Otázky na RNG

RNG

adaptogeny su prirodne latky ktore pomozu telu sa prisposobit(adaptovat) na rozne situacie. Nie su to lieky takze ich nehladaj v lekarni ale doplnky potravin=doplnky vyzivy. Menovane drzim aj ja v predajniach.

saasa

Rng, uvayujem o tvojom prípravku ocuplex,ale zistila som, že niektoré látky sú tam koncentrované vo veľmi vysokých dávkach,vit.A zinok, niekde som čítala, že max.denná davka Zn 15mg.Nemože to zase na nioečo iné škodiť?

cloe

dakujem za radu..
tie adaptogeny su to lieky? ak hej,daju sa zohnat v lekarnach bez predpisu?
a co s pevnostou pokozky?

RNG

milo,, palenie je dosledok pravdepodobneho zapalu sliznice.Kedze urolog nenasiel bakterie, budu to asi virusy(herpes, hpv, citomegalovirus...)ktore nosime stale v tele.
Skus pouzit antiviralne prostriedky, ktore som uz tolkokrat menoval.

RNG

cloe, nervy su casto napadnute virusami. Odporucam ti hlavne antiviralne doplnky. Na regeneraciu nervov je dobre brat vela rybacieho oleja(3x3 gramy) , zinku(50 mg) a selen(400 mcg).
Pomozu aj adaptogeny ako astragalus(2x1 gram) a Dong Quai(2x1 gram)

RNG

li, casto aj ja mam v tom gulas. Je toho tak strasne vela a ja pri starsom veku, zhorsenom traveni,velkej nadvahe, cukrovke a nachylnosti na rozne plucno prieduskove infekcie od mala to nemam lahke(inac to bol hlavny dovod, preco som sa zacal o doplnky zaujimat, lebo mnozstvo liekov by ma davno dorazilo)
....
Prva vec je samozrejme prisun spravnych materialov pre funkciu tela.
Zasady su:
1.co najmenej priemyselneho spracovania, vyhybat sa vsetkym tukom, ktore nie su panenske, vyhybat sa rafinovanym cukrom a jemnym bielenym mukam, konzervam a konzervacnym prostriedkom, jest hodne zelenin, aj surovych, celozrnne produkty a orechy a viac ryb, menej masa z cicavcov.
....
2.napravit si travenie a absorbciu tela, lebo zoslabene vedu k podvyzive a oslabeniu tela( zaludocne kyseliny, enzymi, probiotika)
....
3. Pravidelne cistit a regenerovat vsetky organy v tele:
creva vlakninami a probiotikami
ladviny cistiacimi cajami(chanca piedra...)
pecen hlavne vytazkami z ostropestreca(sylimarin) alfa lipoickou kyselinou a selenom,
cievy lecitinom
nervy rybacimi olejami.
.......
Aktivne sa branit proti kazdej nakaze co najskor, nevyckavat, kym sa lekarom uraci urobit diagnozu, lebo bakterie/virusy/kvasne infekcie medzitym nezahalaju a poskodzuju telo.
Priroda nam na stastie dava hromady sirokospektralnych antimikrobialnych prostriedkov, ktore sa daju aj kombinovat pre zvysenie ucinnosti, takze v praxi kym lekar zisti, o co sa jedna, moze byt uz pricina aj uplne potlacena.
Neberte to ako navod na nechodenie k lekarom, ale ako navod na doplnenu urychlenu obranu miesto vyckavania.
....
Dufam, ze toto mnohym pomoze aspon ciastocne sa zorientovat.
.....
Inac zalezitost doplnkov je presne v zmysle slova doplnky, tj ked telu nieco chyba, co si nevie zaobstarat z potravin, lepsie je to doplnit, nez sa trapit bez toho.
Pritom si ale vzdy treba uvedomit, ze doplnky su priemyselne(doplnkovy a potravinarsky priemysel) vyrobky aj ked sa vacsina vyrobcov snazi neznicit hodnoty prirodnych materialov, z ktorych su vyrobene.

cloe

da sa mi pomoct?..asi 2mesiace nemam citlive ani na dotyk pysky ohanbia,odkedy prekonavam zapal rodidiel,bude to v poriadku?o vzruseni teda tiez nemozem ani len v naznaku hovorit..odkedy mam ten zapal moja pokozka je akoby roztiahnuta a rozchodena,pysky nie su pevne,nie su dokrvene vlastne vobec ich necitim ..gynekolog mi poradil neurologa,vraj na pricine budu nervove zakoncenia..bude moja sexualna stranka v poriadku? ako ju vratit do normalu?da sa mi pomoct?

millo

RNG,mozes mi,prosim ta,poradit nieco zo svojich produktov na problemy s palenim v mocovej trubici?Hlavne po kazdej ejakulacii mam velmi silne palenie,ktore trva aj niekolko dni a tiez je doprevadzane zapachom cpavku.Urolog mi s tym neviem pomoct,neviem,ako sa tohto problemu zbavit,dost mi to komplikuje zivot.Dakujem za radu.