Otázky na RNG

RNG

majo, na to nemam ziadnu odpoved. Ale paline by som sa vyhybal, lebo dlhsie brana poskodi pecen. Pouzitie paliny pravej(artemisia absynthia, wormwood) je pri odcervovani alebo pri inych parazitoch. Kura je limitovana na 20 dni.
Klincekovy olej, ako mnoho inych esencialnych olejoiv z korenin je silna antibakterialny a ciastocne protiplesnovy. Musi sa ale riedit aspon 50 ku 1 inac sposobuje rany.
(Jeden z najucinnejsich je ale olej z divokeho oregana.)
Cisty klincekovy sa pouziva na vypalenie predrakovinnych utvarov na kozi(squamos cells,basal carcinoma...).
Kedisy ho pouzivali zubari na zubne infekcie.

RNG

sylvia, absorbcia znamena dovnutra, adsorbcia znamena pritahovanie na povrch.
Struktura tekutych zeolitov vytvara obrazne povedane pri aktivacii take prazdne klietocky, do ktorych sa dostanu rozne materialy, hlavne aktivne sa tam naviazu(skodlive volne radikaly)
Pre silikatnika chemika je absorbovanie kovovych ionov jasne, ale komplexnejsie organicke latky, to uz je trochu nejasny obraz.
Ale mechanizmus odmorovania je mnohonasobne experimentalne dokazany rozborom mocu takych co nebrali zeolity a takych co brali tekute zeolity. Mnozstvo ortute, olova, kadmia, chromu,hlinnika(alzheimerova choroba), sa zvysi vyse 400% pri pravidelnom brani kvapiek tekutych zeolitov.
Tekute zeolity vyberaju z tela aj vapnik, horcik a pod, ale v mensich mnozstvach.
....
Chelacia kyselinami(cistenie od kovov)naproti tomu berie podstatne viac uzitocnych mineralov s jedovatymi, takze pri oralnej chelacii sa odporuca brat mineralovy doplnok.Rano chelacia, vecer doplnit mineraly.

majo2906

Dobrý deň.Môžte mi poradiť aké byliny okrem paliny a zemžlča by som mohol piť na stimuláciu žalúdočných šťiav?
Betain aj enzými užívam, ale nestačí to, dokonca aj zinok.Najlepšie brutálne horká bylina by mi pomohla, zemežlč je super ale mám naň alergiu...všetky drogy čo obsahujú koreň alebo list by boli najlepšie.

silviia

Ucitelka, asi sa v tom vyznas :) ked mas par kil klinoptilolitu v praci-ani neviem ci som to dobre napisala :)
ale co konkretne z tela buniek a criev cistia tieto tekute ci aj ine zeolity, nevies nahodou?alebo RNG,lebo stale pisete ze cistia ale od coho neviem, ci vseobecne od vsetkeho?asi nie :(
to by boli dost lacne , ze RNG :)

silviia

RNG
aj Ucitelka
dakujem za vyklad k zeolitom. je to zaujimave, i ked take zvlastne, ale verim vam :)
RNG, prosim ta a zeolity v tvojej predajni v blave su ake?-tie na cistenie criev alebo cistenie buniek alebo cistia obe-teda cele telo?na co konkretne teda mozem pouzit tie od teba,lebo planujem ich kupit i ked su dost drahe...
a este napr. aktivovane drevne uhlie je ine pouzitie a ine odmoruje nez tie "tekute" zeolity?

RNG

Ako som zdoraznil mnohokrat, acne su vusledok zvyseneho vylucovasnia tukov cez mazove zlazyl ktorych kanaliky su zapchane tvrdymi tukmi.
Tj pristup k nim je prestat jest tvrdnuce tuky("rastlinne oleje a masla", ktore nie su za studena tlacene=panenske=virgin, lebo tie su chemicky zmenene), vyhybat sa vsetkemu vyprazanemu a spalenemu, a na znizenie cinnosti tukovych zliaz brat napr zmes Zinc for acne.
Aby sa acne nezapalili a nehnisali, treba si plet osetrovat antimikrobialnymi prostriedkami, napr kokosovym olejom s par kvapkami GSE. GSE totiz potlaca nielen bakterie, ale aj plesne a kvasne infekcie.
Odporucam mladencovi brat aj probiotika, tie mu vytvoria v tele plno uzitocnych protilatok proti infekciam.

j-adina

prosím ta na rng, môj 19.ročny syn trpí na akné,robia sa mu tvrdé vredy na tvári,chrbte a ramenách. V detstve užíval veľa antibiotík,v súčasnosti sa stravuje zdravo,pije čistú vodu a jedáva veľa vločiek. Postavu ma o.k. - cvičí.Ako vyčistiť pleť?

RNG

Ked ti atb nepomohli, asi sa jedna o kvasnu infekciu alebo plesen alebo bakteriu rezistentnu(odolnu ) na atb.
Skus brat oreganovy olej (3x300 mg=2 zelatinove kapsule, rano, na obed ,o piatej vecer, vzdy s jedlom! ) a tiez 30 kvapiek GSE do pol litra vody, pit postupne od rana do asi piatej. Potom tesne pred spanim si zober dobru zmes probiotik s jablkom.