Otázky na RNG

zúfalá

RNG, prosím poraď - mám problém s mandľami - tvoria sa mi v nich drobné kamienky, ktoré sa dajú vybrať, alebo samé vypadnú. Niekedy sú obalené v žltkastej hrudke, ktorá nechutne zapácha. Okrem toho mi z mandlí vyteká hnis, takže ťažká halitóza. Inak všetky krvné testy OK, len ORL povedala, že je to chronický zápal mandlí (testy tomu ale nenasvedčujú) a odporučila dať vybrať.
Kúpila som si GSE a potrebujem poradiť dávkovanie, resp. čo k tomu by bolo ešte vhodné (oregánový olej? ...).
Ďakujem.

RNG

inac pozor s tymi lahkymi jedlami. Aj ty aj dieta potrebuju plno bielkovin na budovanie a regeneraciu tela, preto prosim aspon na cas jedz aj maso, vajcia alebo aspon hydinu a ryby.
A enzymi, aby si to vedela stravit, inac ta bude nafukovat a jedlo sa v tebe kazit.

RNG

vcielkamaja, zatial mas len nedostatok kyselin a enzymov, preto to kvasenie a hnitie v tele a tie bolesti vyplyvajuce z toho.Toxiny oslabuju, nedostatocne absorbcia=netravenie tak isto.
......
Riesenie je jednoduche: Betain HCl a rozne enzymaticke zmesy.
Pre zaciatok skus brat s kazdym jedlom
Super Multienzyme, ktory obsahuje aj Betain HCl aj viacero enzymov na pomoc traveniu a absorbcii.
Hlavne po porode a pri kojeni telo potrebuje extra ziviny, a ked ich nedostanes, mas problem s energiou, regeneraciou, imunitou....
Odporucam ti brat aj rybaci olej(najlepsie Max EPA, 3x2 kapsule) a urcity cas aj zmes mineralov na kosti, lebo dieta nemilosrdne vyrabuje natku na svoju kostru a pri nedostatku zivin a mineralov nemas energiu a mozes dostat osteoporozu, depresie, tetaniu(nedostatok mineralov). Je to castejsie, nez sa nazdavas a lekari to nazyvaju postnatalny syndrom a predpisuju na to chemikalie, miesto aby dodali potrebne chybajuce latky telu.

RNG

jajaja, nase telo je usposobene milionmi rokov vyvoja na prirodzenu surovu potravu.
Ja jem denne za hrst surovych mandli a obcas ine nesolene orechy, hoci niektore su jemne oziarene(prazene) na povrchu.

vcielkamaja

Dobrý deň, veľmi pekne prosím RNG o radu. Býva mi zle každé ráno od žalúdka aj tak celkovo, mám čudné pocity v bruchu, nie je to bolesť, skôr také "krútenie",alebo "chvenie" niekedy mávam hnačky, niekedy zas zápchy, tieto stavy bývajú každý deň a trvajú asi do poobedia. Celkovo mám akoby málo síl, som strašne unavená, niekedy si musím normálne ľahnúť, točí sa mi hlava, je mi až na odpadnutie, pritom tlak mávam dobrý.Celkovo som slabá, malátna,niekedy mám pocit, že mi odchádza životná sila... Samozrejme som bola u lekára, robili mi odbery, všetko bolo OK,robili mi rôzne kultivačné vyšetrenia, či nemám chlamýdie a plesne, nemám.Bola som aj u gastroenterológa, na ultrazvuku, všetko bolo v norme...Ale ja som už úplne zúfalá z týchto mojich stavov. Nemyslím, si že by za to mohla psychika, momentálne som na materskej, žijem úplne pohodový život, nemám dôvod na nervozitu, a vôbec som celkovo kludná osoba, nie som žiadny nervák. Tiež si nemyslím, že by to mohlo byť stravou, snažím sa stravovať veľmi striedmo, len ľahké veci, veľa zeleniny, beriem tiež probiotiká. Prosím RNG, poradte mi, čo mi môže byť a čo s tým. Ďakujem moooooc.

jajaja111

Rng, na akne su nezdrave okrem upravenych olejov aj prazene orechy (napr. arasidy)? Je lepsie jest neprazene orechy? Diky.

RNG

Oli, ja si striekam zakazdym, ked ma rezu oci, aspon 2-3 krat denne.
O ziadnej reakcii na slnko neviem. Pouzivam to uz mnoho rokov.
Ak by si nahodou take nieco mala, tak si nakvapkaj do oci len na noc....
Inac v poslednom case som vyskusal dat si do oci aj roztok GSE, 60 kvapiek na liter vody(6 kvapiek na deciliter, nie viac!!!!)
To ked nahodou chytis nejaky kvasny alebo streptokokovy zapal spojiviek.
Kvapkal som si 2-3 x do dna.
Zapal presiel za dva dni.
Je to lepsie, nez pouzivanie bacitracinovej ocnej masti, lebo to adresuje aj kvasne a ciastocne aj viralne nakazy.
Samozrejme, pokial ti problem prejde, nic si do oci nedavaj.
U mna ale je to zialbohu potrebne. Prestal som na 2 tyzdne a postupne sa mi tie "suche oci" vratili spat.

oli

Ahoj RNG, dnes som si objednala z Lučenca striebornú vodu na oči, pretože mám stále zápal spojiviek a suché oči. Koľkokrát denne si môžem striekať do očí? A niekde som čítala reakciu striebornej vody so slnkom, vieš o tom niečo?
Chcela som si objednať aj Stéviu, ale že momentálne nie je. Ďakujem