Otázky na RNG

RNG

Opakujem este raz, na konkretne znacky a produkty, ktore mam v predajniach musite alebo adresovat predavacky priamo alebo mi napisat vasu e-mail adresu. Vynasnazim sa vam napisat, ked mi na to vijde cas.
Ked nemam spravny prostriedok, poviem vam aspon, kde a ako ho dostat.
.....
Odporucam LEN POTRAVINOVE DOPLNKY, nikdy nie lieky, ktore maju postranne ucinky.
Na lieky sa musite opytat lekarov alebo farmaceutov.

RNG

GERD a hiatalna hernia je vysledok dlhodobeho NEDOSTATKU kyselin v zaludku, ked sa v zaludku nepotlacia kyselinami kvasne procesy a kvasne plyny a peny sa natlacia do pazeraka. Kedze pazerak je nechraneny proti kyselinam, vytvori sa tam po case rana.
.....
Sucasna medicina(az na vynimky) to nazyva "prebytok kyselin" a predpise na to neutralizacne lieky.
Tym sice zmierni nasledky palenia kyselin, ale znici travenie a problem nevyriesi a stanes sa pacientom na cely zivot.
Osobne som cez to presiel pred vyse 20 rokmi. Bral som neutralizacne pilulky na hrste a bolo mi coraz horsie.
Az som sa prinutil tyzden nebrat nic a upravilo sa mi to.
Nasiel som jedla co to drazdilo a vyhybal som sa im. Menej jest znamena menej rozriedit zaludocne kyseliny, uzaver medzi pazerakom a zaludkom sa pevnejsie uzavrie(citlive na hladinu kyselin) vyssia koncentracia kyselin potlaci bakterie tj ziadne vyvinute plyny ti netlacia na uzaver.
A ako si sam zistil, pridanie kyselin ti vyriesilo problem s kvasenim a bolestami.
Ganaton ciastocne pomaha skor vyprazdnovat zaludok, a je tiez maly pridavok kyslosti(itoprid HCl, 50 mg)) a Pangrol je 400 mg pankreatinu-zivocisneho enzymu.
Ja sice odporucam ovela viac aj moje potravinove doplnky su ovela silnejsie(a lacnejsie), ale je to spravny krok od tvojho lekara, Enzymi a HCL na napravenie travenia a odstranenie nafukovania a paly.

959

A ešte niečo, mohol by si mi napísať čo to znamená, keď mi gastroenterolog napísal ako dg GERD sklzna hiat hernia a predpisal mi Ganaton a Pangrol

gumajz

Ďakujem za odpoveď, tak ten Cytosan asi nekúpim, ale mi poraď niečo z tvojich produktov pre manžela na hrubé črevo,aby sa mu netvorili tie polypy znovu.

959

Ale prosím ťa, napíš mi konkrétne, ake by si mu odporučil kupiť preparáty v Tvojej predajni. Lebo si mi to napisal tak odborne, že sa v tom nevyznám. Jeho inak tá ruka boli po jazdeni, keď ju ma v kľude, ale pri záťazi a cvičení
to neciti. Ak nechceš robiť reklamu na tvoje výrobky, pošlem moj mail a napišeš naň. Ďakujem

RNG

959, na klby a slachy su ine doplnky ako na kosti.
Hlavne su to mukosacharidy(zelatina, huspenina, glucosamin, hyaluronicka kyselina) a pomocne ako enzymi(bromelain)a MSM(zdroj siry a polarne rozpustidlo).

RNG

majo, ako som vysvetloval predtym, ja nemozem predavat a dovazat len tak co si zmyslim.
Jedine, ked ti to poslem osobne, nie oficalne z formy.
A to si tak isto mozes objednat sam.

majo2906

Dobrý deň, takže mohli by ste mi objednať od Now Foods enzými:
Now Foods, Super Enzymes, 180 Tablets

a ešte by som Vás poprosil o silnejší betain s pepsínom, lebo od Puritan Pride je slabý...po väčšom jedle 5-6 tabliet potrebujem užiť aby ma nenafukovalo.Mnohý ľudia majú zhodné komentáre v tom, že betain bez pepsínu nie je taký efektívny, takže chcel by som ho vyskúšať...v 1 tab. je 650 mg betainu a 150 mg pepsínu:
Now Foods, Betaine HCI, 120 Capsules

Vopred ďakujm za objednanie :}

959

Dobrý deň, RNG, chcem od teba poradiť ohladne tvojich doplnkov. Manžel športuje-jazdí na štvorkolkách, denne cvičí,chodí do posilnovne. Poraď mu nejaký pripravok na posilnenie, energiu. Inak má už dlhu dobu na pravej ruke pod ramenom akoby natiahnuté a boli ho to. Lekár mu s tým nič nerobí. Aj kolenné klby ho pobolievaju. Neviem, či by mu boli dobré minerály na kosti so Spirullinou, alebo čo povieš?Bývame v Lučenci, tak nebude problém zbehnuť do tvojho obchodu-máš naozaj kvalitné výrobky a cena je super!!!Prosím odpíš.Vďaka.

RNG

Nocna robota a denne spanie nicia vnutorne "hodiny" organizmu(circadian rhythm).
Hlavne vytvaranie melatoninu a serrotoninu moze byt znacne vykolajene, lebo tie telo vytvara pod vplyvom svetla a tmy.
Velmi silne svetla v nocnej sluzbe a velmi tmava spalna cez den ciastocne problem napravia.
To vsetko ale musi byt robene pravidelne, najviac problemov je s prehadzovanim dennej a nocnej sluzby.
Podobne problemy postihuje aj ludi, co casto cestuju cez casove zony(jet lag)

Z doplnkov z prirody na pomoc je melatonin, L-tryptophan a 5-HTP.