Otázky na RNG

RNG

utesena, oba su len p;otravinove doplnky, nie lieky. Preto nemaju presne pokyny na branie.
Beries tolko, kolko ti telo potrebuje.To je individualne, podla toho, aky mas nedostatok a velkosti jedla.
Betain HCL ale nie je dobre brat na prazdny zaludok, ale len s jedlom a najneskor 1 hodinu po jedle.
Enzymi sa mozu brat pred jedlom na cistenie tela alebo s jedlom na stravenie jedla.

RNG

Rasty , kedy brat aloe je viacmenej jedno. Ale do krvi sa vseobecne najviac dostane, ked veci beries na prazdny zaludok.
Aloe je na to vyborne, lebo je hojive na zaludok.
.....
Niektore doplnky sa nedaju brat na prazdny zaludok(koreninym drazdidla, kyseliny),
niektore zase potrebuju na ucinnost aj ine latky brane naraz.

RNG

tittel, ester C je patentovana forma kalcium askorbatu, esterizovana.
podla povodneho vyskumu ma polcas zivota v tele ovela vyssi, ako kyselina askorbova a tiez o trochu dlhsi, ako askorbat vapenaty.
Nevyhoda je hlavne vysoka cena(patentovane).
Buffered C je obycajny neutralny (nedrazdi zaludok) kalcium askorbat.
Davkovanie pre vsetky askorbaty a kyselinu askorbovu je zhruba rovnake, az na megadavky, kde zaludok toleruje len neutralne formy(soli) kyseliny askorbovej(askorbat sodny, draselny, vapenaty, horecnaty, zinocnaty).
Ja pouzivam aj kyselinu askorbovu(ako kyslidlo do caju, Vitamin C crystals, daleko najlacnejsiu formu) askorbat vapenaty aj zinocnaty.
Kedisy bol na trhu aj zdroj mineralov vo forme askorbatov(K, Ca,Mg,,Mn,Zn) v pomere vhodnom pre kosti, ale zmizol z trhu, zialbohu. To by podla mna bola idealna forma, dodat aj vitamin C aj mineraly vo vyborne absorbovatelnej forme a spravnom vzajomnom pomere

utesena

Ahoj RNG, spominala som Ti svoj problem s nafukovanim... Neviem to najst v temach... Tak kazdopadne mam problemy s nafukovanim po jedle, vacsinou su to soja, ovsene vlocky, ale aj zelenina, a ine... Objednala som si u Teba v obchode betain hcl a multienzyme formula - po konzultacii s Tebou, mam sa drzat pokynov, ktore su uvedene na lieku??? Pri uzivani Betaine HCL sa cisti organizmus, mozem to nejako spojit - precistenie + nafukovanie.
Dakujem pekne za odpoved.

tittel

RNG, aky je rozdiel medzi ester C, ktory si maval v predajni predtym a buffered C, ktory je tam teraz. Najma, co sa tyka ucinku, prijatelnosti pre zaludok, braneho mnozstva a pod. Dakujem

RNG

sasinka, potravinove doplnky su na doplnenie dennej potravy o urcite stale potrebne latky.
Napr, ked sa raz najes, je to permanentne? Vsakze nie. Telo to stravi a spotrebuje a potrebujes nove zjest.Teda normalne jedlo doplnene o to co ti v tom jedle alebo tele chyba.

RNG

novopasit je slabucke utlmovadlo /uspavadlo.
Nakolko je ucinne, neviem, lebo ucinne latky z bylin tam nie su uvedene.Zlozenie(chmel, hloh, passiflora, medovka, a hlavne valerian a lubovnik) je velmi spravne, hoci slabucke, a guianasefinu=utlmovadla tam je pomerne dost, tolko, ako v syrupoch proti kaslu.
Phenybut je len mala davka (250 mg) GABA, za vela penazi.
Ked chces GABU, obrat sa na moje obchody. Tam najdes 750 mg kapsule GABA aj GABA komplex zmes GABA s inymi.
Uz by pomaly v obchodoch mali byt, ved som ich poslal pred skoro troma tyzdnami.

RNG

aloe vera je mierny prostriedok na hojenie, regeneraciu, imunitu.
Hlavne jej obsah stopovych materialov a komplexnych cukrov(ked nebola priemyselne prehriata alebo inac spracovana), hlavne galaktozy, ktora sa podiala na roznych bunecnych procesoch v tele a ktoru si my sami nevieme vyrobit.
Je to velmi cenny doplnok, hlavne ked pouzivany dlhsie pravidelne(regeneracia je dlhodoby proces)
"moja" aloe vera patri k tym najkvalitnejsim(GMP), cistym(99.3%), nekonzervovanym ,okrem pridavku vitaminu C na stabilizaciu. Po otvoreni ju treba chladit a pouzit co najrychlejsie.Ak ju pouzivas intenzivne 4x2 lyzice denne(denne 120 ml), flasa(454ml) je dobra len na 4 dni, preto som sa snazil doniest nieco cenove pristupnejsie na Slovensko, hlavne priamo od vyrobcu bez pouzitia rozsiahleho distribucneho systemu a frahej reklamy. To vsetko velmi zvysuje cenu a tym by sa tento velmi uzitocny doplnok stal cenove nepristupny vacsine.
Ani toto nie je pravdepodobne najlacnejsie, ale zialbohu to je najpristupnejsie, ako som ja dokazal.