Otázky na RNG

RNG

zufalka, curcumin je zlte farbivo, vytazok z korenia turmeric, ktorym sa v Indii farbi napr ryza na zlto, u nas horcica a podobne. Kde ho zozenies, to ti neviem povedat, ja totiz nebyvam na Slovensku. V mojich predajniach zatial nie je, mozno v buducnosti o nom pouvazujem, lebo je vyborne protizapalove(reumatici, klby...)
Na potravinove alergie niekedy pomahaju enzymi, ktore pomozu rozne zlozky potravin rozlozit, aby nezamorovali telo. Enzymov je velmi vela, poradit by som ti mohol, co by mohlo pomoct, az keby som vedel, na co mas potravinove alergie.

RNG

Menoneni, zinok na acne je pomerne dobry prostriedok na spomalenie tvorenia sa acni, ale kym sa skodlive tuky(znicene "rastlinne oleje" a rastlinne "masla", tj vsetko co nie je oznacene panenske, tiez oxidovane a spalene tuky) z tela nevycistia, acne sa stale bude tvorit. Kremami zvrchu sa da akurat zamedzit, aby hnisali.
Kokosovy olej je normalna potravina, moja zena ho pouziva miesany s olivovym na varenie a pecenie.
Oreganovy olej pouzivame vzdy pri nejakych nakazach, hlavne sezonnych "prechladnutiach" a ako protiplesnovy prostriedok, podobne aj GSE.

959

Ahoj RNG. Mám na teba otázočku. Manžel dobral včera minerály na kosti + Spirulinu.Chcem sa opýtať, či si ma kupiť ďalšie balenie, alebo urobiť prestavku.
On mal tu ruku nad lakťom hore až po plece boľavu, najma v kľude, lekár mu povedal, že to budu pravdepod. vyrastky.Povedal mi, že zatiaľ neciti zlepšenie.Tak čo povieš?Momentálne pije zelený jačmeň.
A ešte mi poraď za ten kokosak. Ideme na tu dovolenku, tak mam ho kupiť na to natieranie tela namiesto opaľovacich krémov? A možeme ho aj inak využiť, napr. orálne?Lebo sa mi zdá, že ho radíš aj piť.
A možem aj dcerku/ 7rokov/ nim na pláži natierať? Nespali sa? Alebo radšej kupiť opaľovacie krémy?
Tak mi prosím odpovedz na:
1.či si ma muž kupiť ešte miner.na kosti
2.ten kokosak, či použ. namiesto opaľ.kremu,či možem aj na malú dať, na čo sa da ešte použiť a koľko ho je v balení-to je tekuté ako olej?
3.mám začať brať vit. E pred dovolenkou /vieš, mam na silné slnko alergiu a nepomaha ani antihistaminikum Zodak..., vytvára sa mi taká žihľavka po tele/
Vopred ďakujem

majo2906

Dobrý deň.Našiel ste nejaké bezdextrínové doplnky ako b-komplex a bromelain?Pýtam sa len tak mimochodom aby ste nezabudli.

vaneska

RNG,
viem, na temu nafuknute brucho sa toho uz popisalo dost, ale ja mam tento problem asi 5 rokov.chcem sa len spytat, je naozaj priznakom nedostatku kyselin v zaludku. na nejakej americkej stranke - informacie o BETAINE som nasla, ze priznaky, nadprodukcie a nizkej produkcie kyseliny su rovnake...
ako teda zistim, ci je betain spravna volba? asi skusit to, isteze...ale ma napadlo, ak nahodou mam tej kyseliny nadbytok, neuskodi to, ked este dalsiu dodam formou tabletiek? a ake ine priznaky ma este ten nadbytok zaludocnej kyseliny?
dakujem za odpoved...a ospravedlnujem sa, ak sa ta pytam na to, na co si uz odpovedal, len ku konkretnej odpovedi som sa este nedopatrala...a po viac ako 5 rokoch by som chcela zazit to, ze si dam napriklad zeleninovy salat a brucho mi nenafukne...naozaj to zneprijemnuje kvalitu zivota.
DAKUJEM

mariaj

Tie enzymy boli myslim od firmy jameson a este ci by si nevedel co to je,ked sa mi"vygrguje" vyraznou chutou vajec avtedy som ich vobec nejedla a pozmrzline sa mi vygrguje ako po mydle.Mala som reflux/vracali sa mi stavy z dvanastnika/ aj malo kyseliny som mala,ale momentalne uz nahradu neuzivam,citila som uz moc.Vdaka.

mariaj

Este raz dakujem,skoda,ze som nevedela o tejto stranke skor,ale este poprosim.Velmi ma naduva po surovom ovoci a zelenine a aj po zakysanke/po sladkom mlieku nie/,resp. teraz jjedavam take zmiesane vydatne jedlo,po ktorom ma naduva,a momentalne vylucovacou metodou zistujem,co to je.Otom ovoci a zelenine azakzsanke viem uz davno.Toto vydatne jedlo obsahuje vela suseneho mlieka,naklicene obilie-surove a sojovu muku.Na tieto 3 veci tipujem,ze jedna z nich mi robi to naduvanie s hnusnym zapachom, ,Naproti tomu si robim kasu s ovsenymi vlockami-surovymi,jablkom-surovym a smotanou a nenaduva ma Niekto mi povedal,ze ked mi nestravuje ovocie a zeleninu,ze mi nestravuje vlakninu,ale co tie ovsene vlocky?Tie obsahuju vlakninu.Mala som nejaku zmes enzymov,co obsahovala aj enzym na travenie vlakniny ,ale napomohlo,navyse mi bolo z nich zle,takze asi 400 sk v kosi.DAKUJEM

zufalka

RNG toto co popisujes : Zoparkrat som musel brat protialergicke doplnky, ako Quercitin a curcumin, inac vitamin C a bromelain dostavam pravidelne v caji a enzymoch, co beriem
pomaha toto i na potravinove alergie?a kde zozenem ten cucrumin??
ake caje co spominas ze pijes na to pomahaju,spomen daktore.
dikes

menoneni

ahoj rng chcem sa spytat, chcem si precistit telo od plesni co si mi raz poradil a to oreganovy olej kksovy olej a probiotika. dobral som cely oreganovy olej aj kokosak a chcem si kupit znova este raz tieto veci. mozem tolko toho pojest? alebo mam chvilku počkat? a dalšia otazka. mam akne a koreniny akne že vraj zhoršuju. mam brat roaccutane ale nejak ho vynechavam už mesiac a akurat minuly tyžden sa mi spravila jedna podkožna vyražka teraz neviem či z toho oreg. oleja alebo mam opet uživať roaccutane? a Zinc for akne pomaha? a kolko stoji este protokol dr. berkinsona? možno pričina je v organizme. celeho akne.

RNG

Mariaj, Enzyme star uvadza privela zloziek nez by mohlo byt na ucinnost.
Ucinne mnozstvo Betainu HCl je samotne niekolko piluliek(400 az 1600 mg), Takze je to jeden z tych produktov, ktore maju vela zloziek a z kazdej primalo. Preto zrejme neuvadzaju ani jednotlive mnozstva alebo aktivne zlozky. Cena je ale mimoriadne mastna za 60 kapsul.....