Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Otázky na RNG

RNG

hyaluronicka kyselina je sucast klbovych a koznych struktur. Oralna forma je ovela ucinnejsia na absorbciu, ako transdermalna(tj z kremov)
Chemicky je to non-sulfated glycosaminoglycan, s velkostou retazca od 15000 dalton az do vyse 3 miliony.
Crevna absirbcia je limitovana na okolo 20 000, ale dlhsie hyaluronany sa v zaludku rozlozia na kratke, stravitelne.
Z kremov sa teda absorbuje prakticky nic, pokial tam nie su zlozky ultramale o com velmi pochybujem. Kozna priepustnost je znacne mensia, ako crevna
Celkove mnozsto hyaluronanu v tele je asi 15 gramov a oralne doplnovania su klinicky ucinne.Tak na klby, ako aj na kozu.

RNG

pravda, sinupret nie je ziadne homeopatikum ale zmes piatich roznych bylin, znacne ucinne. Je to potravinovy doplnok, hoci sa predava ako liek(Nemecko)
Rozhodne sa nijak nebije s inymi potravinovymi doplnkami.

nika-v

Otázka pre RNG
Dobrý deň,navštívila som Vašu internetovú ponuku s doplnkami výživy a objavila som tam doplnok s kyselinou hyaluronovou. Mohli by ste prosím napísať o nej niečo bližšie? Viem že sa používa v estetickej kozmetike, ale chcela by som vedieť či je jej vplyv na pokožku podobný aj keď sa užíva vnútorne. Ďakujem.
Nedá mi ešte reagavať, prečítala som si veľa rád ktoré tu trpezlivo vysvetľujete, máte veľký prehľad,všetka česť.

pravda je taká...

užívam sinupret- vadia mu nejaké vaše potrav. doplnky? (malo by to byť homeopatikum) alebo všeobecne homeopatikám, ked je to na "prírodnej" báze. za odpoved dakujem

RNG

eva10, spirulina je jedlo, hoci znacne koncentrovane. Kolko z neho zjes zalezi od teba.
Su ludia, co jedia spirulinu na hrste. len je to velmi drahe jedlo.
Kvoli obsahu roznych vzacnych zloziek ako doplnok k normalnej strave odporucam 1 az 5 gramov(limitovane hlavne penazenkou)
V Japonsku su miliony ludi, co jedia aj vyse 10 gramov denne roznych morskych a inych zelenych .
Do kategorie tychto superjediel patria ale nie len morske a sladkovodne riasy, ale aj rozne mlade travy, ako napr tu casto spominana, jacnemma trava(barley grass)

eva10

pre rng
pri uzivani spiruliny je jedna davka - 3 tablety. Uzivaju sa spolu 3 tablety pred jedlom? Staci 1x denne? dakujem za odpoved

RNG

borko, ked si vazis svoje zdravie, vyhybaj sa tymto chemickym drogam. Nejeden mlady na ne doplatil krvacanim do mozgu.
Mladi maju dostatok hormonov, nepotrebuju drogy.