Otázky na RNG

RNG

kkristy, ja beriem 2-3 Betainy s kazdym jedlom, lebo ako starsiemu mi moj zaludok(parietalne bunky) uz neprodukuje dost kyselin na dokladne travenie.
Vino a pivo nevytvaraju kyseliny, naopak rozriedia ich a preto sa uzaver medzi zaludkom a pazerakom neuzavrie tesne(uzaver zavrie na signal vysokej koncentracie kyselin v zaludku) a bublinky z kvasenia(peny) sa dostanu do pazeraka a palia.
Pala je dosledok neuzavreteho uzaveru alebo kvasenia v zaludku, ktore moze nastat len pri NEDOSTATKU kyselin

ehmka

Odporucil si mi 3x 1 gram kaprylickej kyseliny denne, ale som si vsimla ze 1 tabletka obsahuje 350mg,.Takze mam jest 3x3tbl? Teraz som si vsmila ze odporucas davky po gramoch, najprv som si myslela ze je to preklep:)

kkristy11

RNG, ja vacsinou beriem tak ze jeden (betain)denne, mozem to tak brat aj dlhodobo?Neuskodi mi to?A nevadia veci co vytvaraju kyseliny (vino,pivo a pod..)?dakujem:)

RNG

majo, mozem prihodit zopat tych B komplexov len tak pre teba do dalsej zasielky, ale v obchode ich inac drzat a prechadzat cez cely schvalovaci proces sa mi neoplati.

RNG

959 ja odporucam lyzicu(7-9 gramov ) lecitinu, takze si vypocitaj, kolko by to bolo tabletiek!
Preto to odporucam davat do zeleninovych polievok, totiz tam sa to rozvari a ani necitis, ze taku davku lecitinu beries.
Okrem toho tabletky su drahsie a obsahuju tabletovacie pridavky, ktore telo nepotrebuje.Cisty lecitin je to, co potrebujeme na cistenie zil a mozgovu cinnost.

RNG

kristi, to nie je nahoda.
Hnacky su sposobene tym ze telo chce vyhodit kaziace sa latky a kazenie moze v zaludku nastat len pri nedostatku kyselin. Kyseliny v zaludku zabiju skoro vsetky bakterie, okrem laktobacilov, ktore su na kyseliny odolne.Aj tie potlacia natolko, ze v zaludku nenastane ziadne kvasenie.

majo2906

959 ak chceš aby lecitín bol pre teba veľmi užitočný tak nejedz predtým ani potom v rozmedzí 3-4 hodín žiadne tuky...ja som si tento fakt neuvedomoval ale ked som si dal na to pozor tak výsledky sa dostavili...napr. tým že mi už nie je zima na ruky ani na nohy a ľahšie sa mi žije.

majo2906

Zdravim RNG.
Máte pravdu že váš b-complex plus C je výhodnejší ale často som opakoval že obsahuje pre mňa alergény ako kvasnice a maltodextrin a pre mamu aj citrusy, lebo by tiež mala záujem užívať b-complex.Ale ked sa Vám to neoplatí tak nemusíte len kvôli mne prerábať dalšie peniaze.

959

RNG, keby som brala LECITIN v tabletach, má ten istý učinok na prečistenie ciev ako v pračku/granulovany/?
Ak ano, tak koľko tbl.brať denne? Alebo stačí 2x do týždňa po 1 tbl.?
Ďakujem