Otázky na RNG

RNG

Daria, pri ultranizkosacharidovej diete na potlacenie kandidy odporucam 3 lyzice kokosoveho oleja. Je to nielen protikandidivy a protiplesnovy prostriedok ,ale aj nahrada sacharidov a zdroj energie.
GSE sa pouziva obvykle ako vodny roztok.
60 kvapiek do litra vody, pit postupne pocas dna.
Na vacsie davky GSE su vhodnejsie kapsule, kedze vodny roztok je dost horky a predstavit si brat 120 kvapiek za den(pri streptokokovych infekciach) nie kazdy dokaze, kdezto 3x3 kapsule nie je problem zobrat.

RNG

oli, kkristi a ini,
naucte sa pocuvat svoje telo. Kazdy sme individualni, co pre niekoho robi dobre, druhy neznesie. Ked vam nieco nerobi dobre, nahradte to okamzite inym.
Na stastie nam priroda dava statisice latok, je mozno si medzi nimi vybrat.
Repik ,medovka(melissa oficinalis) zazvor(dumber),aloe, sladovka(licorice,glycerrhyza glabra, sladke drievko a vytazok z neho DGL)su vsetko vyborne utisovada-posilnenia zaludku.
DGL dokonca klinicky ucinne hoji poskodene steny zaludka.

RNG

vaneska, multienzym je hlavne na creva. Zaludocne kvasenie adresuje Betain HCl.
Toho ma Multienzym pomerne malo,takze mozno by ti pomohlo brat 1-2 tabletky Betainu s vacsim jedlom.

kkristy11

Oli, ja som ho radsej vynechala uplne. Zaludok ma boli uz treti den aj ked nie tak intenzivne. Vcera vecer to bolo hrozne, pomohla mi smecta a zazvorovy caj. Neviem co to moze byt, nezvykol ma zaludok nikdy boliet. Ani nezvraciam,len ma proste boli stale. Dufam ze to prejde:) A dakujem za typ...skusim ten repik.

oli

kkristy11,možno máš podráždenú sliznicu žalúdka a čriev. Ja vtedy pijem repíkový čaj,ktorý pôsobí hojivo na sliznice aj z vnútra. Možno načas by si mohla vynechať ten oregánový olej, neviem čo na to povie RNG.

vaneska

RNG,
skoro 2 tyzdne beriem multienzym. chcem sa spytat,po akom case by mal zmiznut pocit, teda nielen pocit, ale naozaj nafuknute brucho. najprv sa mi totiz zdalo, ze to celkom aj pomaha, ale teraz je to take ako pred tym. pri tom nejem ziadne nezdrave veci, ziadna biela muka, zbytocne nesladim, biely cukor vobec nepouzivam, ziadne tazke jedla...beriem aj probiotika - vecer 1 kapsula. 10 dni som uzivala psylium na precistenie criev...
neviem teda ci mam len pockat, alebo je problem niekde inde...
dakujem.
a este jedna vec pre vsetkych, ktori chcu bojovat s plesnami. po nizkosacharidovej diete, o ktorej sa tu pisalo, spolu s oregan. olejom, GSE, kokosovym olejom, probiotikami a psyliom som sa citila velmi dobre, fakt to pomaha si myslim, a chut na sladke vobec nemam:-). tuto dietu mozem len ODPORUCIT kazdemu, kto chce "zatocit" s plesnami.