Otázky na RNG

RNG

evcca, skus laktazu, ta je specificky navrhnuta na travenie mlieka.
Ale to drazdenie moze byt aj zo samotnej kavy, ta obsahuje dechty, ktore sa telo snazi vyhodit. Preto mnoho ludi po ranajsej "kave a cigarete" ide na zachod.

RNG

Vsetky tie zlozky tej tibetsko cinskej zmesi su mi dobre zname, hlavne cordyceps, ktory je velmi silny adaptogen a regenerator, povodne drobna huba rastuca na huseniciach, dnes pestovana na roznych substratoch.Velmi ucinna napr na regeneraciu plucneho tkaniva po roznych plucnych chorobach(viralne, bakterialne ci kvasne nakazy). O dalsich sa nemam casu vyjadrovat....
Cely problem, preco sa vyhybam zmesiam rovno z Ciny je ich slaba kontrola kvality a tendencia podvadzat v zlozeniach.
Prave teraz je v USA hrozny problem okolo cinskeho heparinu, tisice ludi(mozna desiatky tisicov, lekari a nemocnice sa to snazia zamaskovat zo strachu pred sudmi)dostalo heparin(enzymi z criev prasata) do zil na riedenie krvi a zrejme jeho kvalita bola pochybna.
Hlavne nesterilizovane zmesi mozu byt zamorene roznymi mikrobialnymi nakazami(bakterie, plesne, kvasne infekcie, parazity)
Ak ja pouzivam a odporucam produkty z Ciny, musia byt spracovane v USA, kde je kontrola velmi prisna, hlavne na produkty so znackou kvality GMP.
.....
Nuz co ti poradit? Telo ti hovori, ze beries nieco zle, tak pocuvaj a prestan to brat, bez ohladu, aku reklamu napisali na to.
Ak chces nieco sirokospektralne antimikrobialne, odporucil by som ti GSE, 2x30(do pol litra vody,caju a pod) kvapiek denne, pokial ti problemy neprejdu.
Pripadne si mozes s tym urobit aj vyplach, alebo s koloidnou striebornou vodou.
Ja ti neporadim ziadne synteticke ATB, lebo vsetky z nich maju rozne postranne ucinky. Ja sa ich vzdy snazim nahradit rovnako ucinnymi potravinovymi doplnkami.

RNG

959, kazdy sme individualni, zrejme tvoje telo ti signalizuje, ze tolko zinku nepotrebujes alebo nie v tej forme.
A kyselina citronova je tiez drazdidlo na zaludok.
Odporucam ti pit max 1/4 toho zinkoveho roztoku denne a nikdy nie na prazdny zaludok.A nie s citronovou stavou, ani paradajkami a paprikami, to su vsetko drazdidla na zaludok.
Tak dostanes aspon 12.5 mg, co vacsine ludi staci (aspon tabulky tak hovoria, ale ako som poznamenal, absorbcia je rozna a tak isto potreba je znacne individualna, takze treba sa riadit signalmi zo svojho tela)

RNG

majo 2906, pridavne materialy a tabletovacie agenty tam nie su uvedene. A ver mi, musia tam byt, inaksie by sa tableta rozpadla.
Takze: no comment

RNG

Buci, skus v prvom rade Betain HCl(1 az 3 tabletky, podla potreby, ked ta dalej nafukuje v zaludku, nezobrala si dost). Ked to nestaci a nafukuje ta v crevach, pridaj si enzymaticku zmes, napr multienzyme, s kazdym vacsim jedlom dve kapsule..(
napr ked zjes jedno jablcko, tak to nepotrebujes, ale s masom, syrami a podobne asi ano)

Martin_242

959: Na takmer každom doplnku máš napísané, že pokiaľ sa vyskytnú akékoľvek ťažkosti, treba užívanie vysadiť.
Trošku nechápem, prečo musíš za každú cenu užívať ten Zinok, keď ho Tvoj žalúdok nieje schopný stráviť.

evcca

ahoj RNG, mohol by si mi prosim doporucit nejake enzymi z tvojej rady doplnkov na travenie mliecnych vyrobkov. zatial sa neviem vzdat mlieka v kave a snad by mi to zmiernilo mierne traviace obtiaze po jej vypiti. dik a pekny den:-)

dr.jajbolí

RNG!! prosím, prečítaj si môj príspevok zo dňa 25.4. je to asi na 8-9 strane tejto témy. JA som nenapísala, že po dobratí antibiotík Augmentinu som začala brať prírodné čínsko-tibetské produkty. Jeden z nich je Cordyceps, čo ti asi nič nehovorí, ale napíšem jeho zloženie:Cordyceps Mushroom(cordyceps sinensis,húsenica čínska,myceliu)1.440mg, Reishi Mushromm (Ganoderma lucidum, lesklokôrovka obyč., plodnica drevokaznej huby)400mg,Pseudostellaria Mushroom(Pseudostellariaheterophylla,pseudostelári a rôznolistá,koreň)200mg,GymnostemmaPentaphyllum(gym nostema,vňať)100mg,Ginger(Zingiber officinale,zázvorník obecný,koreň)80mg.
Produkt napomáha:posilňovať imunit.syst.,skvalitňuje spánok a odstraň.únavu, zníž.krv.tlaku+ hlad.cholest.,,proti bronch.astme a alergiám,protinádorové účinky a anioxidačné, napomáha pri infekč., autoimun. a alergic.ochoreniach.
Tento produkt + 3 ďalšie som brala hneď po antb.asi 4 dni a nato nastala inkontinencia. V neďelu bol týždeň a stav sa nezlepšuje. Dnes som volala MUDr. tej spoločnosti a povedala, že som mala nasadenú vysokú dávku + tie antb. a urobilo mi to prevrat v organizme, nakoľko som citlivá a mám oslabenú imunitu. Teraz neviem, či to mám brať po týždňovej absencii a v menších dávkach, alebo nie. Lekári ma posielajú na Krajskú fakut.NsP pre akútny a nezvyčajný proces.
RNG prosím ťa, porad mi, či brať čín.produkty ďalej, alebo čakať, či sa to ustáli.
Zo srdca ďakujem

959

RNG, ahoj. Tak som tu zase s tou istou problematikou ako minule.Som už zufalá.
Zase som rano v stolici zbadala vylúč. zvyšok tablety.Tak som urobila pokus aby som vedela, že ktorá to je. Dala som do jedneho pohara do vody Betain Hcl a do druheho Zinc for Acne.Tak to skončilo tak, ako si minule hovoril. Betain sa bez problémov rozpadol a Zinok nie. A polovica čo ostala, bola žltá a veľkosť presne ako tá čo som vylúčila. Takže to je pravdepodobne Zinok. Beriem ešte Mineraly na kosti + spirulinu večer ale to su iné-mineraly su podlhovasty tvar a spirulina je zelená, takže to oni nemohli byť a raz si pisal, že aj keď mam pomalé trávenie, tieto sa rozkladajú v tele.
Tak čo mam robiť???
Tak som vyskušala tak, že som si zinok rozpustila vo vode a tak vypila.A asi po 1/2 hod. mi prišlo hrozne zle, na zvracanie, ťažoba žaludka a je mi tak doteraz.Hrozne špatne. Kruti sa mi hlava, pocit na odpadnute, a žaludok mam akoby som v ňom mala balvan.Neviem, či je to z toho Zinku, ale všimla som si, že po nom mi byva dosť ťažko.A dnes som ho zapila vodou s citronovou šťavou-nemože byť to z toho, že vo vode bol citron?
A poraď ako ho užívať, keď si pisal, že s jedlom, ale takým, čo neobsahuje železo sa nemá brať a v strave je povačšine niečo čo obsahuje Fe a na lačno mi je z neho zle.A ku tomu ho ktovie, či nie aj pravidelne vylučujem-lebo nie vždy pozerám do stolice, iba nahodou aj dnes som si všimla.A ten Betain beriem s obedom aj 3-4kusy, fakt som zvýšila davku.
1.Tak prosím poraď.Mam brať ten zinok a keď ano, tak kedy a s čím?
2. Ešte prosím odpiš, či mi je tak zle z toho, že som ho zapila s tou citronovou vodou.Ale fakt mi je hrozne, pocit ako pokazený žaludok, na zvracanie, strašná ťažoba.Tak mi zo zinku nikdy nebolo-aspoň myslím, že je to z neho, lebo iba po jeho užití mi to prišlo.A trvá to celý deň.
Vďaka RNG.