Otázky na RNG

tera abc

Kupila som si Mega Vitamins for hair. Mozem s nimi sucasne denne pit salku praslickoveho caju kvoli kremiku, ktory ste v jednej diskusii odporucili pri padani vlasov? Ked mi vlasy prestanu padat, mozem prestat s uzivanim tychto vitaminov alebo je treba pokracovat?

karkulkaa

A este som sa zabudla spytat, ci tie enzymy a Betain HCl treba uzivat s kazdym jedlom (ranajky, obed, vecera)? Aj ked si dam na desiatu ci olovrant nejake jablko ci ine ovocie, aj vtedy ich mam brat?
A ked enzymy a Betain HCL uzijem nalacno to nestaci na cely den?
Ked rano uzijem enzymy nalacno, mozem si dat hned za nimi psillium alebo treba nejaky cas pockat?
Mozem psillium brat dlhodobo kazdy 2. den? Este raz dik.

zdenka

dik pan RNG pecenove testy mi robili v januari a tu mononukleozu minuli tyzden takze neviem.co si myslis o tom potkanovi?v auguste idem do NURCH na kontrolu tak uvidim ake budu tie pecenovky.Chaparal si kupim uz davno nad nim rozmyslam.ale co to svrbenie chapes to?

karkulkaa

RNG, mohli by ste mi poradit? Ak mam malo zaludocnych stiav a tiez malo enzymov, je treba Betain HCl a enzymy uzivat nejaky cas pred jedlom alebo staci bezprostredne pred jedlom, pocas jedla alebo po jedle?
A co to znamena uzivat enzymy a Betain HCl nalacno? To znamena hned rano po zobudeni alebo to mozem uzivat i na noc pred spanim, ked som pred tym povedzme uz posledne 3 hodiny nejedla? Staci odstup s probiotikom tie 3 hodiny?
A este otazka: je jedno, ktore enzymy budem uzivat, teda ci Multienzyme, Bromelain ci Papain? DAKUJEM.

jana345

Dobry den. Kupila som si u Vas kokosovy panensky olej. Mozem ho pouzit i na tepelnu upravu - na varenie a pecenie (napr. do polievok, na zapekane jedla)? A ako je to s tepelnou upravou a s panenskym olivovym olejom? Alebo je na tepelnu upravu lepsi obycajny \"nepanensky\" olej?
Este by som sa chcela spytat, ci je potrebne uzivat lecitin nalacno alebo sa moze i pocas jedla? Dakujem.

RNG

zdenka, som rad, ze DMSO pomaha.
Na mononukleozu(EBV virus) a ine virusove je dobry extrakt z olivoveho listu, ale najucinnejsi prostriedok proti virusom je chaparal.
Aj ked nemas aktivnu infekciu, skus brat chaparal miesto extraktu z olivovych listov aspom 2-3 tyzdne(2x1 gram denne s jedlom).
Som prekvapeny, ze nemas problemy s pecenou, lebo EBV napada pecen znacne.

zdenka

pan RNG uz som vm davno nepisala,mam sclerodemiu,drzim sa vasich rad,uzivam enzymy,probiotika,samento,extrakt z oliv.listov,detox caje,A a E vitaminy.Absolvovala som lab.vysetrnia na chlamidie,borelie,parazity vsetko negat.ukazala sa pozit.mononukleoza a ta to mozno spustila mozno?Ale co ma trapi denne hrozne svrbenie celeho tela.kozna mi sice dala uzivat tabl na noc lebo ma to svrbi hlavne vecer,ale zda sa mi ze to nepomaha.pecenove testy boli v poriadku,len mierne zvysena sedimentacia a krviniek trochu pod normu.idem o 3 tyzdne na kontrolu ale neviem co s tym svrbenim,da sa tomu vobec zabranit alebo je to tou scelodermiou,kozna mi na tuto otazku mierne prikyvla.zabudla som jej povedat ze sme mali doma labor,potkana a raz asi pred polrokom ma pri cisteni klietky pokusal tak nad tym rozmyslam ako a co by mi mali vysetrit.Mas uzasny prehlad o vsetkom a velmi tu ludom pomahas tak ak ti zvysi cas prosim porad aj mne.dik.mimochodom DMSO pomaha.

RNG

L-arginin otvara na par hodin(max 4 hodiny) cievy, cim podporuje cirkulaciu(tj aj sexualne funkcie) davka je 3-4 gramy.
Lepsia forma(ucinnejsia absorbcia) je acetyl L carnitine, toho staci 1- 1.5 gramu na ten isty ucinok.
Ja drzim len tuto vodorozpustnu formu.
......
Lecitin cisti cievy od tukovych nanosov, pomaly, postupne a dlhodobo.
Takze nielen zvysi priechodnost na kratky cas, ale aj spruzni cievy a ciastocne pomoze odtucnit aj ostatok tela.
.....
MSM nie je specificky na alergie. To je mylna informacia. Je to silne polarne rozpustidlo, zdroj siry a hlavne je ho treba na klby a slachy, ale aj na pruzne vystelky v tele.
Ak ma vplyv na niektore alergie, tak to moze byt len tym, ze ciastocne rozpusti a umozni odpratanie niektorych alergenov. Na to ale enzymi su ovela ucinnejsie, hlavne bielkovinne, kedze vascsina alergii je z bielkovinnych zamoreni.(pancreatine, bromelaine, multiEnzyme, papain, serrapeptaza...)

Davka MSM na klby je 1,5 gramu v rabletach.
Je aj MSM krem na klby.

RNG

daria, jedina zelenina, ktora zvysuje prijem sacharidov je ta, co je bohata na skroby alebo volny cukor(zemiaky, taro, yam,mrkva)Ostatne vsetky su OK.