Otázky na RNG

RNG

Neuspesnost chemickej antikoncepcii je hlavne z nespravne vlozenej alebo primalej davke.
Lekari ju neradi odporucaju, lebo to ich viacmenej vyradi z uzitocnosti, totiz pri chemickej antikoncepcii nie su skodlive pre telo a pacientky prestanu navstevovat gynekologov. Moja zena ju pouzivala vyse 15 rokov.Je to trochu nepohodlne, ale ked si na to zvyknes, nie je to az taky problem.

959

A ešte som ti zabudla popriať, nech sa vam to hosťovanie vydarí a nech vam vyjde všetko podľa vašich predstav.Aby boli spokojní nielen hostia, ale aby ste z toho mali najma vy dobrý pocit,že sa u vas dobre bavili a citili.
Držim palce.

959

RNG, ďakujem za odpoveď.Ti si naozaj vzdelaný a veľmi rozhľadený človek. To nie je ani pravda. Som z toho paf.Normalne nám dávaš rady aj ohľadne žensk. vecí a ankoncepcie. To snaď nie je ani pravda.Klobuk dole. Normalne si poznal aj Mirenu.Som milo prekvapená. Myslela som si, že mi veľmi na moju otazku ani neodpovieš.Aj muž sa mi smial, že či som normalna ťa takýmito žensk. vecami zaťažovať, že predsa nie si aj gynekolog, že už aj tak strašne veľa vecí vieš z iných oblastí a že aby som nechcela od teba aj toto.
A na margo tej chemickej antikonc..Som rada a veľmi, že ju odporučaš, nakoľko aj teraz keď mám tu 3-mesačnu prestávku /kým mi nezaložia DANU/ tak som po prvý krát začala používať chem. ochranu.No až ti mam pravdu povedať, nejako si na ňu neviem zvyknuť. To vieš, keď som skoro 13 rokov mala to teliesko...
Ale som rada, že mi neublíži, lebo som sa kus bala, či nie je škodlivá.Gynekologička mi totižto chcela teraz keď mi vybrala DANU dať hormon. antik., no ja ju jednoducho nechcem.Bojim sa jej, tak mi odporučila tuto chemicku.
Možno že pouvažujem a ostanem pri nej. Vari si aj zvyknem, len veľa ľudí hovorí, že nie je vobec spoľahlivá.

RNG

Esate na mirenu, hormony z nej sa uvolnuju do krvneho obehu, tj do celeho tela, never reklamam. Ved pre to je zmeneny celu cyklus
A uz utekam, mam velmi plny tyzden, okrem obvykleho pretazenia v robote tu hostujeme aj par ludi zo Slovenska, Arcibiskupa Sokola, vladnu skupinu s podpredsedom vlady panom Caplovicom, ktory sa zastavil na Slovenskom dni poriadanym tunajsou Alianciou, tam vystupovali aj tanecna a hudobna skupina zo Zvolena(Polana) a tiez nas bavil a spieval znamy spevak Skrucany .
Proste mame program nabity a utekam

RNG

A naviac nie su extra ucinne, jedna z mojich znamych otehotnela aj s nim a bola to pekna patalia! Mala mesiace strach, ze sa dieta narodi poskodene!

RNG

959, ja som myslel tzv Chemicku antikoncepciu=spermicidy, ktoru pouzivas len pred sexom a ktora sa z tela vycisti za den -dva najneskor a nie je hormonalna. Je to len ciastocne kysla pena ci lubrikant, ktory je spermicidny.
Nie je to nic noveho, tato metoda sa pouziva uz od cias kralovnej Kleopatry(ona pouzivala kysle vina, dnes sa pouzivaju peny a gely obsahujuce slabu organicku kyselinu Nonoxyl, 9 az 24%.
My sme to pouzivali pred rokmi a akosi malo pozornosti sa tu tomu venuje, hoci je to metoda definitivne minimalne skodliva pre telo a pomerne velmi ucinna, teda ako antikoncepcia samotna.

959

Hormonalnu antik. som v živote nemala, ani nechcem - teda vo forme tabliet.Skušala som 3x a ani s jednou sa to nezaobišlo bez problémov.

959

RNG, akurat tu čitam príspevky a zaujalo ma, ako pišeš aj o menej škodlivých antikoncepciach. Vieš mi poradiť aké su to? Lebo neviem, či sa Ťa možem opýtať aj na tuto temu, či mi budeš vedieť odpovedať.
Rozmyšľam, či si po tretí krát opať dám zavediesť vnutromaternicové mechanické teliesko / teraz som si ho po 5-tich rokoch dala vybrať, tak mam pauzu/.
Mala som ho už 2x a v pohode,jedine pri ňom je dlhá a silná menštruacia, alebo si dám-neviem či ti to niečo hovorí-
Mirena - je to tiež teliesko, ale s nepatrným množstvom hormonov, ktoré sa v malých dávkach uvolnuju, ale nie do celého tela. Výhoda Mireny je v tom, že žena krváca max.3 dni, alebo vobec.