Otázky na RNG

RNG

Betain HCl vyriesi nafukovanie(kvasenie) v zaludku, ucinok je okamzity(tj s prvym jedlom a dost Betainu HCl.
Kolko je "dost" je individualne, podla jedla a nedostatku kyselin.
Ja beriem od dva do 5(pri velkom jedle zoberiem 3 a o hodinu a pol ked sa mi zacne grgat pridam este 2, podla potreby)
Enzymi a probiotika vyriesia nafukovanie v crevach.

vaneska

RNG.
pred nedavnom som pisala o tom mojom nafuknutom bruchu. skusam ten betain, ale necitim ziadny rozdiel, dnes som to zvysila a s jedlom som si dala po 2 tabletky.
nechcem by netrpezliva,ale ako rychlo by to malo zabrat? alebo to mam este zvysit na 3 tabletky?
dakujem krasne a pekny den do USA zelam

RNG

Jaja, v USA kebu dokazali, ze akykolvek potravinovy doplnok ci prisada(ecka) su akokolvek skodlive, tak ich FDA okamzite stiahne z trhu. Pravidla o bezpecnosti na ne su presne rovnake, ako na potravinu.
O skodlivosti doplnkov pravidelne pisu agenti farmaceutickeho priemyslu na pomylenie verejnosti a aby si verejnost neuvedomila, ze doplnky neskodia a skoro vsetky chemicke lieky skodia.
A lekari im v tom casto nevedome, ale aj vedome pomahaju.

jaja

mám kamošku, kt. je zásadne proti potr. doplnkom, a vravela mi o nejakých rakovinotvorných účinkoch, ževraj to bolo aj v pravde... čo to má byť? ten článok som nečítala...:-))) ja som momentálne za to, že namiesto liekov použijem radšej niečo takéto, prípadne homeopatikum (proste náhrada), ale zarazilo ma jej tvrdenie...

RNG

zdurene uzliny znamenajku nejaky zapal, nejaku infekciu velmi pravdepodobne, Ja by som pre istotu osobne zobral 2x30 kvapiek GSE az pokial neodpuchnu.
To moze byt zub, mandle,vnutorne ucho atd.
Ale moze to byt aj alergia(je doba vysokych hodnot pelov), ale v tom pripade by si mala aj zapalene oci a obvykle aj tecuci nos.
Vtedy treba brat 3x500 mg quercitinu , 2x600 GDU bromelainu a 3 gramy vitaminu C.
Na tie menstuacne problemy som myslel yam + pupalku alebo damianu alebo Dong Quai. Zakladny je Yam, ostatne su pridavky na zlepsenie ucinku.

zufalka

dik RNG.
prosim ta este 1 otazocka-postrehla som teraz dost zdurene uzliny/neviem odkedy/ na krku,no vobec ma ale nebolia.je to vazne,ked ma nebolia?musia pri infekte vzdy boliet?/som trochu nachladnuta,tak neviem ci to z toho-no nebolia/
...akdesi spominas ze yam sa bere 2 tyzdne z mesiaca-ktore 2tyzdne?tie prve pred ovulaciou?ci po nej? a mozem miesto toho brat pupalkovy olej?ja mam spinenie az do ovulacie,a tesne po nej par dni bolest...?/HAK neberem a ani som nebrala/