Otázky na RNG

RNG

mnohokrat som tu opakoval antiviralne doplnky, zrejme ich musim zopakovat znova.:
zinok, selen, Lactobacilus bulgaricus, l-lysin,aloe vera, echinacea, astragalus baza, extrakt z olivovych listov, GSE, oreganovy olej....
Najsilnejsi, co je na trhu na Slovensku je chaparal.
S vyssiou odolnostou voci virusom sposobujucim bradavice(hpv) aj inym virusom je pravdepodobnost vzniku novych bradavic a inych viralnych prejavov podstatne nizsia.

li

RNG,mozem sa ta spytat ci nevies ako sa mozem zbavit bradavic na bruchu. citala som, ze bradavice su virusove ochorenie koze a naozaj ich mam iba poslednych par rokov a stale mi pribudaju. su nato nejake doplnky vyzivy?

RNG

li, ked enzymi dokladne nezapijes, mozes mat v zaludku krce.
Potravinove doplnky dochadzaju ako silne koncentraty, ktore treba dokladne zriedit vodou.
Na zapchu ale nepomozu, len na zlepsenie travenia. Na zapchy treba vlakniny(lanove semeno, ovsenne vlocky,celozrnne produkty, psylium, jablcny pektin, citrusove pektiny...).

Niekedy pomoze zobrat lyzicu olivoveho oleja, este lepsie kokosoveho oleja, lebo ako sa ludove hovori, "creva si treba vymastit".

li

dakujem za vysvetlenie nizsie:-) chcela by som sa este spytat na multi enzymy, kt. som si kupila u teba v obchode. myslim, si ze mam po nich krce. moze to nieco znamenat? vlastne som si to kupila kvoli zapche, ale neviem nic blizsie na co este sluzia.

RNG

LKVB-6 alebo Ultra KLB-6(v mojich predajniach) su mierne prostriedky pomahajuce niekomu udrzat si vahu, ba dokonca niektori spomenuli, ze im pomohli dokonca schudnut.
Skladaju sa z malych mnozstiev latok ako jablcny ocot, ktory ciastocne potlaca apetit, ked ho zoberies pred jedlom, Lecitin ako emulzifikator tukov, kelp ako zdroj mineralov, hlavne jodu na vyrobu enzymov a vitamin B-6 prispievajuci(stimulujuci ) k metabolizmu.
Ako som povedal, davky su relativne velmi male na naozajstnu klinicku ucinnost, napriek tomu ale je dost ludi, co na to veria, ci uz naozajstny ucinok alebo aspon ucinne placebo.

lkvb

RNG,
chcem sa ta opytat na tvoj nazor na pripravok LKVB6.
myslim, ze tu bolo aj samostatna tema venovana tomuto produktu, ale dako sa v tom aj tak neviem zorientovat. moj metabolizmus nie je kto vie co, zjem polovicu z toho, co moja rodina a ked nahodou trosku viac, hned priberam, a to sa stravujem pomerne zdravo a pravidelne cvicim.
pripadne: existuje nieco ako harmonizator metabolizmu - a nie je to placebo?!

RNG

saasa, odporucene denne davky su udaje z roku 1948, teda uz davno zastarale v svetle novych vedomosti a vyskumov, ktorych sa hlavna vetva zdravotnictva zialbohu zatato drzi.
Zinok do 75 mg neskodi telu a su ludia, co ho vedia spotrebovat ucinne ak 50 mg denne.
Totiz zalezitost je aj absorbcia, ktora nie je 100%, ale niekedy len 10% a menej.
Napr vitamin B-12 ma cez zaludok len 2% max absorbcie, preto sa oralne odporucaju obrovske davky, aby sa do tela aspon nieco dostalo.

RNG

nestravitelne bielkoviny zahrnuje hlavne teplom/oxidaciou znicene a prebytocne.
Stare syry, cokolada, privela bielkovin naraz v jedle, co telo nestaci spracovat