranku, kde sa o tom drasliku piše, aj o tej soli.
A teraz mi povedz, až na takuto soľ natrafím v obchode -je to ona?
Jej zloženie je NaCl+KCl+I - napíš, prosím, či je to ona a ak ano, tak chcem vedieť, že ako ju mam brať-proste koľkokrát do dňa a či ju mam piť s vodou, alebo soliť do jedla, či ako ju prijimať.

millinka

Mily RNG, chcela by som vas poprosit o radu...mojej mame sa robia cervene bolestive opuchlinky - akoby hrcky na rukach, predovsetkym na hankach a vnutornej strane ruk, ktore po case miznu a opat sa objavuju.Predovsetkym na lavej ruke a opuchla jej uplne aj lava noha od kolena nadol....a lekari nevedia urcit pricinu. Vravia, ze mozno je to nejaky vnutorny zapal, mozno cievy a mozno nieco po zenskej stranke, kedze aj s tymto ma problemy s prilisnym krvacanim...Pekne Vas prosim, nevedeli by ste nieco poradit? Dnes som jej chcela kupit nejake bylinky, ale bola som z toho mnozstva bezradna, tak som jej kupila himalajsky caj ABHAYA, no neviem....Dakujem.

RNG

Ziadne potravinove doplnky nemozu mat skodlive bocne ucinky. Teda nie tie, ktore su predavane v USA a ktore ja vyvazam na Slovensko. My ty v USA mame velmi prisnu vladnu organizaciu FDA, ktora strhne z trhu akukolvek potravinu alebo potravinovy doplnok, kde je len podozrenie, ze by mohol mat zle nasledky.Ak dokazu podozrenie, daju ju na zakazany list a nech Boh chrani niekoho, ktory by sa snazil take nieci dat na trh. FDA ma svoju policiu, dokonca mensiu armadu a posadi kazdeho takeho do vazenia.A zlikviduje ich vyrobne a distribuciu.
Preto sa velkovyrobcovia strania kazdeho doplnku ci pridavku(v Europe E-cke) na ktory padne colen tien podozrenia, nieto konkretny dokaz!
Jedina vynimka, kde sa im podarilo presadit skodlivinu je aspartame, umele sladidlo. Aj to len pre to, ze za tym boli velke miliardy a cela politicka klika a preslo to aj cez Congress, tj vyssie, nez FDA.
....
Na lieky sa pouziva ale celkom rozdielny meter....
....
Tam skodlive bocne ucinky MOZU byt, len vyrobca musi dokazat(10 rokov a 850 milion dolarov), ze uzitocne dosledky prevazuju nad skodlivymi bocnymi ucinkami.

dididi

ivica-nema to nejake vedlajsie ucinky?pre dieta ten oreganovy olej asi nebude vhodný,ze?a co vlastne je to GSE?prepac,ze ta s tým zatazujem,ale si jedina,co mi odpoveda:-)

RNG

Sariana, potravinove doplnky je cast potravy. Preto ich nemozno napratat do jednej pilulky
Bez toho, aby som vedel aspon naznakom co jej chyba neviem odporucit nic. Skus snad nejaku zmes na zlepsenie treavenia, od 50 vys uz mnohi potrebuju extra enzymi, na lacno na cistenie tela(bolesti a zapalove procesy su nasledky znecistenia tela a nedostatku vnutornych cistiacich enzymov)
S jedlom na lepsie stravenie a absorbciu.
Slabe travenie sa prejavyje palou, plynnatostou, slabostou, stratou energie, svalstva a kostnej hmoty(tj strata vysky o 1 cm + je jasny dokaz podvyzivy a to aj napriek najlepsej potrave(nestravi sa ...)
To by som poradil na zaciatok. Ak mas nejake ine konkretne symptomy, napis.
Tiez ako kazdemu radim brat 1-2 krat do tyzdna lyzicu lecitinu na cistenie zil a zlepsenie cirkulacie.
Daj par lyzic(nie lyziciek!) sucheho cisteho lecitinu do napr zeleninovej polievky, za 10-15 minut sa to kompletne rozvari a nie je to poznat na chuti nijak.
Lecitin nielen cisti zily(kazdemu) ale prispieva k rozpustaniu ulozenych tukov aj inde(chudnutie, tvarovanie postavy)a je jeden z nootropics, tj zlepsuje cinnost mozgu=material na mozog.

sariana

Ahoj,
prosim o radu. Hladam doplnok vhodny pre moju mamu. Ma 52 rokov a uz dost dlho sa citi velmi unavena a vsetko ju boli. Co by si odporucil? A este nieco: ona velmi tymto doplnkom neveri... Preto by bolo pre nu najlepsie vsetko iba v jednej tablete. Nemas nieco take? Dakujem