Otázky na RNG

RNG

Zalezi od namahu. Da sa odcvicit medzi 200 az 900 kaloriami, co by teoreticky reprezentovalo 50 az 200 gramov sacharidov, ale cast energie je aj z bielkovin a tukov, takze viac, ako 2 krajce chleba neodcvicis.
Je to smutne, ale dievcata co robia aerobics a cvicia hodinu si to doplnia jednou coca colou(teda starym receptom, ktory ma v sebe este cukor, nie kukuricny syrup)

Martin_242

RNG: Ďakujem Ti pekne za odpoveď.
Prečítal som si aj Tvoj príspevok o fruktóze/glukóze a som prekvapený - to, že fruktóza je silne tukotvorná, som vedel, ale že až 95% skončí v pečeni, to veru nie.
Chcem Ťa poprosiť o radu, aj keď viem, že si proti posilňovaniu, koľko gramov glukózy je podľa Teba po silovom hodinovom tréningu vhodné prijať na 90kg jedinca?
Tak, aby som dostatočne doplnil spotrebovaný glykogén, ale aby prebytok nešiel zbytočne do tuku.
Ďakujem!

RNG

Na ukludnenie zaludka je dobry dumbiet, najlepsie cerstvy, ale aj suseny a kandizovany su OK, ja ich nosim na vsetky dovolenky so sebou(proti morskej nemoci a problemom z kolisania na lietadle).

RNG

ada1, zrejme to nie je take zle, ale bral by som pre istotu aspon 1-2 tabletky, alebo este lepsie kapsule mineralov denne ako napr Bone reinforcer(tablety), alebo Bone essentials(kapsule)To nikomu nezaskodi, hlavne zemam, co maju neskor v zivote velku pravdepodobnost na osteoporozu. Kostru si treba budovat a posilnovat.

ada1

Dobry den RNG
Prosim Vas o odpoved - od 12.5.08 cakam na odpoved od Vas, co mi poradite.Chcem letiet na dovolenku.Prosim Vas o radu!!!
Odpovedali ste mi ze su to priznaky tetanie ale teraz neviem co dalej.
Narychlo som si nieco precitala na nete ale...
Je pravda ze mi bylinkari vždy hovoria ze mam neurozu zaludka ale lekari ….
Bola som na EEG a vsetko bolo v poriadku.
Mozete mi prosim poradit co dalej?
Treba riesit problem s lekarmi a co je pricinou vzniku?
Ako sa tetania zistuje?
Ako sa lieci?
Mozem letiet?
Pripadne ako sa tychto neprijemnosti pri lete zbavit alebo ich potlacit?
Pred letom som bola na odbere krvi a vapnik bol v poriadku.
Prosim napiste mi nieco viac, pripadne prosim poradit literaturu, lieky -všteko co by zabralo!!!
Ale este nechapem preco mi bolo zle len pri vzlietnuti a pristati?
Keby som sa bala ako mi lekari tvrdia tak sa zlaknem pri prvom krci a cely let mi je zle.Nie?
Doteraz mi to nikto nevedel vysvetlit ani vo VLU v Prahe.
Strach z letu som nemala! A let aj kde som sa dusila som zvladla v klude.
Bežne taketo problémy nemam obcas mam krc v nohe, žaludku.
Dakujem Vam za odpoved, lekari nevedeli povedat nic.Dakujem

RNG

Z vyskumov Linusa Paulinga a jeho kolektivu maximalna davka vitaminu C, tzv tolarancia criev(hnacky) je medzi 50 a 100 gramami neutralneho. Toxicka je este ovela vyssia.
On sam bral denne 18 gramov askorbatu sodneho dlhe roky.
Dnes lekari zaoberajuci sa potravinami a doplnkami odporucaju denne brat 3 az 5 gramov,
nemyslim si, ze tolko beries. Mimochodom pomaranc ma 52 mg na sto gramov vahy. Cize na 5 gramov vitaminu C by si musela zjest skoro 10 kg pomarancov....

jaja

ked užívam potr. dopl. vitamín c, tak môžem jesť ešte potraviny s obsahom tohto vitamínu (citrusové plody napr.)?