Otázky na RNG

z

zdravim RNG, ja sa chcem spytat cim to je ked strieborna retiazka zciernie po jednom dni nosenia? nekvalitne striebro?ci vo mne je chyba?

RNG

959, kokosak pouzivam miesto opalovacieho kremu. Filter ma 4 az 8, treba ho natierat casto(vstrebava sa , zmyva sa), kazde 3 hodiny. Ale vypekat sa v tropoch je velmi nerozumne. Potrebnu davku slnecneho ziarenia dostanes aj cez saty a v tieni.
Pri vysokej expozicii na slnko treba brat velke davky vitaminu E(800 IU=2x400 v kapsuli)
Kokosak sa predava rozne, ja mam 454gramove balenie. Normalne je tvrdu as do 25 stupnov, ale v teplach v tropoch je to velmi tekuty olej, vtedy si je ho lepsie dat do flasky, nez nosit v krabici, ako je to vyhodnejsie zase v domacnosti, kde teplota je pod 25 stupnov celzia, obvykle.

RNG

canada, "organicke " potraviny je velmi siroky pojem, teoreticky su lepsie(menej zamorenia) ale staci 3 roky na pode nepouzivat chemikalie a uz je narok na "organicke" uplatnitelny. Pritom zamorenie moze trvat starocia....
Ale je to krok spravnym smerom!
Aspon to chemicke striekanie na povrchu nie je ani vysoke hodnoty dusicnanov.

RNG

Majo, zialbohu potravin bohatych na enzymi je dnes mizerne malo. Okrem cvikli, as trochu v stonkovom celere a mrkve a niektorych dost neprijemne chutiacich zelenych vrskov zelenin(zelene z mrkvy napr)nepoznam ziadne silne zdroje enzymov.
V nasej zapadnej civilizacii sa ich "podarilo" odslachtit.
Na nervy pomaha rybaci olej alebo koncentraty, nielen vitamin B-12. Tiez cela rada nootropics.

RNG

Evcca, botox len docasne znici nervy, to nie je riesenie. Hyaluronicka kyselina prispieva k vyhladeniu vrasok, ale hlavny dovod pre vrasky je znizovanie vyroby kolagenu a elastinu. V pracach Linusa Paulinga najdes vela venovane kolagenu(pruznemu vazivu vo vsetkych organoch) a jeho roli pri chorobach, starnuti a celkovej funkcii tela.
Jeho navod na zvysenie vyroby kolagenu je minimum 5 gramov vitaminu C, 400 az 800 IU vitaminu E a niekolko gramov z aminokyselin: arginin, ornitin a cystein. Ja som si ziadne injekcie pichat nedal aspon 30 rokov, mozno i viac. Maximum, co si testujem cukor miniaturnym pichnutim do prstov aj to je kvapka krvi von, ale nic dnu.
Hyaluronicka kyselina a vitamin B-7(biotin) su aj vo forme oralnej ako potravinove doplnky

RNG

Ako som napisal, ja beriem 1 gram=1000 mg vitaminu C kazdu hodinu. Musi to byt ale neutralny vitamin C(ester C alebo buffered C =calcium ascorbate) inac vacsie davky kyseliny askorbovej sposobuju hnacku)
50 mg selenu by bolo hrozne vela, Ja hovorim o 200 mcg(mikrogramy), vo forme selenovych kvasnic =organicky viazane ako potravinovy doplnopk.
Zinok na akne jej staci pol tablety, najlepsie rozdrvit, lebo tusim prave od teba som pocul, ze sa nerozpustaju poriadne. Tak si zabezpecis, ze sa rozpustia.Ale by som pozeral aj na silnejsie, pre istotu, ako astragalus, a hlavne chaparal.

959

Rng, chcem sa ťa opýtať.Už sme sa minule bavili o tom slnku-mam naň alergiu-žihľavku a odporučil si mi brať rozne doplnky, ale....
Napiš mi, či ten kokosak mam použivať iba po opaľovani-natrieť sa po osprchovaní nim, alebo možem aj na slnku-namiesto opaľovacieho krému.A keď ano, tak ako často sa nim natrieť.
A to mi naopzaj potom netreba tie opaľ.kremy?Nespalim sa , keď na slnku mavame aj 45-50stupňov?
A ešte mi napíš, či nemusím uživať antihistaminika na alergiu od slnka, či mi stači uživať iba E vit., alebo radšej aj tablety na alergiu?
Vieš, ideme ako vždy zachvíľu do Egypta, tak by som ten kokosak vyskušala a napiš, koľko ho je v baleni.
Ďakujem

canada

RNG, prosim ta, aky je tvoj nazor na organicke potraviny v sev. Amerike ??
Je tam menje chemikalii alebo su zive? Alebo je to len zvelicovanie minuimalneho rozdielu oproti inym potravinam? nemyslim cenovy rozdiel ale v kvalite.
Dik.

majo2906

Teraz ma napadlo že ste spomínal minule čo pomáha na poškodenú vegatatívnu sústavu...mám zlú koordináciu, niekedy ťažkosti v chôdzi a orientácia nieje veľmi rýchla...spomenul ste že biotín a b12 pomáhajú, je ešte nejaký doplnok vhodný na obnovenie tohto poškodenia?