Otázky na RNG

vaneska

RNG,
mohol by si mi, prosím, poradiť niečo na nízky tlak? Viem, že treba veľa športovať, sprchovať sa striedavo teplou a studenou vodou...to sa však dá len keď som doma... V škole a v robote sa snažím riešiť to zeleným čajom, niekedy kávou...čo však, viem, nie je najlepšie...a niekedy to ani nezaberá :-(
Ďakujem za radu.
... a ešte jedna vec. objednala som si Super Multienzyme a musím povedať, že na trávenie je fakt SUPER. Keď ho však chcem použiť na čistenie (myslím, že si písal, že 1-2krát týždenne) mám si ho dať len ráno na lačno cca 1 hodinu pred jedlom? Alebo hodinu pred každým jedlom?
Ešte raz ďakujem a prajem krásny deň...

RNG

zlatino, chapem, chcel by si nejaku jednu zazracnu pilulku, ktora by obsahovala vsetko. Zialbohu nic take nie je.
Najblizsie k tomu sa blizia takzvane superjedla, ktore maju na male mnozstvo velmi vysoke obsahy roznych zivin(a tiez samozrejme vysoke ceny!)
Ak niekto z urcitych dovodov potrebuje take extra potisnutie, odporucam mnohozlozkove zmesy, ktore maju od zelenych trav, bylin, cez vodne a morske produkty az po probiotika vsetko mozne koncentrovane v sebe. Napr zmes Good N Green(35 zloziek) alebo Life's Green v davkach okolo 10 gramov denne +.

RNG

tatak, takze napr jedz na ranajky ovsenne vlocky(to je cele zrno)s lyzicou cerstvo mleteho lanoveho semena zaliate mliekom alebo dzusom(nechaj odstat v ladnicke 2 hodiny, aby to zmaklo), propadne mozes do toho pridat aj lyzicu lecitinu na cistenie ciev z casu na cas.
Moja tetka ma taketo ranajky s ovocim kazdy den uz dlhe roky a ma 95.
Ja nie som az natolko disciplinovany, takze jem casto, co mi pride do ruk prve.
Ale ako sa hovori: "nerob co ja robim, rob co ti hovorim" je dost casto moje heslo

RNG

Zlatino, na vsetko co som spomenul sa snazim mat aspon nejake produkty, na kosti, klby, zapaly antimikrobialne roznych druhov atd.
Quercitin, curcumin, MSM, glucosamin, bromelain, rozne enzymi, MSM krema, GSE, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov, aloe, astragalus,collostrum, kokosovy olej, a bezne ako selen, zinok probiotika, vitaminy, antioxidanty....
Som toho nazoru, ze nestaci len rozpravat o roznych prostriedkoch, ked su pre bezneho cloveka nedostupne. Ja sa ich snazim nielen radit, ale aj spristupnit.

RNG

tatak, lanove semeno je potravina, tak ako psenica, raz , ovos, jacmen, ktore su zaklady pre tisice vyrobkov a jediel.Niet ziadneho dovodu, aby lanove semeno sa nestalo kazdodennou potravinou v roznych formach, ako ine spomenute.
Civilizacia nas priviedla k znacnemu obmedzeniu stravy len na rozne vyslachtene produkty, cim sa znacne znizila rozmanitost nasej vyzivy. Preto je dolezite zaradit spat do stravy niektore z plodin z nasej nedavnej minulosti, ako lanove semeno, pohanku, proso(pseno)a rozne ine. Pripadne zaviest plodiny z inych kontinentov, ako kamut, quinoa, chia(salba), ktore maju pozoruhodne obsahy zivin, niektore ovela vyssie, ako nase tradicne.
Ale hlavne sa jedna o rozmanitost.
Teda tam by som mal spomenut aj zelene travy, rozne korienky a morske.

tatak

dobre rano ..chcela by som sa opytat ci su semienk alnu naozaj dobre na zpchu a ci to odporucujete ..ci to nieje na sposob prirodneho prehjanadla napr ako senny list ....a ide o upravu stolice dlhodobo alebo spustaca..teda ze to bude nutne brat cel zivot

RNG

Flamexin(piroxicam betadex), nova protizapalova chemikalia, ako vsetky NSAID, drogy, samozrejme skodliva pri dlhsom pouzivani, len zatial je prilis nova a vysledkov v literature na nu je malo
Proti zapalom odporucam skor curcumin(turmeric) dumbier, MSM,bromelain a ine cistiace enzymi, kedze zapaly su obvykle sposobene zamorenim tela.
......
Caltrate plus je velmi slaby zdroj vapnika(viazanie na vodonerozpustny karbonat=mlety vapenec, kamen)
Ingredients: 600 mg calcium carbonate (elemental calcium)
400 IU vitamin D (cholecalciferol)
50 mg magnesium
7.5 mg zinc
1 mg copper
1.8 mg manganese

Na vstrebanie vapnika treba lepsia forma,viazanie na organicke vodorozpustne latky(citrate, maleate, proteinate, chelate, glycinate, glukonate, aspartate, laktate, askorbat....) ovela viacej horcika aj inych uvedenych a okrem nicj aj draslik, bor, stroncium, vitamin K a ine.
.....
Na klby treba klbove doplnky(zelatina,gliky,chrupavky, huspenina, glukosamin, hyaluronicka kyselina a avokado 2xtyzdenne na klbovy maz)