Otázky na RNG

RNG

Mariaj, tak to mas potvrdene, ze mas nedostatok zaludocnych kyselin(bez nich sa bielkoviny nemozu natravit) a tiez bielkovinnych enzymov, takze by som ti odporucal brat s kazdym jedlom obsahujucim bielkoviny aj Bromelain(600 GDU) a nemiesat sacharidy s bielkovinami podla moznosti.
Ja , ako starsi clovek jem maso a syry najprv(s Betainom) a az po hodine si dam do zaludka ine jedla(polievku salaty chleboviny) inac by som preilis rozriedil kyseliny a nestravilo by mi bielkoviny.To nafukovanie je len neprijemny zjav, ale nedostatok bielkovin znamena znizenu imunitu, znizenu regeneraciu a zrychlene starnutie. Nuz to naozaj nepotrebujem.

959

RNG, teraz ma tak napadlo, či tu žihľavku ja nemam z tých opaľovacich krémov. Kupujem vždy s vysokými ochr. faktormi aj 20-50 a pri mori sa s nimi v kuse natieram. Možno že tu alergiu mám nie na slnko, ako si myslím, ale na tie krémy.Veď som v nich na lehátku
namagľajzovaná ako sardinka v oleji. A oni su vačšinou vodeodolné.Lebo u nas na Slovensku sa natieram faktorom max. 8 a nikdy som nie vyhádzana. A v Egypte pravidelne každý rok.

959

RNG, TAKžE MU ODPORUčAš BRAŤ MINERALY NAĎAJEJ.
A ten kokosový olej možem natierať aj dcerke na pokožku_Má 7 rokov.
A preventívne ako odporučaš uživať ho? Teda denne koľko lyžic a kedy?
A je to olej, alebo je to husté?

mariaj

rng,velmi dakujem to krkolomne jedlo som vycitala z jednej knihy,je tam toho fakt vela.Malo to obsahovat vsetky ziviny,ktore clovek potrebuje v tom dni ,a malo to dodat energiu,ale mas pravdu mne to fakt nepasuje.Zabudla som napisat.Dala som si minuly rok spravit vlasovu analyzu a vyslo mi,ze mam malo bielkovin a vela zlozenych uhlohydratov.Napovedalo by to,ze mi bielkoviny zle travi,a preto sa nevstrebu a sladke jem ktakmer kazdy den ja mam obmedzeny vyber jedal,100 krat radsej by som si dala ovocie-zeleninu.Mam dost zavaznu potravinovu neznasanlivost,doktor povedal,ze to moze byt enzymami.dakujem

RNG

959, kokosak oralne nechrani proti slnku. Je to vyborna vyziva, dava plno energie svalom, ochranuje proti plesniam a kvasnym infekciam
Vitamin E zrychluje regeneraciu oziarenej kozi(ultrafialove ziarenie A a B )Telo ho spotrebuje vela pri pobyte na slnku.Preto je dobre brat silne davky, az 800 IU denne, pokial si vela na slnku. Aj v tieni v tropoch sa da opalit, tien je 1/10 az 1/20 plneho slnecneho ziarenia, to nie je tma!

RNG

959, doplnky nie su lieky. Ked ti ich telo potrebuje, tak ich musis uzivat pravidelne. Kostne vyrastky trva velmi dlho reabsorbovat. Potrebuje to vela tepla a vody, pricom ked beries alebo z jedla dostavas dost mineralov, telo si neodburava z kosti(to je dovod pre vznik vyrastkov)
Kokosak je vyborny na plet, ale ma filtracny faktor 4 az 8 a treba ho natierat kazde 2 hodiny, lebo sa vstreba alebo zmyje vodou.
Vypekat sa nikomu neodporucam.
Normalna svetla plet znesie 10-15 minut plneho slnka, viac ju poskodi. Kokosak to predlzi na hodinu-hodinu a pol maximalne.
Kremy z vysokymi filtracnymi koeficientami a tie ktore sa vo vode nezmyju su velmi skodlive na plet. Zapchavaju pory(zihlavka) a chemikalie poskodzuju kozu(mnohe su karcinogeny)
Takze ked mas bielu seversku kozu, drz sa podla moznosti co najviac v tieni, nos klobuk, pareo a pod. Ani domorodci, ktorych tmava plet znesia az 8 krat tolko slnka ako nasa sa nezdrzuju na priamom slnku viac, nez je treba. Rozhodne sa nevypekaju!

RNG

Vaneska, na travenie niektorych komplexnych sacharidov v zelenine a fazuli su enzymi amylazy, ktore sa nachadzaju v roznych enzymatickych zmesiach ako ich sucast.
Skus silnu enzymatickyu zmes, ktora ich bude obsahovat iste dost.
Su aj specialne izolovane enzymi na to(v USA produkt pod menom Beeno), ale aj ine silnejsie(Pancreatin, Multi Enzyme) su dost dobre na to.
Travenie zelenin nevyzaduje vysoke hladiny kyselin, hoci vyssie hladiny v zaludku su dobre kvoli zaludocnej bariere proti prieniku bakterii do tela .
Prebytok kyselin nema prakticky nikto. Pala je priznakom nedostatku kyselin, nie prebytku.

RNG

maria j, ked citis prebytok kyselin(pala),mas ich prave nedostatok. Pala je dosledok nedostatku kyselin, ked v zaludku kvasi a plyny a peny sa natlacia do pazeraka, kde palia. Z zaludku palenie nemoze byt, steny zaludka su ochranene proti kyselinam. A kvasenie v zaludku moze nastat len vtedu, ked je tam NEDOSTATOK kyselin.
Kvasenie v crevach a hnitie pokracuje, ked sa v zaludku kvasne nakterie a hnilobne bakterie nezabili dostatkom zaludocnych kyselin. Z vyvinutych plynov zo zaciatku tenkeho creva sa potom moze natlacit obsah z vrchnej casti tenkeho creva spat do zaludku aj s crevnymi bakteriami a to je potom uz naozajstna patalia a zlc z criev moze poskodit aj zaludocne steny. Tie su odolne na kyseliny, ale nie na zlc.

RNG

maria, ta kombinacia mlieka, nakliceneho obilia a soje je zabijak na travenie. Naklicene obilie je tazko stravit , ovela tazsie, ako roztlacene ovsenne vlocky. Mlieko-surove a casto aj kysle je problem pre mnohych starsich-nemaju dost enzymov na spracovanie mlieka(laktaza) a pomenej aj bielkoviny spracujucich enzymov, k tomu ked sa prida nedostatok kyselin(priznaky su pala, tazova v zaludku a naduvanie) tak mas pataliu .
Na tvojom mieste by som skusil brat najprv Betain HCl na zlepsenie zaludocnej casti travenia, lebo co sa tam nenatravi kyselinami, to potom hnije v crevach. A hnitie bielkovin vytvara velmi smradlave a naviac jedovate plyny(H2S)
Ked ti netravi dobre bielkoviny, mas v tele nedostatky roznych latok, co vedie napr k nervovym porucham, osteoporoze a znizenej imunite. Napriek tomu ludia navonok vobec nemusia vyzerat podvyziveni, mozu byt dokonca tlsti z cukrov(sacharidov) a tukov v jedle ale napriek tomu su na niektore latky podvyziveni.
Ak to Betain HCl sam nevyriesi, musis skusanim najst , ktora enzymaticka zmes ti pomoze.Je ich plno, specialne na bielkoviny je napr papain a bromelain(z ananasu)
A pre boha nejedz take krkolomne nestavitelne kombinacie, to by dalo zabrat aj celkom zdravemu traveniu.