Otázky na RNG

RNG

959, ja si osobne davam lyzicu kokosaku rano miesto kavy na energiu. Mozes ho pouzivat do jediel ako ine oleje. Znesie bez problemov var ale extra virgin nepouzivaj na vysoke teploty, aj ked kokosak ich znesie. Moja zena napr pouziva na varenie pol a pol kokosak a olivovy olej. Trochu to ma inu chut, ako ked robis na bravcovej masti, ale co by clovek neurobil pre zdravie! A po case si navyknes...
Nejedz kokosak na vecer, lebo nebudes dobre spat=privela energie.
Top iste plati na sladke a tazkostravitelne bielkoviny.

RNG

mariaj, to s tou medou a naramkami su viacmenej bludy.Vacsie plochy, ako textilie s votkanymi medennymi ci striebornymi vlaknami maju zmyswl na tlmenei(ochranu, faradayov efekt) pred vysokofrekvencnymi polami, ktore nam skodia.
Cernenie koze od medi je vysledok korozie potu na med, to ma prakticky kazdy.
Nedostatok medi sa prejavuje zapalmi klbov a nedostatkom cervenych krviniek.
Dobre mineralove kombinacie na kosti obvykle obsahuju aj 2 mg medi

959

RNG, ahoj.Pokupili sme si s manzelomu teba kopu doplnkov, len teraz ,prosim,porad, ako napr.jest kokosak.Tada za aku lyzicku,malu, alebo velku a kedy je to najlepsie zjest, ci ranonalacno, alebo...
Kupil si aj Max glukosamin sdumbierom-ako a kedy ten uzivat?A kolko pilul.denne?
Ďakujem.

mariaj

Rng,prosim,kamaratka mi raz dala medeny naramok a vravela,ze ak ho budem nosit a budem mat pod nim cierne,tak mam nedostatok medi.Mne by sa to zdalo skor naopak,ze ak tam nie je cierne,tak je nedostatok,lebo sa vstrebala.A co myslis,nie je to akysi blud?DAKUJEM

RNG

lenka, Zinok na acne, ziadne rastlinne oleje a masla, len panenske rastlinne oleje. Ostatne su tvrdnuce, tj zapchavaju pory a tak sa tvoria acne.
Tiez ziadne stare a tavene syry-tam su tak isto oxidovane tuky. Pozor na priemyselne robene potraviny, vsetky obsahuju chemicky zmenene, tvrdnuce oleje(stabilizovane, hydrogenizovane...)

RNG

janecka, kolko spiruliny jes ti nemoze uskodit. Ovela silnejsi zdrtoj betakarotenu je mrkva. Spirulina ale obsahuje ine, vzacne karotenoidy na oci.

RNG

usiko, potlacas plesen, ale nie dost agresivne. Pozri na moje navody na agresivnu protiplesnovu kuru(ultranizkosacharidova dieta=pod 50 gramov sacharidov za den, niekolko lyziz=3-4 kokosoveho oleja, vela zeleniny(okrem mrkvy), 3x2 kapsule oreganoveho oleja a 60 kvapiek GSE do litra vody Na noc probiotika.
Toto vsetko kazdodenne aspon tyzden az 10 dni.
Pripadne este caj z 2 lyzic lapacha(treba to varit vuse 15 minut, odstat niekolko hodin)