Otázky na RNG

RNG

Dumbier(ginger, ingver) je dostat vo forme zelatinovych cukrikov, nakladany alebo ako korenina v prasku. No a samozrejme, cerstvy koren(ci vlastne pakoren)

RNG

DGL su tabletky na hryzenie, dumbier som spomenul parkrat cerstvy koren alebo kandizovany tj posekany na platky, uvareny v sladkej vode a suseny pri 100 stupnoch celzia v peci. Ten cukrovy syrup treba chladit, a tiez ma v sebe plno na zaludok ukludnujuceho dumbiera.

959

A ešte som ti zabudla napisať ohľadne toho draslika.
Minule pri odbere krvi som mala všetko OK, zazrak aj draslík, len po prvykrat som mala nizku hladinu sodika-to nie je zlé? Alebo čo to znamená?
Ďakujem.

959

RNG,veľmi pekne ti dakujem za všetky tvoje odpovede.
Len mi , prosím ta vysvetli, tie bylinky čo uvádzaš na ten moj žaludok-teda proti tomu, aby mi nebolo špatne, to dostať vo forme čajov, alebo su to tablety, popripade sirupy?
A myslíš, že mi to pomože?Lebo mne byva naozaj veľmi často tak zle-pocit na vracanie, keď aj skoro nič nezjem,proste že to vtedy nemože byť z jedla, ktoré by mi "kyslo v žaludku".
Som z toho zufalá.Branim toho Betainu sa mi to,mysliš upraví?Či nie?

RNG

959, jedz banany a sol s tou solou, co obsahuje 38% KCl. Skus to a uvidis, ci to staci.
Strata draslika zavisi od mnozstva prijmaneho sodika, takze mozno solenim nizkosodikovou solou sa to napravi.
Ak nie, bral by som extra draslik vo forme citratov, maleatov, glycinatov a podobne, lebo v tejto forme su ovela ucinnejsie v tele, ako chloridy.

RNG

959, spatne od zaludka byva hlavne vtedy, ked sa jedlo v zaludku kazi,, lebo tam nie je dost zaludocnych kyselin, ktore by bakterie sposobujuce kazenie zastavili alebo vyhubili. A pomoc na to je dodat si viac kyselin
alebo/a regenerovat cinnost zaludka, jeho parietalnych(oxyntickych) buniek(vylucuju kyselinu) a zymogenickych, vylucujucich pepsinogen.
Bolesti mozu byt aj z roznych nakaz a zapalov, tie treba adresovat sirokospektralnymi antimikrobialnymi.
.....
Psychika moze ovplyvnovat cinnost zaludka, vylucovanie kyselin a enzymov a krcove stahy zaludka.
Proti krcom zaludka a zaroven dobre na regeneraciu si DGL, vytazok z byliny Glycyrrhyza glabra, tiez znama ako sladke drievko, lekorice, liquorice alebo sladovka hladkoploda.
Tiez pomaha dumbier.

959

RNG,vrelá vďaka za niekoľko mojich otazok.Viem, som si vedomá, že som ti ich položila naraz veľa, ale neodpovedal si mina :
1.čo odporučaš na tie moje stavy, že mi byva veľmi špatne od žaludka, pocit na odpadnutie, závrate-najma ak mam isť medzi ludí,je to pravdepodobne zo psychiky,myslíš,že sa aj to branim Betainu po čase zlepši, že sa vyhnem týmto pocitom, alebo treba brať niečo iné na to

2.ešte som sa pýtala,či tie drasl. tablety mam nahradiť želat. kapsulami, alebo nebrať ani tie a iba tou soľou soliť a uvidím, či sa mi potom draslik nezníži
Ďakujem

RNG

Nizky chorelesterol je obvykle sposobeny dietou s primalo kaloriami. Vacsinu cholesterolu(az 80%) si telo vyraba z prebytkov cukrov v peceni.
.....
Ak mas poskodenu pecen, tiez to moze mat vplyv na nedostatocnu vyrobu cholesterolu a zlci. To by sa malo ale ukazat pravdepodobne v krvi.
A na to som tu casto uvadzal regeneracny a cistiaci protokol dr Berksona

golllla

RNG, mam nizky cholesterol(moze to byt z toho ze mam probl.so stitnou,ale uz vyoperovana-z casti, alebo je v tom nieco ine?)a co moze mat za nasledok toho ze mam nizky - hranicny cholesterol??? Dakujem za odpoved