Otázky na RNG

959

Dobrý deň, RNG, moj 16ročný syn je v puberte a má po tvári vyrážky. Už si o tom pisal viackrát, že treba brať probiotiká, tvár čistiť kokos. olejom, nekonzumovať vyprážané jedlá...
Ale chcem mu kupiť u teba v obchode Zinok proti akné - máš to tam. A chcem od teba vedieť, ako často ho ma brať a či mu to mám vobec kupiť. Inak to akné nemá veľmi veľké. Iba na čele, aj to nie veľa a sem - tam na tvari.Má obdobia, kedy sa mu to vyhodí viacej a niekedy nemá skoro nič. Ale aj tak si myslím, že mu to može pomocť, alebo sa mylim?

ucitelka

silviia, zeolity, alebo ine sorbenty vychytavaju v organizme toxiny, neziaduce latky, ktore sa dostavaju do organizmu z prostredia a z potravy. urcite popri tej cistiacej praci zachytia aj urcity podiel mineralnych latok. po ociste je urcite potrebne tieto doplnit. uz som spominala, ze zeolity su dobre ionexy - vymienace ionov, takze vymienaju svoje iony za iony z organizmu, hlavne Ca, Mg.
aky je rozdiel medzi aktivovanym drevenym uhlim a cim?
aktivovany alebo aktivny znamena, ze sa urcitym procesom (aktivaciou) vytvaraju v tuhej latke pory a mikropory do takej miery, ze hovorime, ze ma sorbent velky aktivny povrch. cim je vyssi aktivny povrch (plocha) sorbentu, tym vacsia je stycna plocha a ucinnost sorpcie. vies si predtavit, ze 1 gram aktivneho uhlia moze mat povrchovu plochu az 500 m2 (stvorcovych)? nepredstavitelne? ale je to tak.

RNG

Chelacia vybera z tela len kovy
Tekute zeolity vyberaju aj rozne reaktivne latky=volne radikaly.
Drevenne uhlie tiez chyta volne radikaly, ale len v crevach.

silviia

aha, takze ta chelacia robi vlastne to iste co aj zeolity,len zeolity su lepsie...?
a este som sa nedozvedela odpo na:
ale co konkretne z tela buniek a criev cistia tieto tekute ci aj ine zeolity, nevies nahodou?alebo RNG,lebo stale pisete ze cistia ale od coho neviem, ci vseobecne od vsetkeho?asi nie :(
to by boli dost lacne , ze RNG :)
no a rozdiel medzi aktivovanym drevnym uhlim je aky?

RNG

Agina spytaj sa seba, mozem jest surovy ananas? ked ano tak mozes brat aj bromelain.
Quercitin je v cibuli, 500 mg =obsah stredne velkej cibule.

RNG

Oralna chelacia sa robi roznymi ovocnymi kyselinami alebo aj silnejsiou, EDTA.
Povodne bola EDTA vyvinuta ako nahrazka kyseliny citronovej. Pridava sa do mnozstva potravinarskych vyrobkov. Oralna chelacna davka je 2x625 mg max. Nemyslim, ze ju dostat na Slovensku.
Rychlejsi sa robi intravenalna chelacia pri otravach kovami, davka cca 3 gramy denne, viac moze poskodit ladviny.10 gramov moze sposobit zlyhanie ladvin(nephritis)
Ja som osobne ale skorej nakloneny miernejsej a dlhsej chelacii oralnej.

agina

RNG beriem od teba ten bromelain a quercetin s vit.C a chcem sa spytat, otehotnela som, mozem to brat aj ked som tehotna?????

silviia

uf, ucitelka, RNG,
zas som mudrejsia :)
dakujem
RNG,este chelacia akymi kyselinami si mal konkretne na mysli-aky produkt?

ucitelka

silviia, ja som pisala o tuhych zeolitoch - praskovych, ci granulovanych, preto som hovorila o adsorpcii, cize naviazanie na povrch tuhej latky (ci uz "len" fyzikalnej sorpcii, alebo chemickej, cize reakciou medzi adsorbentom a adsorbatom). RNG spominal tekute zeolity, preto hovori o absorpcii, cize zachytenie v absorpcnej kvapaline.
podstata je ale ta ista - sorpcia, cize zachytavanie skodlivych latok.
som rada, ze si postrehla rozdiel :-)

RNG

Maslo(butter) obsahuje butyricku kyselinu(mastna kyselina s kratkym retazcon, C4), ktora je ciastocne protiplesnova. Silnejsie protiplesnove su stredne dlhe retazce mastnych kyselin(C8, C 10 a C12), ktore tvoria vacsinu vahy kokosoveho oleja. C8= caprilicka kyselina je specialne predavana ako protiplesnova a proti kvasnym infekciam